Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Starostou Příbrami je dál Konvalinka, radnici povede ANO a ODSKonvalinku ve veřejné volbě podpořilo 16 z 24 přítomných zastupitelů, šest se zdrželo a dva hlasovali proti.

 

Starostou Příbrami se stal opět lídr vítězného hnutí ANO Jan Konvalinka. Rozhodli o tom zastupitelé na dnešním ustavujícím zasedání. Prvním místostarostou zastupitelé na dnešním ustavujícím jednání zvolili Vladimíra Karpíška (za ANO) a druhým místostarostou Miroslava Peterku (ODS). Radnici v příštích čtyřech letech povedou ANO a ODS, v pětadvacetičlenném zastupitelstvu mají těsnou většinu 13 hlasů. "Určitě chceme hledat širší podporu," řekl Konvalinka po svém zvolení.

Konvalinku ve veřejné volbě podpořilo 16 z 24 přítomných zastupitelů, šest se zdrželo a dva hlasovali proti. "Jsem připraven v příštích čtyřech letech pracovat pro město dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Je před námi náročné a hlavně nevyzpytatelné období," uvedl.

Konvalinka uvedl, že jeho cílem je dokončit velké projekty, jako je rekonstrukce akvaparku a čistírny odpadních vod, nebo například oprava náměstí J. A. Allise na Březových Horách. Zaměřit se chce i na rozvoj sociálních služeb, modernizaci škol či úspory energií. Ve své gesci chce mít sociální služby, sportovní zařízení, městské kulturní centrum, divadlo, veřejné zakázky a školství.

Zastupitelé Aleš Barášek (Šance pro Příbram) a Simona Luftová (Piráti) kritizovali to, že má Konvalinka pod sebou širokou oblast, podle nich by měl převést některé gesce na místostarostu. "Jsem zvyklý pracovat hodně a nevadí mi to," uvedl Konvalinka. Namítl také, že v dosavadním období bylo rozdělení oblastí podobné.

Lídr Spojenců Václav Švenda uvedl, že jeho klub nemůže podpořit ani jednoho z nominantů hnutí ANO a ODS. Koaliční strany podle něj neměly zájem seznámit Spojence s kandidáty navrhovanými na jednotlivé pozice. "Nemůžeme dát bianco šek budoucímu vedení města," dodal Švenda.

Hnutí ANO po volbách původě jednalo o širší koalici, oslovilo i SPD nebo uskupení Příbram 2030. Nakonec se však dohodlo jen s ODS, s níž vládlo už v minulosti.