Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Ministr Ivan Fuksa končí v příbramském zastupitelstvuPo dvaceti letech končí se svým působením v Zastupitelstvu města Příbramě současný ministr zemědělství Ivan Fuksa. Důvodem je jeho současné velké pracovní vytížení, které mu nedovoluje věnovat se práci zastupitele naplno. Ivana Fuksu, který se ale dále bude ve prospěch Příbramě angažovat z pozice ministra i středočeského poslance za ODS, nahradí jeho stranický kolega Jiří Řehka. Mělo by se tak stát již na nejbližším jednání zastupitelstva....

Ivan Fuksa je v současné době členem zastupitelstva za ODS - Příbramští patrioté. Byl zároveň i posledním ministrem vlády, který si svůj mandát v komunální politice ponechal. Vedla ho k tomu snaha pokračovat v již dvacetileté práci ve prospěch města v roli příbramského zastupitele. „Nedalo se to ale bohužel už stíhat, a to časově ani fyzicky,“ vysvětlil Ivan Fuksa. „Musím si totiž vyhradit čas na mnoho povinností spojených s mým současným působením. Patří k nim agenda spojená s jednáním v Bruselu,  agenda vládní,  agenda ministerstva zemědělství a v neposlední řadě i agenda poslanecká. Na jednoho člověka toho je trochu moc, pokud to chce dělat poctivě, “ dodal.

Jak dále uvedl, je zvyklý pracovat na svěřených postech naplno, a to již v příbramském zastupitelstvu nemohl. „Proto jsem se rozhodl rezignovat. Nicméně pro Příbram se budu dál angažovat jako ministr zemědělství a poslanec. Chci a jsem přesvědčený, že ji dokážu být stále prospěšný,“ řekl.

Pokud mu to čas jen trochu dovolí, bude se aktivně zúčastňovat stěžejních jednání městského zastupitelstva jako poslanec. Právo na jednání vystoupit má ze zákona.

Sedmačtyřicetiletý Ivan Fuksa byl v roce 1990 zvolen jako kandidát OF do Městského zastupitelstva města Příbramě a byl zde i zakládajícím členem ODS. Před rokem 1989 nebyl členem žádné politické strany. Od roku 1991 byl členem Městské rady města Příbramě. V listopadu 1992 ho zastupitelé zvolili místostarostou města, do jeho kompetence patřily odbory ekonomický, investiční, dopravy, územního plánování, technické služby a městské lesy. V letech 1994, 1998 a 2002 organizoval s ODS Příbram komunální volební kampaň. Jako lídr ODS byl v roce 2002 zvolen starostou města. V letech 2007 až 2010 působil na Ministerstvu financí ČR na pozici prvního náměstka. Po volbách v roce 2010 se stal ministrem zemědělství.