Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Ombudsmanka v příbramské nemocniciV příbramské nemocnici bude od srpna fungovat ombudsmanka.

Úkolem ombudsmana je hájit práva pacientů a zaměstnanců.

Od prvního srpnového dne bude v Oblastní nemocnici v Příbrami obsazena pozice nemocničního ombudsmana, respektive ombudsmanky. Tuto důležitou funkci bude zastávat Mgr.Petra Vavrošová, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Osobní konzultace budou možné každé pondělí v přízemí budovy ředitelství.

 

„Pacienti se na mě mohou obracet kdykoliv mají pocit, že jejich práva byla zkrácena, že se v souvislosti s jejich léčením vyskytl nějaký problém a také v případě, že nefunguje komunikace mezi nimi a zdravotníky. Stejně tak se na mě mohou obracet i zaměstnanci ONP, pokud potřebují řešit nějakou obtížnou situaci se svými kolegy nebo pokud i oni budou potřebovat pomoci s komunikací s pacienty a jejich blízkými,“ říká před nástupem do příbramské nemocnice Petra Vavrošová, která se v současné době věnuje ochraně práv spotřebitelů. Zkušenosti s medicínským prostředím má také, protože již v minulosti působila jako nemocniční právník.

S nemocniční ombudsmankou se bude možné osobně setkat od srpna každé pondělí od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin. K zastižení bude také na telefonu nebo e-mailové adrese ombudsman@onp.cz. Ombudsman je vázán mlčenlivostí, stejně jako jiný zdravotnický personál.

„Mám radost, že se v poměrně krátké době povedlo zřídit v příbramské nemocnici funkci ombudsmana. Byl to jeden z našich programových bodů, na kterém jsme s kolegou Pavlem Pavlíkem (ODS) pracovali od začátku mého nástupu na radnici. Jsem rád, že naši prvotní iniciativu podpořilo i vedení nemocnice a věřím, že řešení problémů pacientů i zaměstnanců bude s nástupem nové ombudsmanky fungovat ještě lépe, než doposud,“ řekl místostarosta města Příbram Miroslav Peterka (ODS), který byl jedním z iniciátorů myšlenky na vytvoření nemocničního ombudsmana.

Peterka by také rád, aby v příbramské nemocnici fungoval mamografický screening, což přináší řadu formálních i praktických překážek, na kterých se aktuálně pracuje.