Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Benefiční koncert pod záštitou pana ministra FuksyKaždoroční benefiční koncert na podporu stavby velkých svatohorských varhan se letos uskuteční ve středu 8. června od 18 hodin ve svatohorské bazilice. Matici Svatohorské, která dlouhodobou sbírku organizuje, se v loňském roce podařilo z darů a beneficí splatit varhanáři další milion osm set tisíc korun.

„Je skutečně obdivuhodné, kolik se již sešlo peněz, když si uvědomíme, že se z velké části jedná hlavně o příspěvky drobných dárců. Chtěli bychom všem touto cestou z celého srdce poděkovat a pozvat je na červnový koncert,“ uvedla Miloslava Šmolíková z Matice Svatohorské s tím, že vstupenky je možné rezervovat. Zájemci tak mohou učinit na emailové adrese: matice@svata-hora.cz nebo telefonicky na čísle +420 731 619 800. Po platbě na účet 050016-0523967309/0800 lze vstupenky poslat poštou, případně si je vyzvednout na místě před koncertem. Přímý předprodej probíhá také ve Svatohorském poutním muzeu.
Na koncertě vystoupí stejní interpreti jako loni. Zpívat bude sólista opery Národního divadla v Praze Vratislav Kříž, dále bude hrát trumpetista Orchestru Národního divadla Vladimír Rejlek a na varhany zahraje svatohorský regenschori Pavel Šmolík. Zazní Biblické písně od Antonína Dvořáka, Ave Maria, skladby pro trubku a varhany a další kompozice od baroka až po modernu.
Stavba velkých svatoborských varhan je již druhým projektem tohoto druhu, který zde uskutečňují. Jako první zde byly postaveny unikátní třímodulové mobilní chórové varhany. Tento ojedinělý nástroj je určen zejména pro hraní ve venkovních kaplích Korunovačního oltáře. Dá se rozdělit i na dva samostatné nástroje a lze jej snadno přemisťovat. Varhany byly postaveny v letech 2006 až 200

 

Kategorie: