Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Články autora

Komunální volby 1998Ing. Ivan FUKSA

Narodil jsem se 15. 7. 1963 v Příbrami. Vyrůstal jsem v rodině pouze s maminkou, jelikož otec nás hned po mém narození opustil. V Příbrami jsem dokončil základní školu a nastoupil na Střední průmyslovou školu dopravní v Praze. V roce 1986 jsem absolvoval studium na Vysoké škole dopravy a spojů - Fakultu strojní a elekrotechnickou v Žilině - obor dráhová vozidla. Po výkonu základní vojenské služby jsem pracoval jako samostatný provozní technik u Dopravních podniků Praha - Metro v depu Kačerov. V roce 1988 jsem se z důvodů nemoci mé maminky vrátil do Příbrami. Od tohoto roku jsem pracoval jako středoškolský učitel odborných předmětů na Střední průmyslové škole. Po udání na jaře 1989 se o moji otevřenou prezentaci názorů v zaměstnání a v soukromí začíná zajímat STB. Po několika výsleších přichází listopadový převrat, který celou mašinérii STB zastavil. V roce 1990 jsem byl jako kandidát OF zvolen do Městského zastupitelstva (MZ) a při vzniku ODS jsem do této strany vstoupil. Před rokem 1989 jsem nebyl členem žádné politické strany. Po konkurzním řízení v červnu 1991 nastupuji na SOU Dubno do funkce zástupce ředitele pro teoretickou výuku. Od roku 1991 jsem členem Městské rady. V listopadu 1992 mne MZ zvolilo místostarostou města a mám na starost odbory: ekonomický, investiční a správy majetku města, dopravy, územního plánování, Technické služby a Městské lesy. Na podzim roku 1994 organizuji s ODS Příbram komunální volby a jako lídr ODS jsem znovu zvolen do MZ a opět na funkci místostarosty.

Od roku 1994 jsem podruhé ženat, mé první manželství bylo bezdětné. Moje paní PhDr. Jolana Fuksová je nyní na mateřské dovolené. Vychováváme spolu naše dva syny - čtyřletého Jana a desetiměsíčního Petra. Mojí největší zálibou je sport, kterému se v současné době nevěnuji tolik, jako dříve. Mám za sebou několik mezinárodních maratónů, úspěšný výstup na Mont Blanc a tři neúspěšné výstupy na Matterhorn. Rok 1998 mi přinesl vedle běžných radostí a starostí i dvě události,které citelně zasáhly do mého osobního života. Prvního ledna se nám narodil druhý syn Petr a v červnu mi po těžké nemoci zemřela maminka.

 

Rozhovor z listopadu 1998

Jste životním optimistou či pesimistou?
Optimismus mi dodává chuť do další práce, tak mohu prohlásit, že jsem optimistou. I když musím přiznat, že pesimismus mne vyprovokuje k vyšším výkonům v krizových chvílích.

Byla pro Vás škola hrou?
Někdy ano, někdy ne. Kdo říká, že se nikdy nemusel učit, tak nemluví pravdu. Já jsem se učit musel. Velice rád dnes vzpomínám na paní ředitelku Štěpánkovou ze 6.ZŠ, která byla naší třídní učitelkou v první hokejové třídě v Příbrami. A ta nás, třídu plnou “raubířů”, uměla postavit do latě. Většina z nás se dostala na střední a vysoké školy.

Čeho si v životě nejvíce ceníte?

Klidného a spolehlivého zázemí. Šťastné, zdravé a spokojené rodiny. Bez manželky, která je mojí velkou oporou, má pochopení pro moji práci a mé časté časové zaneprázdnění, bych nedokázal pracovat s plným nasazením.

Jaký je Váš největší životní úspěch a největší neúspěch?
Úspěch - zasadil jsem strom, postavil dům a mám dva syny. Neúspěch - nedostatečná jazyková vybavenost.

Kterého životního rozhodnutí dnes litujete a chcete ho změnit?
Žádného. Držím se pravidla:”Je lepší litovat, že jsem něco zažil, než litovat, že jsem nic nezažil.” Člověk nesmí přemýšlet, že by býval byl udělal něco jinak, protože začne přemýšlet, jak by se byly změnily další následné události. A to je cesta do “věže ze slonoviny” - do smyšlené /imaginární/ minulosti.

Jaký byl váš postoj k minulému režimu?
Před rokem 1989 jsem nepatřil k žádným hrdinům, který by hodně bojoval proti komunismu. Byl jsem však zvyklý mluvit upřímně a na rovinu o nedemokratických praktikách bolševiků. A to byla asi hlavní příčina mých častých udání a výslechů na Stb.

Máte nějaké špatné vlastnosti či neřesti?
Mám.Tak jako každý normální člověk. Mám rád plzeňské pivo a pikantní jídlo.Ve chvílích největší pohody v soukromí si rád zapálím fajfku nebo doutník a dám si nohy na stůl.Další mojí neřestí, v době, kdy mám vše hotové, je lenošení, zvláštˇ po domácím obědě.

A jaké jsou Vaše koníčky?
Před příchodem na radnici, kdy jsem měl hodně času na sport, jsem závodně běhal maratóny, lyžařské vytrvalostní závody a triatlony. V současné době mám minimum času na trénink a sportu se věnuji sporadicky pouze rekreačně. Občas si zahraji s přáteli tenis, rád jezdím na plachetnici, se kterou brázdím vltavské vody. Mám rád i výtvarné umění.

A jaký je Váš vztah k umění?
V době největší únavy posiluje mé duševno. Rád poslouchám české hudební klasiky, ale i současnou muziku jako jsou Pink Floyd a Dire Straid. Jelikož také trochu maluji, rád se inspiruji kvalitními mistry. Miluji vše z impresionismu. Z českých malířů mám rád J. Zrzavého, R. Kremličku, J.Kovaříka a z příbramských malířů K. Schata, J. Karla a L.Peška.

Jste věřící?
Ano jsem věřící. I když mí přátelé mne nazývají “salónním katolíkem”.

Jaký styl života se Vám nejvíce líbí?
Jsem nepřítelem ranního vstávání a jsem zvyklý pracovat do večerních hodin. Proto mi plně vyhovuje životní styl jaký je praktikován v západní Evropě, zvlášť ve Velké Británii. Rodina i ráno má být pohromadě, společně snídat. Chceme-li takto žít, musíme se rozloučit s tím, že z práce budeme doma už ve tři hodiny odpoledne.

Zbývá Vám čas na relaxaci?
Času je velmi málo. Nejvíce dnes relaxuji, když si hraji se svými kluky. Ve večerních hodinách si s přáteli zajdu zahrát tenis, squash nebo si jdu zaplavat. V nočních hodinách rád při příjemné muzice maluji. Před rokem po osmileté pauze jsem oprášil štětce a maluji na plátna své vize.

Z čeho máte největší radost ze svého působení v komunální politice?
Za poslední čtyři roky se výrazně zlepšilo komunikování mezi zástupci různých politických stran v městském zastupitelstvu. Již k sobě nepřistupujeme jako nepřátelé , ale jako soupeři. A to je správné. Město Příbram i v tomto volebním období prosperovalo. Šikovní a pracovití lidé v Příbrami, díky svým prosperujícím firmám, naplnili městskou pokladnu a tím nám umožnili investovat a zlepšit vzhled města. Hodně domů bylo opraveno a dostavěno. Vybudovaly se nové komunikace, které usnadnily a zbezpečnily dopravu po městě, historické centrum prošlo rozsáhlou regenerací včetně vybudování pěší zóny a rekonstrukcí kulturních a církevních památek.

Z čeho naopak nemáte radost?
Z věcí které se nám nepovedly.Nerad o nich mluvím, ale občan Příbrami je vidí. Dále z úplné ztráty soukromí.

Kdybyste se stal starostou, co uděláte jako první věc?

Nepraktikoval bych na žádné úrovni politiku neomezeného slibování.

