Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Představení kandidáta Miroslava Peterky

Miroslav Peterka

Narodil jsem se 1.8.1969 v Příbrami, kde žiji dodnes. Jsem Příbramák tělem i duší a nedovedu si představit, že bych se svou rodinou žil kdekoli jinde. Jsem ženatý a mám dva syny.

 


Podnikám ve službách a zároveň se dvacet let věnuji vrcholovému sportu ve všech věkových kategoriích. Jsem rovněž dlouholetým členem ODS, na jejíž kandidátce nyní usiluji o zvolení do městského zastupitelstva. Kromě prosazování volebního programu ODS bych chtěl pomoci vyjednat podporu města pro sportovní kluby. Nejen pro mládež, ale i pro dospělá družstva. Na příkladu volejbalu jsem poznal jak moc dovedou úspěšní sportovci reprezentovat své město, jak svými úspěchy získávají respekt, úctu i obdiv ostatních obyvatel České republiky i k městu, kde jejich klub sídlí.


Příbramská radnice přispívá místním sportovním klubům dotacemi. Množství, výše a systém rozdělování dotací je myslím správný, ale vždy je co zlepšovat a zdokonalovat. Sportovci jsou viditelnými reprezentanty našeho města a jejich podpora je důležitá. Celý klub je vždy spojená nádoba a je potřeba se na něj vždy dívat jako na celek. Tak jak to znám ze své praxe z jiných měst, kde podporují nejen mládež, ale i dospělé.


Chtěl bych také přispět a pomoci s modernizací stávajících a výstavbou nových sportovišť. Většina obyvatel Příbrami zná a řada z nich navštěvuje či aktivně využívá sportovní halu. I přes nedávnou rekonstrukci je ale tato hala kapacitně nevyhovující a hlavně neumožňuje oficiální soutěže řady dnes oblíbených sportů – futsalu, florbalu, basketbalu, házené a na vrcholové úrovni v podstatě ani volejbalu. Řada vrcholově i rekreačně sportujících Příbramáků tak musí hledat kapacity v širokém okolí města či dokonce i mimo okres. Chtěl bych proto aktivně napomoci k tomu, aby Příbram získala novou multifunkční sportovní halu.


Samozřejmě vše souvisí se vším a jsem si vědom, že se město potýká s nejrůznějšími problémy. Jako příbramský patriot se chci na jejich řešení aktivně podílet.