Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Koalice ve vedení příbramské radnice z mého pohledu.

Václav Černý

Na konci roku 2008 jsem se jako zastupitel a člen ODS Příbram zúčastnil několika, pro mne těžkých a pro občany města Příbram velice zásadních jednání. Šlo o vyřešení situace na příbramské radnici po rozpadu tehdejší koalice ČSSD a SNK.
Absolvoval jsem mnoho jednání týkajících se vytvoření nové koalice ODS a ČSSD. Bylo navrženo několik variant. Mnou podporovaná varianta, aby ODS měla starostu a koaliční partneři z ČSSD dva místostarosty nezvítězila.

Po několika dalších jednání v ODS byla podpořena současná varianta dvou místostarostů z ODS a starosta města z ČSSD. Později jsem pochopil správnost tohoto řešení aniž bych tušil, že se to bude týkat mě a že budu osloven, a představen zastupitelstvu jako kandidát na funkci místostarosty.
Této kandidatuře jsem se bránil a navrhoval jiné, možná zkušenější členy ODS. Bylo mi jasné,že zaměstnání které mě uspokojovalo po stránce profesní, ale i finanční a kvůli kterému jsem si i rozšířil profesní vzdělání, budu muset na nějaký čas opustit.

Situace, kdy se člověk musí rozhodnout rychle a dobře, byla najednou přede mnou Jak se později ukázalo, ona ani jiná možnost nebyla. Myslím si, že moje rozhodnutí bylo určitě pozitivní pro Občanskou demokratickou stranu, možná i pro koaliční partnery a možná i pro příbramské občany a pro ně bych v této funkci chtěl udělat maximum. Co se týká mé osoby, je to trochu jinak. S postupnou ztrátou svého soukromí se pomalu vyrovnávám. S čím se ale nikdy nesmířím, jsou nesmyslné útoky a urážky některých členů zastupitelstva. Bohužel, ale mezi ně patří i členové ODS.
Mým přáním je, abych toto volební období ve funkci místostarosty dokončil se ctí , chtěl bych pro Příbram a jeho občany a zároveň i pro Občanskou demokratickou stranu ještě hodně udělat.