Členové Městského Zastupitelstva za ODS Členové Městského Zastupitelstva za ODS

Ing. Ivan FUKSA
místostarosta
37 let, člen ODS

Ing. Ivan FUKSANarodil jsem se 15. 7. 1963 v Příbrami. Vyrůstal jsem v rodině pouze s maminkou, jelikož otec nás hned po mém narození opustil. V Příbrami jsem dokončil základní školu a nastoupil na Střední průmyslovou školu dopravní v Praze. V roce 1986 jsem absolvoval studium na Vysoké škole dopravy a spojů - Fakultu strojní a elekrotechnickou v Žilině - obor dráhová vozidla. Po výkonu základní vojenské služby jsem pracoval jako samostatný provozní technik u Dopravních podniků Praha - Metro v depu Kačerov. V roce 1988 jsem se z důvodů nemoci mé maminky vrátil do Příbrami. Od tohoto roku jsem pracoval jako středoškolský učitel odborných předmětů na Střední průmyslové škole. Po udání na jaře 1989 se o moji otevřenou prezentaci názorů v zaměstnání a v soukromí začíná zajímat STB. Po několika výsleších přichází listopadový převrat, který celou mašinérii STB zastavil. V roce 1990 jsem byl jako kandidát OF zvolen do Městského zastupitelstva (MZ) a při vzniku ODS jsem do této strany vstoupil. Před rokem 1989 jsem nebyl členem žádné politické strany. Po konkurzním řízení v červnu 1991 nastupuji na SOU Dubno do funkce zástupce ředitele pro teoretickou výuku. Od roku 1991 jsem členem Městské rady. V listopadu 1992 mne MZ zvolilo místostarostou města a mám na starost odbory: ekonomický, investiční a správy majetku města, dopravy, územního plánování, Technické služby a Městské lesy. Na podzim roku 1994 organizuji s ODS Příbram komunální volby a jako lídr ODS jsem znovu zvolen do MZ a opět na funkci místostarosty. Od roku 1994 jsem podruhé ženat, mé první manželství bylo bezdětné. Moje paní PhDr. Jolana Fuksová je nyní na mateřské dovolené. Vychováváme spolu naše dva syny - čtyřletého Jana a desetiměsíčního Petra. Mojí největší zálibou je sport, kterému se v současné době nevěnuji tolik, jako dříve. Mám za sebou několik mezinárodních maratónů, úspěšný výstup na Mont Blanc a tři neúspěšné výstupy na Matterhorn.


Svatopluk Chrastina
starosta SOKOLA Příbram, 53 let
kandiduje jako bezpartijní za ODS

Svatopluk CHRASTINAPodpora sportu v našem městě. Největší problém každé tělovýchovné jednoty, každého sportu jsou finance. Z rozpočtu města je věnována na tento účel částka nedostatečná. Je to proto, že v radě a v zastupitelstvu nemá sport a tělovýchova dostatečnou podporu. Finanční prostředky věnované na sport jsou rozdělovány mezi jednotlivé subjekty chaoticky podle toho, kdo se umí jak prosadit. Je třeba zavést systém, který zohlední počet členů, kvalitu hrané soutěže, ale i práci s mládeží a hodnotu nemovitostí, které musejí tělovýchovné jednoty a oddíly udržovat. To, že je v Příbrami nedostatek tělocvičen, není třeba zdůrazňovat. Chybí odjakživa, ale nic se s tím zatím nedělá. Vezměme si příklad z města Písku – to věnuje na sport 2% městského rozpočtu. A tak umožněme mladým sportovat! Peníze vložené do sportu ušetříme na boji proti drogám.


MUDr. Ivan Šedivý
ředitel nemocnice
45 let, člen ODS

MUDr. Ivan ŠEDIVÝ Narodil jsem se v Příbrami a vždy v ní žil. I přes můj věk jsem v pravém slova smyslu příbramský patriot. Mám v paměti obrázky původní Příbrami – Rychtu, Plzeňskou ulici, Ryneček, Dlouhou a Potoční ulici i s postavičkami, které sem patřily, vzpomínám procesí končící na Svaté Hoře, na korunovace s StB, na požár ambitů i kláštera, na krásné a malebné hornické domky na Březových Horách jako z obrázků od Hojdena, na pole, kde stojí dnes celé čtvrti paneláků a vilek. Pamatuji si na transporty uranové rudy na Bytíz a některé šachty obehnané dráty, na brigádníky v Uranových dolech, kteří zde zbohatli, aby v zápětí neměli nic. Toto je naše město plné historie, bohatství i chudoby. Toto je město, pro které chci pracovat a zvelebovat jej. Proto jsem se rozhodl podruhé kandidovat do městského zastupitelstva. Chci bojovat za zachování všeho pozitivního z historie a současně se podílet na budování města, majícího svůj kolorit, pro budoucí generace. Mým osobním závazkem do dalších let je vybudování hospice tj. zdravotně-sociálního a charitativního zařízení pro občany umírající a trpící, které by mělo zajistit nevyléčitelně nemocným důstojný odchod ze života.


Josef Špina
podnikatel – obchodník
58 let, člen ODS

Josef ŠPINAJsem majitelem drogistické prodejny v centru města Příbrami a v minulém volebním období jsem zastával funkci radního na příbramské radnici. V tomto volebním období jsem si jako hlavní cíl vytknul prohloubení spolupráce mezi radnicí a příbramskými živnostníky. V nadcházejícím volebním období jsem se rozhodl opět kandidovat. Chci využít svých zkušeností z obchodní praxe, z činnosti sdružení podnikatelů a z funkce radního.V současné době se mezi drobnými živnostníky velmi živě hovoří o velkém ohrožení z jevu zvaného GLOBALIZACE. Drobní příbramští živnostníci musí úzce spolupracovat mezi sebou a s radnicí a nabídnout občanovi kvalitnější služby než doposud, aby mohli konkurovat obchodním řetězcům a udržet odvody pro město Příbram.


MUDr. Fedor KASPER
lékař, 40 let


Volební program 1998Program pro komunální volby 1998 pro období 1998 - 2002 ODS Příbram

Vážení spoluobčané,
v průběhu dvou let jdete potřetí k volbám. Tentokrát se jedná o komunální politiku, která je stejně důležitá jako ta “velká” parlamentní. Potřetí na Vás strany chrlí svoje programy a sliby. Potřetí se musíte rozhodnout, komu dáte svůj hlas a svoji důvěru. Přicházíme i my, členové i nečlenové ODS se svojí nabídkou Smlouvy mezi námi a Vámi. Neslibujeme nic velkého, bombastického, neuskutečnitelného! Slibujeme věci každodenní potřeby. V neúprosném běhu času jsou chvíle, kdy stojí za to se zastavit a život kolem vnímat pozorněji než jindy. Zvlášť v této hektické době střídání bezmezné radosti z olympijského hokejového zlata na straně jedné a bezmezné bolesti z vyplavených domovů na straně druhé. Nepřijímejte vyřčené “pravdy” o blbé náladě a spálené zemi. Pohled z okna a do výloh ukazuje něco jiného. Budeme účastni žití ve výjimečném roce našeho letopočtu - roce 2000. Buďme optimisty a věřme, že tento práh tisíciletí překročíme do života v míru, do života úspěšné ekonomiky, do života pohodového.

Vážení příbramští patrioté, využijte proto svého výsostného práva a zasáhněte v pravý čas. Vnímavě posuďte věrohodnost předvolebních projevů a slibů a rozhodněte se správně.

Ing. Ivan FUKSA listopad 1998

Majetek obce
Občané města Příbram musí vědět, jaký majetek město Příbram má a jak je s ním nakládáno

- dokončit inventarizaci majetku Města a otevřít tyto informace občanům (prostřednictvím Zpravodaje, INFO Systému radnice atd. tak, aby bylo hospodaření s obecním majetkem průhledné)
- prokazovat efektivnost dlouhodobých pronájmů sportovních, zájmových a kulturních zařízení - kvalitou služeb veřejnosti a finanční návratnost ostatních zařízení
- dořešit otázky restitucí (např. Nový rybník, lesoparky), dát do souladu majetek Města s majetkem privátním
- realizovat nové obhospodařování rozvodů vodovodů a kanalizací ve městě s důrazem na hospodárnost a efektivitu
- i nadále zadávat veřejné zakázky na základě výběrového řízení

 


Samospráva
Základem samosprávy jsou pravidelné schůzky našich zastupitelů s občany

- iniciovat u Parlamentu České republiky realizaci jednotného informačního systému, minimalizovat tak obtěžování občanů opakovaným dokládáním skutečností (rodné listy...). Tento systém rozšířit o městské informační centrum ve vestibulu radnice s cílem poskytnout občanovi co nejvíce informací a řešit na místě standardní problémy občana, aniž by musel pobíhat po kancelářích a objednávat si termíny schůzek
- prohlubovat a důsledně kontrolovat vstřícné jednání zaměstnanců radnice
- zvýšit efektivnost radnice při zachování počtu zaměstnanců
- zprůhlednit možnosti získávání stavebních pozemků pro všechny bytové výstavby ve vztahu k územnímu plánu
- umožnit provoz lokálních kotelen pro bytové bloky z důvodu nižší ceny takto vyrobeného tepla
- vypracovat harmonogram oprav a odhadu potřebných finančních prostředků na opravu obecních bytů

 


Finance


 Vyrovnaný rozpočet - nezadlužené město

- i nadále zachovat hospodárný vyrovnaný rozpočet, který pokryje všechny provozní potřeby města
- zafinancovat velké městské projekty, schválené Městským zastupitelstvem, zdravou úvěrovou politikou jako doposud, která může být až do výše 20% rozpočtu Města
- využít i nadále dotační politiky státu a nově programu PHARE na modernizaci města, a tím přinést práci do města i do regionu
- rozvojovou politikou radnice, směřující k zřizování nových pracovních příležitostí zvýšit daňovou výtěžnost
Bytové hospodářství ODS Příbram

Cílem naší bytové politiky je podpora zodpovědných občanů při zajištění důstojné střechy nad hlavou

- zlepšovat komunikaci městských orgánů s občany v oblasti zajišťování bydlení a zavedení poradenské a informační služby
- urychlené dokončení prodeje bytů v současných cenách 800,-- Kč/m2
- podporovat aktivity stavebních družstev a individuálních investorů a majitelů bytů formou příspěvků z Fondu oprav a modernizace
- vybudovat holobyty pro neplatiče
- majitelům bytů umožnit svobodný výběr správce byt. fondu - realitní kanceláře a informovat občany o této možnosti
- prosadit efektivnější správu obecních bytů
- změnit systém stávajících realitních kanceláří a nahradit jej systémem novým
- i nadále se podílet na provozu azylového domu, případně jeho činnost rozšířit

Doprava


 

Cesta je život

- prosadit zahájení výstavby obchvatu města i po etapách
- modernizovat a rozšiřovat dopravní síť ve městě minimálně v objemu 10% rozpočtu Města, jak doporučuje Evropská unie
- urychlit a rozšířit jarní údržbu komunikací po zimě - do 30 dnů
- veškeré komunikace budovat důsledněji bezbariérově
- rekonstruovat další nebezpečná dopravní místa ve městě - malý viadukt u Nového rybníka, křižovatka Na Flusárně, křižovatka u Sesamu
- v souladu s evropským trendem zvyšovat bezpečnost dopravy ve městě budováním dalších kruhových objezdů na kritických místech
- pokračovat v rozšiřování dopravního a pěšího informačního systému
- podporovat výstavbu a dokončení parkovacích domů a ploch ve staré i nové části města
- zachovat rozsah sítě MHD a rozšiřovat ji do nových rozvojových oblastí
- dokončit zastřešení zastávek MHD
- po dokončení privatizace provozovatele MHD se podílet na modernizaci vozového parku dle určených pravidel - prosadíme zakoupení nízkopodlažního autobusu, který je zvlášť potřebný pro zdravotně postižené a starší občany
- modernizovat příbramské "centrální" autobusové nádraží
- existující cyklostezku Praha-Příbram-Vídeň napojit na městský dopravní systém

Územní plánování


 Základní osnova rozvoje města

- dokončit územní plán celého města, do něhož budou přirozeně vtěleny již dokončené či rozpracované územní plány zón rozvojových oblastí - zjednodušit a urychlit kontakt občana - investora s městskými architekty a stavebním úřadem - garantovat opodstatněnou nedotknutelnost zelených zón v katastru města - ve všech projektech nezapomínat na dodržování ochrany životního prostředí pro lidi, faunu a flóru - v nových i rekonstruovaných veřejných stavbách důrazně dohlížet na jejich přístupnost pro tělesně postižené spoluobčany - výrazněji prezentovat zpracované a rozpracované územní plány
Životní prostředí ODS Příbram

Čisté a krásné město pro naše děti

- rozšířit projekt separovaného sběru o sběr plastů
- dokončit ekologizaci vytápění obecních domů
- iniciovat a finančně podporovat rozšiřování inženýrských sítí za účelem rozvoje ekologického vytápění
- dokončit kanalizační sběrač údolím Litavky k napojení Březových Hor na čističku odpadních vod
- prosadit generální rekonstrukci čistírny odpadních vod
- realizovat regeneraci přestárlé zeleně v Jiráskových sadech a na Svaté Hoře
- podporovat činnost organizací v již zahájeném sběru nebezpečných složek komunálního a velkoobjemového odpadu
- zahájit likvidaci stavebního odpadu a jeho znovuvyužití
- dokončit rekultivaci skládky Květná
- v územním plánu a při povolování staveb respektovat stávající opodstatněnou městskou zeleň
- v rámci Fondu oprav a modernizace bytového fondu i nadále podporovat změnu fosilních zdrojů tepla na ekologická paliva - poskytování úvěru se 4% úrokem
- podporovat a prosazovat nápravu nízkého průtoku vody v Příbramském potoce a provést opravu regulace
- vytyčit záplavová území a provést protipovodňová opatření v povodí Litavky a Příbramského potoka
- při generálních rekonstrukcích městských komunikací odstraňovat staré materiály mající radioaktivní zátěž
- kultivovat sídlištní území se zaměřením na výsadbu a regeneraci městské zeleně

Zdravotnictví a sociální služby


 


- udržet dostupnost zdravotnických služeb vhodnou politikou pronájmu nebytových prostor (viz dnes I. poliklinika, středisko Březové Hory, územní jesle)
- podílet se na vybudování Hospicu pro umírající občany tak, aby byl zajištěn důstojný odchod ze života
- podporovat činnost státních i nestátních zdravotnických zařízení vhodnou a adresnou dotační činností na pořízení investic
- podílet se na vybudování domova důchodců pro občany města, neboť staří občané jsou zatím nuceni na sklonku života žít v jiném městě
- podílet se na vybudování ústavu sociální péče pro mládež ve městě tak, aby i pro tyto postižené děti byla zajištěna co největší integrace do normálního života
- budovat další formy s pečovatelskou službou, neboť jsme stárnoucí generace
- podporovat protidrogové programy a boj proti AIDS se zaměřením na školní mládež
- podporovat zdravotnickou výchovu a osvětu ve městě s důrazem na zdravý styl života
- podporovat rozšiřování a zdokonalování domácí péče ve městě
- podporovat rekvalifikace zdravotně postižených občanů a podporovat budování nových pracovních míst pro tyto občany
- podporovat sociální adaptaci příslušníků národnostních menšin, např. zřízením specializovaného odborníka pro romské záležitosti při MÚ

Podnikání

Prosperující podnikatelé a živnostníci jsou základním zdrojem růstu, rozvoje a bohatství města

- vytvořit podmínky i pro vstup nových podnikatelských subjektů za účelem nových pracovních příležitostí, máme k dispozici 90.000 m2 pozemků v průmyslových zónách, které bezúplatně nebo za symbolickou cenu poskytneme firmám s vhodným plánem rozvoje
- podpořit větší spolupráci Městského úřadu s Okr. hosp. komorou a Sdružením podnikatelů ČR v Příbrami a dalších podnikatelských sdružení
- podporovat při výběrovém řízení (při srovnatelné nabídce) místní firmy
- výrazněji informovat o výsledcích výběrového řízení
- podporovat pořádání Živnostenské, průmyslové a hospodářské výstavy
- zabezpečit, aby každý strážník měl svůj rajón a aby každý občan znal svého strážníka

Bezpečnost


 


Bezpečné ulice, bezpečné město

- prosazovat užší spolupráci Městské policie a Policie ČR
- v oblasti komunální politiky pomoci zajistit bezpečnost občanů a ochranu jejich majetku
- rozšířit kamerový monitorovací systém v centru města a na exponovaných dopravních místech
- rozmístit ve městě schránky důvěry Městské policie
Školství ODS Příbram

Škola - základ života

- vypracovat koncepci školství zřizovaných obcí (ZŠ,MŠ) s ohledem na demografický vývoj
- vytvářet bytové podmínky pro stabilizaci sborů kvalifikovaných učitelů základních a středních škol
- vytvořit podmínky pro nákup kvalitní výpočetní techniky pro všechny základní školy v co nejkratší době
- pravidelně informovat rodičovskou veřejnost o činnosti škol prostřednictvím zpravodaje MÚ (ředitelé, škol. komise, radnice)
- vyřešit efektivní vytápění škol zřizovaných obcí
- pro1. ZŠ - Waldorfská škola - zabezpečit nové ekologické vytápění plynem
- podporovat rozvoj alternativního školství
- podpořit dlouhodobé projekty využití volného času mládeže jako prevenci proti její kriminalitě

Sport


 


V zdravém těle zdravý duch

- postupné budování umělých ploch a jejich vybavení (branky, koše,...)
- postupně rekonstruovat stávající sportovní plochy a dovybavit je
- vybudovat U-rampu a areál pro skateboardisty
- podporovat sportovně-společenské akce na území města ( běh Terryho Foxe, běh města, hromadné turnaje pro všechny věkové kategorie,...)
- podpořit zviditelňování vrcholových sportů a sportovců
- dovybavit a opravit stávající zařízení lesoparku
- napojit cyklotrasu Praha - Vídeň na místní cyklistické stezky
- zmodernizovat další dětská hřiště (bezpečnost, estetičnost, nápaditost,...)
- podporovat sportovní akce v rámci protidrogové prevence
- provést rozsáhlou rekonstrukci plaveckého a zimního stadionu
- postupně realizovat budování AQUA-centra
- finančně spoluzajišťovat trenéry mládežnických družstev v rámci příspěvku na podporu mládežnického sportu

Kultura- zachovat divadlo tak, aby zůstalo centrem dramatického umění podbrdského regionu
- udržet provoz kina v Kulturním domě a modernizovat jej
- pokračovat v opravě a modernizaci celého Kulturního domu
- vytvořit dostatečné podmínky pro vybudování kulturního a informačního centra na náměstí T.G.M.
- poskytnou dostatečné prostředky pro důstojný provoz Knihovny Jana Drdy, zachovat všechny čtyři stávající pobočky
- podpořit vydavatelskou činnost Knihovny Jana Drdy i samotného Města Příbram především ve vydávání propagačních materiálů, slovníkových publikací, regionálních studií i kvalitních prací z prózy i poezie
- Podpořit publikování prací mladých autorů i pro Příbram prestižní nově vzniklou Edici současné české poezie
- prosazovat zpracování významných příbramských archiválií do elektronické podoby na CD
- podpořit pěvecké a hudební soubory a výtvarné spolky, které mají nekomerční charakter (Vepřekův a Fousův sbor, Příbramská filharmonie, Příbramský bigband) - koncentrovat finanční podporu do nejkvalitnějších subjektů.
- i nadále pojímat Dvořákův festival jako hlavní hudební svátek města
- vytvořit podmínky pro udržení provozu Junior klubu
- rozvíjet vztahy s partnerskými městy. Město zastřeší výraznější kulturní, společenské, sportovní styky a rodinné kontakty
- zachovat Galerii na Zámečku a Muzeum III. odboje
- pokusit se vytvořit stálou expozici Františka Drtikola
- zkvalitnit ve spolupráci s našimi podnikateli Svatoprokopskou i Svatováclavskou pouť a podílet se na řádném zabezpečení Živnostenské výstavy
- vypracovat studii pro využití svatohorských schodů jako stánku náboženského umění
- podpořit nejlepší mladé umělce z uměleckých škol i kroužků pořádáním soutěží s hodnotnými cenami
- podpořit kulturně historické tradice města (spolek Prokop, Cech příbramských horníků a hutníků, Baráčníky atd.)

 


InformatikaDostupné informace - potřebný krok ke vstupu do třetího tisíciletí

- vytvořit městský informační systém, který bude spojovat všechny veřejné subjekty v našem městě
- veřejně přístupné informace dát občanům k dispozici přes Internet a v Knihovně Jana Drdy
- plně komputerizovat Městský úřad, aby veškeré potřebné informace již byly v elektronické podobě
- zahájit zpracování všech městských dokumentů (i historických) do elektronické podoby. Konečným cílem je zkvalitnění práce Městského úřadu a zároveň snížení počtu úředníků
- v úzké spolupráci s Hospodářskou komorou a podnikateli pomoci vytvořit kvalitní informační centrum především pro malé a začínající podnikatele
- školám vytvořit podmínky, aby mohly učit děti o možnostech informačních systémů a řádně je využívat
- shromáždit historické i současné snímky všech zajímavých budov ve městě a s příslušným komentářem je vydat na CD

 


Turistický ruch- ve spolupráci s Bohemia Centralis, Hospodářskou komorou, cestovními kancelářemi, hotely a restauracemi vyhotovit kvalitní propagační materiály
- zlepšit služby informačního centra, rozšířit informace o městě na Internetu
- využít k výrazné propagaci města partnerských měst
- využít zkušeností slavných mariánských měst k podpoře poutního turistického ruchu
- důsledněji propagovat městské svátky kulturní, společenské i náboženské
- v turistické sezóně usnadnit přístup na Svatou Horu matkám s dětmi, starším a zdravotně postiženým spoluobčanům zajištěním dopravy

Hodnocení volebního programu 1998 - 2002Naše výsledky


 

 

2001

Bytové hospodářství
Byla dokončena a předána nájemníkům 1.etapa výstavby sociálních bytů u Dolní Obory (Kasárna 1. máje) a nyní probíhá výstavba druhé etapy, pokračuje prodej bytů (v roce 2001 prodáno 430 bytů, celkem od začátku prodeje 5700). Připravuje se zahájení výstavby 160 bytů na Drkolnově. Plní se.

Doprava
To, co se nepodařilo prosadit minulým generacím, se po mnohaleté přípravě podařilo realizovat letos. Jde o velkorysé řešení dlouholetého dopravního problému v "geometrickém" centru města NA FLUSÁRNĚ. Jsou uvedeny do provozu dva nové kruhové objezdy, most a lávka přes Příbramský potok, byla napřímena výpadovka na Milín. Před dokončením je nový železniční viadukt, čímž se odstraní velmi nebezpečné místo pro chodce a buduje se nové parkoviště pro Nový rybník. Zrekonstruovali jsme třicet ulic. Poslední dokončená ulice jde do průmyslové zóny NA BALONCE. Na Rynečku u Alberta a nad Jiráskovými sady u Lázeňské ulice je nová světelná signalizace. Na riziková místa jsme nainstalovali bezpečnostní prvky pro ochranu chodců. Je čím se chlubit

Územní plánování
Po mnoha letech se blíží k závěru práce na územním plánu a po připomínkovém řízení půjde do druhého projednávání do MZ. V příštím roce to jistě bude

Školství
Před dokončením je přístavba Waldorfské školy, která získala i budovu pro dílenské vyučování. SPŠ má novou fasádu, dar Města k oslavám 150. výročí, opravili jsme plášť na 1.ZŠ, 15.MŠ a topné kanály na 7.ZŠ, a město přispělo na rekonstrukci palubovky v tělocvičně na 3.ZŠ. Školství je naší prioritou

Sport
Provedli jsme rekonstrukci střechy a zakoupili textové světelné hodiny na zimní stadion, v Aquaparku otevřeli venkovní a mokrou restauraci a zahájili po třiceti letech generální rekonstrukci vodního hospodářství pro venkovní bazén. Před dokončením je výstavba nové "východní" tribuny fotbalového stadionu na MARILE. Zrekonstruovali a rozšířili jsme sociální zařízení na městské chatě na Šumavě.Byla provedena rozsáhlá rekonstrukce zařízení na NOVĚM RYBNÍCE. Za finančního přispění města se hraje v Příbrami I. Gambrinus liga, extraliga ve volejbale,II. liga v hokeji. Na rozvoj a podporu mládežnických sportovních oddílů jsme přispěli 1,5mil.Kč. Směle se můžeme srovnávat s většími městy

Kultura
Zrekonstruovali jsme další výstavní sál v městské galerii ZÁMEČEK-ERNESTINUM. Na náklady města byla opravena hrobka bývalého starosty Blažeje Mixy na příbramském hřbitově, přispěli jsme na opravu varhan v kostele sv.Jakuba a na opravu střechy kostela sv.Vojtěcha. Opravili jsme i střechu klubu Junior. Na přístupových silnicích do města jsme nainstalovali "vítací" panely k propagaci akcí ve městě. Na přímou podporu kulturních a společenských spolků jsme vyčlenili 500 tis.Kč. Jsme kulturním městem

Komunální služby
Pokračuje se v rekonstrukci pouličního veřejného osvětlení a obnově hřbitovních cest. Po rozšíření hřbitova finančně pomáháme se stěhováním hrobů u Pichců.

Majetek města
Proběhla inventarizace majetku města a byla vyhodnocena efektivita dlouhodobých pronájmů. Objekty města jsou udržovány dle zpracovaného plánu. V Kulturním domě pokračovala generální rekonstrukce rozvodů inženýrských sítí, které jsou v havarijním stavu. V sedmi ulicích jsme zrekonstruovali síť vodovodů a kanalizací a vybudovali nové vodovodní řády v Žežicích a na Barandově. Dobrý hospodář majetek udržuje a rozmnožuje

Zdravotnictví a sociální služby
Město i nadále provozuje a financuje činnost záchytné stanice a lůžek pro bezdomovce, Azylový dům, před dokončením je výstavba domova seniorů na Březových Horách.

Bezpečnost
Instalovaný kamerový systém se osvědčil a úspěšně slouží k dohledávání a usvědčování pachatelů trestné činnosti.

Podnikání
Zahraniční investoři postupně rozšiřují ve spolupráci s městem své podnikatelské aktivity a v současnosti je již připravena průmyslová zóna k zainvestování.

Finance

I v letošním roce bylo hospodaření města prověřeno ratingovou agenturou a dopadlo na výbornou hodnocení Baa. Město Příbram díky rozumné finanční politice má nízkou dluhovou službu a jsme jedním z mála měst se zdravým hospodařením. Finance jsou vždy až na prvním místě

 

 

2000

Vážení spoluobčané,
blíží se konec I. poločasu volebního období 1998 – 2000.
Slovo poločas ve mně asociuje průběh fotbalového utkání. O přestávce trenér hodnotí v kabině hru a dává taktické pokyny do II. poločasu. Dovolte mi, abych tak učinil i já. Před dvěma lety uzavřela ODS Příbram s Vámi, voliči, na čtyři roky smlouvu, ve které se zavázala řešit Vaše problémy a potřeby. Problémy občanů Královského horního města Příbram. Dobrý hospodář provádí rekapitulaci své činnosti každý rok. V loňském roce jsme tak učinili a činíme tak i letos. Jak se nám to daří, posuďte z hodnocení, které Vám nyní předkládám. V průběhu dvou let nedošlo na příbramské radnici k žádné významné politické změně. Povolební radniční koalice ODS, KDU-ČSL, US, SZ a SŽJ funguje a je důkazem toho, že i v dnešní rozbouřené době se lze na zásadních věcech dohodnout. Za to patří příbramským radním a zastupitelům dík. Plyne z toho jediný závěr, že změnu v sestavě do II.volebního poločasu iniciovat nechceme a nebudeme. Ve volebním programu v r. 1998 jsme neslibovali nic velkého, bombastického, neuskutečnitelného. Zavázali jsme se podporovat a plnit věci každodenní potřeby příbramských občanů.
Po dvou letech můžeme s čistým svědomím říci, že aktivity radnice jsou plně v souladu s literou našeho volebního programu.

Vážení občané, hodnocení volebního programu vychází těsně před volbami do krajských zastupitelstev. ODS do nich přichází s novým volebním heslem “Hlavou i srdcem”. Toto heslo zní vlídně, rozumně a konečně vychází vstříc poptávce po jiném politickém stylu. Toto heslo nezní pyšně, je obráceno do budoucnosti a není ani pravé, ani levé. Má prostě koaliční potencionál a přesně vyjadřuje to, čeho je nám v komunální politice nejvíc zapotřebí. Věřím, že ve spolupráci se všemi tvořivými členy městského zastupitelstva všech demokratických stran bude toto heslo, včetně volebních programů ODS, naplněno a občané Příbrami budou hrdí na to, že zde žijí.


Po dvou letech

Vážení spoluobčané !
I když dva roky jsou velice krátká doba, přesto si dovolujeme Vás seznámit s výsledky práce zastupitelstva, kde velmi intenzivně pracují zvolení zástupci za ODS Ing. Fuksa, MUDr. Šedivý, MUDr. Kasper, pan Chrastina a pan Špina. Přehled vykonané práce není ani úplný ani vyčerpávající. Chceme Vám jen v jednotlivých kapitolách připomenou akce, které se povedlo za poslední rok zrealizovat. Je na Vás, občanech, aby jste posoudili, zda bylo uděláno dost nebo málo.

MAJETEK MĚSTA A SAMOSPRÁVA
V této kapitole byla naše činnost zaměřena na rekonstrukci zchátralých inženýrských sítí. Proto byla v rámci obnovy a údržby historického majetku města zahájena rozsáhlá rekonstrukce inženýrských sítí v Kulturním domě (7) pro jejich zcela dezolátní a havarijní stav, když před tím byla odsouhlasena rekonstrukce kotelny KD na plynovou a provedena celková rekonstrukce WC ve foyeru spojené současně s úpravou silnic u estrádního sálu. V oblasti vodovodů a kanalizací byly provedeny rekonstrukce zastaralých vodovodních sítí v ulicích Lázeňská (1), Alšova (3), Smetanova (3), Hornických učňů (4), Na Valdeku (6), Kozičínská (6), Nad Litavkou (6), Skalní (6), Spálená (6), Horymírova (6), Heyrovského (6). (Čísla v závokách znamenají čísla městských čtvrtí). Původní budova České spořitelny byla zakoupena do majetku města a bylo rozhodnuto, že zde bude vybudováno bezbariérové informační centrum MÚ, včetně pokladny, které usnadní kontakt všech občanů s úředníky města a zpříjemní služby, které město poskytuje. Byl zpracován architektonický záměr úprav objektu, který byl odsouhlasen městskou radou .V současné době bylo již vydáno stavební povolení na rekonstrukci této budovy. Nyní nás čeká úkol zapracovat tento záměr do rozpočtu na rok 2001. Dále byla schválena směrnice na digitální zpracovávání podkladů pro Stavební úřad, což je první krok pro realizaci digitální technické mapy města. Ta by v budoucnu měla usnadnit styk občanů se Stavebním úřadem a zkrátit veškeré schvalovací doby a opatřování nezbytných dokumentů k vydání stavebních povolení.

FINANCE
Hospodaření v roce 2000 dopadlo na výbornou, což ocenil i loňský audit a rating, který provedla renomovaná agentura. Příjmy města byly 824,8 mil Kč a výdaje 760,2 mil Kč. Plnění letošního rozpočtu se též vyvíjí velmi slibně v oblasti jak příjmů, tak i výdajů. Opět Městský úřad zadal prověření hospodaření města nezávislou agenturou zpracováním auditu a ratingu města za rok 2001, neboť toto nezávislé hodnocení může usnadnit příliv kapitálu a tím i vytváření pracovních míst ve městě.

BYTOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ
Touto otázkou se pravidelně zabývá městská rada i zastupitelstvo na každém svém zasedání. Dá se říci, že je jednou z priorit v jejich činnosti a zde jsou průběžné výsledky. Před zahájením je výstavba 60 sociálních bytů u Dolní Obory v bývalých kasárnách 1.máje s předpokládaným dokončením v roce 2001. K realizaci je připravena výstavba 180 bytů na Drkolnově (8) s pracovním názvem Triangl, kde se Město bude podílet finanční podporou jejich výstavby. Zájem občanů je veliký a prozatím převyšuje možnosti . Čekáme na schválení státní dotace a v případě kladného výsledku začneme stavět ještě letos. Po dokončení budou byty předány do osobního vlastnictví. Pokračovalo se ve výstavbě půdních bytů, která byla započata v loňském roce v Dlouhé ulici. Nyní byla dokončena výstavba 36 městských bytů v půdních vestavbách na nám. 17. listopadu (7), tř. Osvobození a E. Beneše. Do údržby městského bytového fondu bylo investováno 50 mil. Kč. Fond oprav a modernizace má stále volné finanční prostředky pro rekonstrukce a modernizace soukromého bytového fondu. I přes neustálé mediální výzvy, přestože podmínky poskytování finančních prostředků jsou výrazně lepší a dostupnější než u bankovních ústavů, občané tento fond stále málo využívají. Ve veřejné obchodní soutěži byly vybrány nové realitní kanceláře na správu obecních bytů. Pokračuje privatizace obecních bytů za konstantní cenu 800 Kč/m2.

DOPRAVA
Nejen při budování bezbariérového informačního centra, ale i v dopravě je pamatováno na zdravotně postižené spoluobčany. Pro ně, ale i pro ostatní občany, byla posílena linka č. 12 MHD dalším, novým nízkopodlažním autobusem,který umožňuje pohodlné cestování i tělesně postiženým osobám a obslužný interval se snížil na polovinu. Linka byla prodloužena celoročně na Svatou Horu a její trasa vede okolo Nemocnice s poliklinikami Příbram. Byl zřízen zvláštní spoj pro zdravotně postižené děti navštěvující Speciální školu. Byl zaveden nový čipový odbavovací systém v MHD a byly zakoupeny dva nové autobusy v rámci pravidelné obnovy vozového parku. Jako velmi potřebné se jeví urychleně vybudovat signalizační zařízení na křižovatce u supermarketu Albert, kde se situace stává neúnosnou. Signalizační světla však na problémových křižovatkách zatím nebyla realizována, neboť je MZ nezařadilo v letošním roce do rozpočtu. Doufejme, že po zvážení jejich nutnosti se tak stane v roce 2001. V říjnu tohoto roku bude zahájena stavba nového přemostění Příbramského potoka na Flusárně (4), včetně tolik potřebného nového dopravního řešení. V letošním roce byly realizovány generální rekonstrukce ulic: Lázeňská (1), Alšova (3), Smetanova (3), Hornických učňů (4), a v současné době se dokončují ulice Na Valdeku (6), Kozičínská (6), Nad Litavkou (6), Skalní (6), Spálená (6), Horymírova (6), Heyrovského (6), na Svatou Horu (2) a oprava dláždění Mariánské ulice (6,7). Byly rekonstruovány chodníky na nám. T.G. Masaryka (1), Okružní (7) a instalovány ochranné bariéry v ulici Rožmitálská (6) a Husova (6). U některých ulic byla provedena ve spolupráci se zainteresovanými stranami i generální rekonstrukce inženýrských sítí.

ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ
Byl zpracován a předložen k připomínkování Územní plán města a po zapracování jednotlivých připomínek od občanů bude předložen městském zastupitelstvu ke schválení. Důraz je kladen na řešení dopravní situace města do budoucna a je navržen k jejímu řešení jihovýchodní obchvat města. Pro jednodušší orientaci pro občany byla zpracována cenová mapa města, která je již schválena Min. financí a bude v nejbližší době předložena MZ k projednání.Tato mapa bude dokumentem, který značně zjednoduší prodeje pozemků v katastru města. Radnice nechala zpracovat u renomovaných projekčních kanceláří návrhy stavebních úprav i s dopravním řešením na nám. 17. listopadu (7), dále pak studie pro humanizaci sídliště Drkolnov (8) a Křížových domů a na úpravy sídlištních dvorů a vnitrobloků (7). Dále pak urbanistické studie Fantovy louky (2,9) a Zdaboře – Červená (5).

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Po mnoha letech se Příbram zbavila uhelných kotelen v samém středu města, v Plzeňské ulici. I když se zpožděním a velkými problémy, byly konečně uhelné kotelny přeměněny na výměníkové stanice. Ke zlepšení životního prostředí jistě přispěla i plynofikace Březových Hor v ulicích: Na Valdeku (6), Kozičínská (6), Nad Litavkou (6), Skalní (6), Spálená (6), Horymírova (6), Heyrovského(6) a ČOV (6). Před dokončením je další etapa ekologického odkanalizování městské části Žežice (5) a podstatné části Březových Hor s odvedením vod kanalizačním sběračem údolím Litavky do zrekonstruované ČOV. Byl zahájen na 44 místech separovaný sběr plastů a uvažuje se o změně vyhlášky pro sběr komunálního odpadu, která by měla řešit i černé skládky ve městě. Pro větší čistotu města pro TS byl pořízen vysavač na psí exkrementy.

ZDRAVOTNICTVÍ A SOCIÁLNÍ SLUŽBY
Pracuje Občanské sdružení pro přípravu a realizaci Hospice Panny Marie Svatohorské v Příbrami.V současné době město přebírá od okresního úřadu do svého majetku budovu rozestavěné patologie, která by měla být právě přebudována na Hospic. Město předalo nemocnici rozestavěný stravovací pavilon k dobudování v hodnotě 20 mil Kč, který je nyní před dokončením a dle možností bude vyvařovat pro obyvatele DPS dietní stravu. Před zahájením je výstavba Domova důchodců na Březových horách (6).Nyní se hledá možnost financování. Město zažádalo o převod II. a III. polikliniky do svého majetku.

PODNIKÁNÍ
Město ve spolupráci s OHK , RRA a CZECHINVESTEM hledá vhodného investora pro průmyslovou zónu (6) a současně probíhá plynofikace této zóny pro zvýšení její atraktivnosti. Město má eminentní zájem na průmyslové zóně, neboť ta je schopna vyřešit problém tolik potřebných pracovních míst pro obyvatele města.

BEZPEČNOST
Městská policie již vstoupila do povědomí každého občana Města. Kamerový systém byl rozšířen na exponovaná místa ve městě, a již mnohokrát pomohl ve spolupráci s Českou Policií při odhalení trestných činů a usvědčení pachatelů . Byly osvětleny další nebezpečné lokality. Přestože se stále posiluje personálně vhodným výběrem stav strážníků Městské policie, nedaří se naplnit cílový stav.

ŠKOLSTVÍ
V Příbrami je 15 mateřských, 9 základních a 8 středních škol. Na 40 000 tisícové město je to utěšený počet. V letošním roce byly odstraňovány především havarijní stavy objektů, byla provedena nová fasáda objektu SPŠ (2) , sanační omítky objektu OA (1), obnoveny interiéry pavilónu bývalé Speciální školy při 8.ZŠ, provedena nová střecha na 14. a 15. MŠ. Chtěli bychom zdůraznit, že Město ze svého rozpočtu přispělo na vybudování moderního hřiště u Gymnazia Příbram částkou 4,2 mil Kč. Město se podílí odpočtem investic z pronájmů na rekonstrukcích objektů provedených nájemci.

KULTURA
Z našeho města se opět po letech stávají podbrdské Athény jak tomu bylo kdysi. Především díky Knihovně J. Drdy, Městské galerii, ale i mnoha agilním spolkům a občanům ve městě působících. Byla otevřena stálá expozice světoznámému rodákovi – fotografovi Františku Drtikolovi. Pro propagaci města byla vydána za finanční pomoci sponzorů bezplatná rozsáhlá propagační brožura o městě a okolí “Příbram na víkend” a “Aquapark”. Brožura je distribuována v infocentrech, hotelích, čerpacích stanicích, kempech a na internetu www.pribram-city.cz.Byly opraveny lesní a polní kapličky v okolí města. Na Březových Horách byly zpřístupněny nové prostory pro pobočku Knihovny J. Drdy. Nadále je podporována rozsáhlá ediční činnost Knihovny J. Drdy, která se zaměřuje nejen na regionální autory, ale i na prestižní Edici současné české poezie. Bylo započato zpracovávání příbramských archiválií do elektronické podoby a nadále jsou shromažďovány a zpracovávány materiály získávané od pamětníků. Jsou podporovány morálně i finančně příbramské spolky, které jsou přínosem pro život města. Jsou podporovány hudební a pěvecké soubory a zvláště pak tradiční Dvořákův hudební festival. Probíhá rozsáhlá a finančně náročná rekonstrukce Kulturního domu včetně nového vybavení kina. Úspěšně se rozvíjejí partnerské vztahy, které zvláště přispívají ke kulturním kontaktům mezi národy. Všechny příbramské spolky se spolu s městem významně podílejí na hlavních kulturních akcích města, Svatováclavské a Prokopské pouti. Byla zakoupena propagační vzducholoď k propagaci města a ke komerčnímu pronájmu. Na příjezdové komunikace do města byly instalovány “vítací billboardy”.

SPORT
Ani sport nezůstává pozadu. Do města se dostal díky podpoře zastupitelstva vrcholový sport, například fotbal, volejbal, šachy atd. V průběhu letošního roku byl zřízen skateboardový areál (8), na Zimním stadionu (7) byla vybudována sněžná jáma pro zefektivnění provozu a nové chladící zařízení i pro druhou ledovou plochu (jsme druhým stadionem v ČR, který má bezpečnou technologii dle norem EU). V Aquaparku (7) byl vybudován druhý tobogán – turbo, bazén byl vybaven novým osvětlením a ozvučením, mokrou restaurací, venkovním barem, parní kabinou a byla provedena generální rekonstrukce sociálních zařízení, vzduchotechniky, elektroinstalací a podhledů. Průměrná týdenní návštěvnost v Aquaparku vzrostla z 400 návštěvníků před rekonstrukcí na současný průměr 5000 (byla zaznamenána i rekordní návštěvnost 12 000 lidí za týden). Pro kolečkové bruslaře a cyklistické začátečníky byl připraven bezpečný uzavřený silniční úsek s pracovním názvem On – line dráha (3). Byla vybudována nová zastřešená tribuna na fotbalovém stadionu a rekonstrukce střechy na druhé tribuně. Je připraven projekt na výstavbu další tělocvičny u Sokolovny V zátiší (1) a na zastřešení druhé ledové plochy (7). Jsou finančně podporovány sportovní kluby jak v zájmovém, tak i výkonnostním sportu.

V příštích dvou letech budeme pokračovat v nastoleném trendu s jasným cílem: ve spolupráci s ostatními demokratickými stranami zastoupenými v Městském zastupitelstvu vytvářet lepší životní podmínky občanům města. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom Vás, naše voliče nezklamali. Myslíme si, že uplynulé dva roky nám dávají právo takto hovořit.


O d v a h a + d ů s l e d n o s t = v ý s l e d e k

Starší fotogalerieVolby do zastupitelstva 2010 - Kandidáti ODS Příbram

 

 

 

 

 

V rámci DNE ZEMĚ organizován úklid na Svaté Hoře

ODS-Příbramští patrioté v rámci DNE ZEMĚ organizovali JARNÍ ÚKLID na Svaté Hoře.

 

 

 

Otevření autobusového nádraží, 19.4.2010

 

Dne 19.4.2010 zástupci města a středočeského kraje otevřeli nový dopravní terminál.

 

 

Titul čestný občan města 18. 5. 2009 - Jan Čáka

Dne 18.5. 2009 byl pan Jan Čáka jmenován zastupitelstvem čestným občanem města Příbram.
Získal toto ocenění za svou tvorbu, kterou věnoval zejména příbramskému regionu a Podbrdsku.

 

Činnost zastupitelů města za ODS-rok 2009

 

 

 

 

 

Výročí založení domova důchodců

 

 

 

 

 

 

Předvolební pétanque na Novém rybníku-rok 2009

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

BENEFIČNÍ KONCERT NA SVATÉ HOŘEBenefiční koncert se koná v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře 26. května od 18,00 hodin.
Finanční výnos z koncertu bude věnován na podporu stavby Velkých svatohorských varhan. Zazní zde např. Biblické písně A. Dvořáka v podání solisty ND v Praze V. Kříže a další.
Koncert se uskuteční ve spolupráci s ING. IVANEM FUKSOU.

 

 

Otevření autobusového nádražíV Příbrami dnes 19.4. 2010 zástupci města a středočeského kraje otevřeli nový dopravní terminál, který spojil autobusovou, vlakovou i městskou dopravu. Autobusové nádraží je vybaveno novým informačním systémem a je bezbariérové. V prostorách se nachází informační středisko, ale také služebna městské a státní policie. Plný provoz terminálu včetně doprovodných služeb bude zahájen 1. května.

Příbramský dopravní terminál stál 63 milionů korun, z toho 58 milionů korun pokryla dotace z Regionálního operačního programu a od státu, zbytek zaplatilo město. Modernizace nádraží začala v říjnu 2008. Vzniklo na něm deset krytých odjezdových stání pro autobusy. V dolní části nádraží je 66 parkovacích míst. Na nádraží je nová provozní kancelář dopravců, v nejbližší době se tam otevře také stánek s občerstvením. O provoz nádraží se starají Technické služby města Příbrami.

„Jsem velmi rád, že Příbram má konečně důstojnou vstupní bránu do města, nicméně si musím trošku povzdechnout, že tomu tak mohlo být už mnohem dříve, neboť projekt přestavby vznikl už v roce 2004, kdy jsem ještě působil ve funkci starosty Příbrami,“ řekl náměstek ministra financí Ivan Fuksa. „S nástupem nové politické reprezentace však nastoupilo i zpochybňování způsobu výběrového řízení a celkové ceny projektu, takže došlo k dalším průtahům, které trvaly několik let, aby nakonec stavba byla postavena o částku převyšující původní rozpočet o 15 milionů.“


Slavnostního otevření se účastnil i bývalý hejtman Petr Bendl, který stál u zrodu celého projektu. Na otázku, zda mu není líto, že tento krásný terminál si dnes jako svou zásluhu připisuje zcela jiná politická garnitura, řekl s úsměvem, že „ tak už to u těchto dlouhodobých projektů chodí a důležité je, že se Příbram zbavila ošklivého zákoutí , kterým původní nádraží bylo, a získala další architektonicky pozoruhodnou a přitom plně funkční budovu, která bude sloužit potřebám občanů.“

PATRIOT PŘÍBRAMSKÝVÁŽENÍ PŘÍBRAMÁCI,
po delší době Vás opět oslovujeme

VOLBY DO PS PČR 2010 - diář akcí ODSKandidát do PS PČR ing. Ivan Fuksa

D I Á Ř A K C Í Ing. Ivan FUKSA
( VOLBY 2010 - Příbram )

19.4. 10.00 – 12.00 Otvírání autobusového nádraží Příbram

23.4. 16.00 – 20.00 Čištění Svaté Hory

24.4. – regionální akce:

10.00 – 17.00 „ Čistá Berounka“

17.00 – 19.00 I. fotbalová liga – U Litavky

26.4. Kolečko oblast PB

12.00 – 12.30 Dolní Hbity ( 824 ob.), před prodejnou
13.00 – 13.30 KAMÝK nad VLTAVOU ( 831 ob.), před prodejnou
JEDNOTA
14.00 – 14.30 Milešov ( 322 ob.), náves s autobusovou zastávkou
15.00 – 15.30 KRÁSNÁ HORA ( 992 ob.), náměstí ( autobusová
zastávka )
16.00 – 18.00 PETROVICE ( 1340 ob.)
( náměstí, restaurace )

27.4. – regionální akce:


14.00 – 17.00 MŘ ŘEVNICE

29.4. – regionální akce :

12.00 – 14.00 Nižbor ( setkání kvadrantu JIH před Městečkem řešení –
MŘ)

15.00 – 18.00 MŘ BEROUN – NEČAS!!!
30.4. 18.30 – 22.00 Pálení čarodějnic – Důl Marie

1.5. – akce kvadrantu JIH :

10.00 – 17.00 Lysá nad Labem – dostihy

3.5. – akce kvadrantu JIH:

15.00 – 17.00 Roztoky (Městečko setkání)


4.5. - regionální akce :

13.00 – 15.00 Zruč nad Sázavou ( setkání kvadrantu JIH před MŘ)

15.00 – 18.00 MŘ KUTNÁ HORA

18.00 – 20.00 Zahájení hudebního festivalu A. Dvořáka

5.5. MĚSTEČKO SETKÁNÍ - PB

10.00 – 10.30 Stará Huť ( 1160 ob.) , autobusová zastávka
11.00 – 11.30 Nová Ves pod Pleší ( 761 ob.), autobusová zastávka
12.00 – 12.30 Malá Hraštice ( 759 ob.), náves
13.00 – 13.30 NOVÝ KNÍN ( 1772 ob.), nám. Jiřího z Poděbrad
14.00 – 14.30 Mokrovraty ( 568 ob. ), vedle prodejny
15.00 – 16.30 DOBŘÍŠ ( 7 915 ob.), Mírové náměstí ( parkoviště )
( atrakce pro děti )

17.00 - 19.00 I.fotbalová liga – U Litavky


6.5.- regionální akce :

12.00 – 14.00 Neratovice ( setkání kvadrantu JIH před MŘ)

15.00 – 18.00 MŘ MĚLNÍK

7.5. – regionální akce :

13.00 – 14.30 Kouřim ( setkání kvadrantu JIH před MŘ)

15.00 – 18.00 MŘ KOLÍN

8.5. – akce kvadrantu JIH :

12.00 – 17.00 Praha – západ ( Městečko setkání )

9.5. – regionální akce :

13.00 – 17.00 „Den Matek“ - Kladno


10.5. MĚSTEČKO SETKÁNÍ - PB

10.00 – 10.45 Jesenice ( 489 ob.), autobusová zastávka
11.00 – 11.30 Nechvalice ( 590 ob.), náves
11.45 – 12.15 Počepice ( 514 ob.), náves
12.30 - 13.15 VYSOKÝ CHLUMEC ( 794 ob.), náves
13.45 – 14.15 Dublovice ( 1004 ob.), autobusová zastávka
14.30 – 15.00 Nalžovice ( 532 ob.), osada Chlum, pod kostelem
15.15 – 15.45 Kosova Hora ( 1285 ob. ), náměstí
16.00 – 17.30 SEDLČANY ( 7783 ob.), nám. T.G.Masaryka
( občerstvení, atrakce pro děti )

11.5. – regionální akce :

15.00 – 18.00 MŘ BRANDÝS nad LABEM
( Masarykovo nám.) – NEČAS!!!

12.5. - akce kvadrantu JIH:

13.00 – 15.00 Benešov – Nevyklov ( Městečko setkání )

12.5. 19.00 – 21.00 VOLBY 2010 - Studio
KLADNO ( p.Moravec)

13.5. – regionální akce :

15.00 – 18.00 MŘ NYMBURK ( nám.
Přemyslovců)

17.00 – 18.00 ČR Region – beseda lídrů
( Ml.Boleslav)

19.00 - MR – ODS

15.5. – akce kvadrantu JIH + PB :

10.00 – 14.00 Pochod Petrovice – Prčice ( ODS PB) – cca 20 km
14.00 – cíl Sedlec – Prčice ( stánek s občerstvením ODS)
17.00 – 19.00 I.fotbalová liga – U Litavky

16.5. – akce kvadrantu JIH :

09.00 – 14.00 - Nespeky – pouť ( fotbalové hřiště – Nespeky)

17.5. – akce kvadrantu JIH :

12.45 – 14.30 Vlašim – Křivsoudov ( Městečko setkání ?!?)


18.5. - MĚSTEČKO ŘEŠENÍ PŘÍBRAM

12.00 – 14.00 Sedlčany ( kvadrant Východ ?!?)
12.00 – 14.00 Dobříš ( Masarykovo nám.)
14.00 – 18.00 PŘÍBRAM – nám. T.G.M !!!!!!!!!
( atrakce pro děti, občerstvení, uvádí Těžký Pokondr…)


20.5. – akce kvadrantu JIH :

15.00 – 17.30 Dolní Břežany

22.5. – akce kvadrantu JIH :

10.00 – 16.00 Lešany – Obrněný den ( Vojenské muzeum Lešany)
11.00 – 18.00 KO PARNÍK – Kmochův ostrov!!!!!!!!!!!!

23.5. – akce kvadrantu JIH :

15.30 – 18.30 Konopiště - petangue


24.5. MĚSTEČKO SETKÁNÍ - PB

10.00 – 10.30 Tochovice ( 577 ob.), náves
10.45 - 11.15 Pečice ( 349 ob.), náves
11.30 - 12.00 Kozárovice ( 345 ob.), náves
12.15 – 12.45 Zalužany ( 322 ob.), náves
13.00 – 14.30 BŘEZNICE (3 639 ob.), Náměstí
14.45 – 15.15 Věšín ( 605 ob.), náves
15.30 – 16.30 ROŽMITÁL pod TŘEMŠÍNEM ( 4 241 ob.) , před
obchodním střediskem Třemšín

25.5. – regionální akce :

15.00 – 18.00 MŘ ML. BOLESLAV

26.5. – regionální akce :

10.00 – 11.00 Rádio Jizera - MB ( vstup I.Fuksy)

15.00 – 18.00 MŘ KLADNO

18.00 – 19.00 Svatá Hora – sv.varhany ( patronem p. Fuksa )

27.5. ZÁVĚR KAMPANĚ
( atrakce pro děti, občerstvení, hudba, známé osobnosti Příbramě )
14.00 – 17.30 P Ř Í B R A M - nám. T.G.M.


Děkuji všem předem za účast a za vyjádřenou podporu
kandidátovi do PS ČR za oblast Příbram – p. Ivan

Odpoledne s Patrioty3. 10. 2010 proběhl ve sportovní hale turnaj sálové kopané Patrioté Cup. Mužstvo ODS se utkalo s týmem Hasiči Příbram, Real Praha(tým osobností kulturního a sportovního života),Nehoda sport( tým složen z bývalých ligových fotbalistů).

Tým ODS se umístil na třetím místě. První místo obsadil tým Real Praha.

Během akce vystoupily děti sportklubu Oxygen Příbram, roztleskávačky VO a bubenické seskupení Samba-Band Říčany. Z diváků byl vylosován výherce zájezdu, který věnovala CK Lenka.

Výtěžek celé charitativní akce byl věnován městským jeslím a rehabilitačnímu stacionáři města.