Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Agregátor zdrojů

Tvrdá rána pro lidi v blízkosti vyloučených lokalit. Vláda jejich problémy neřeší

Zprávy ODS - Čt, 09/19/2019 - 13:11
Za skandální označil dnešní jednání sněmovního výboru pro sociální politiku jeho místopředseda Jan Bauer z ODS. Poslanci se od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a zástupců dalších dotčených resortů dozvěděli jen to, že z 15 bodů v boji proti chudobě se neplní ani jeden. Poslanci následně v jednomyslné shodě přijali usnesení, kterým vyzvali ministryni Maláčovou k tomu, aby tuto otázku zařadila na nejbližší jednání vlády.

ODS Praha: Odmítáme další zdražování bydlení pro Pražany

Zprávy ODS - Čt, 09/19/2019 - 09:42
Zastupitelé za ODS nesouhlasí se zvyšováním daně z nemovitosti v hlavním městě. Povede to podle nich jen k dalšímu zdražení bydlení v metropoli. Občanští demokraté nesouhlasí ani s výběrem nového provozovatele Šlechtovy restaurace a chtějí, aby primátor pozastavil usnesení rady v této věci. Zastupitelé nejsilnějšího magistrátního klubu budou požadovat vypsání referenda o umístění muzea totalitních režimů v prostoru bývalého Stalinova pomníku a chtějí od radních informace k dostavbě Pražského okruhu.

Justice i policie byly pod tlakem Babiše a Faltýnka, konci stíhání nerozumím

Zprávy ODS - St, 09/18/2019 - 09:49
Problematičnost Babiše trvá, Babiš několikrát o kauze lhal, lidé z ANO neustále zpochybňovali roli policie, očekávám důkladné posouzení, nedůvěřuji náhlé změně právního názoru. Kroky ODS přináší úspěch, říká Miroslava Němcová, poslankyně ODS. Bylo by dobré se spojit s demokratickými stranami před volbami a získat většinu, s piráty se mi to zdá komplikovanější, dodává.

Vláda ekonomický růst promarnila, potvrzuje to i NKÚ

Zprávy ODS - Út, 09/17/2019 - 13:25
Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal stanovisko Nejvyššího kontrolního úřadu k návrhu státního závěrečného účtu České republiky za rok 2018. Úřad vládu upozorňuje, že upřednostňuje provozní výdaje nad investicemi a vyčítá jí, že nepřipravuje veřejné finance na období ekonomického ochlazení. To samé kritizuje také opoziční ODS.

Události, komentáře - Rozpočet na příští rok

Zprávy ODS - Po, 09/16/2019 - 22:00
Hostem Událostí, komentářů byl předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

Epicentrum Blesku

Zprávy ODS - Po, 09/16/2019 - 15:00
Hostem Epicentra Blesku byl místopředseda ODS Martin Kupka.

Vláda měla na výběr mezi novými dálnicemi a dalšími úředníky. Vybrala si úředníky

Zprávy ODS - Po, 09/16/2019 - 12:45
Vláda bude na dnešním jednání schvalovat rozpočet na rok 2020, ten počítá se schodkem 40 miliard korun. Občanským demokratům se nelíbí především málo prostředků na investice a rostoucí výdaje na platy úředníků. Pokud by došlo ke zpomalení ekonomiky, dopady na ČR by byly podle ODS velmi bolestivé. Poslanci nejsilnější opoziční strany budou navrhovat změny, které povedou k vyrovnaným veřejným financím.

Žalobci se nemohou divit, že jim polovina národa v kauze Čapí hnízdo nevěří

Zprávy ODS - Po, 09/16/2019 - 11:05
Předseda ODS Petr Fiala zhodnotil pro deník FORUM 24 dění posledních dnů. Hovořil o kauze Čapí hnízdo, ale také o selhání premiéra Andreje Babiše v případě vyjednávání portfolia pro eurokomisařku Věru Jourovou. A zmínil i elektronickou evidenci tržeb.

Otázky Václava Moravce: Peníze - cesta ke zdraví

Zprávy ODS - Ne, 09/15/2019 - 12:00
Hostem Otázek Václava Moravce byl Petr Zimmermann.

Události, komentáře - Zastavení trestního stíhání Andreje Babiše

Zprávy ODS - Pá, 09/13/2019 - 22:00
Hostem Událostí, komentářů byl místopředseda ODS Martin Kupka.

Toto není konec. EET napadneme u Ústavního soudu

Zprávy ODS - Pá, 09/13/2019 - 10:34
Reakce předsedy ODS na přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb

Máte slovo - Nižší penze žen a důchodová reforma

Zprávy ODS - Čt, 09/12/2019 - 21:00
Hostem Máte slovo s M. Jílkovou byl místopředseda poslaneckého klubu Jan Skopeček.

Rozpuštění rezerv pojišťoven může v době krize způsobit kolaps zdravotnictví

Zprávy ODS - Čt, 09/12/2019 - 11:15
​​​​​​​Problémy ve zdravotnictví podle ODS nelze vyřešit neustálým přiléváním peněz do systému. Rozpuštění rezerv zdravotních pojišťoven může podle Bohuslava Svobody v období krize způsobit velké problémy.

Vzpomínka na 11. září 2001

Zprávy ODS - St, 09/11/2019 - 20:31

Chceme napravit nespravedlnost. Ženy, které vychovaly děti v socialismu, mají nárok na vyšší důchody

Zprávy ODS - St, 09/11/2019 - 13:30
Při očekávaném hlasování Poslanecké sněmovny o novele zákona o důchodovém pojištění podpoří občanští demokraté její senátní verzi. Do té senátoři zahrnuli původní návrh ODS, podle kterého by nárok na zvýšení důchodu o tisíc korun vedle lidí nad 85 let získali všichni senioři, kteří jsou v důchodu 25 let a déle. V praxi by to pomohlo především více než 140 tisícům seniorek, které vychovávaly děti v době socialismu, odcházely do důchodu dříve a jejich celkově nízké výdělky jim neumožnily dosáhnout na důstojné penze.

Lesní zákon podpořím, problém ale vyřeší jedině novela mysliveckého zákona, nebojme se ho otevřít

Zprávy ODS - St, 09/11/2019 - 11:50
​​​​​​​Občanští demokraté podpoří novelu lesního zákona. Podle poslance Petra Bendla otevírá cestu k řešení kůrovcové kalamity. Snazší obnově lesů by ale podle něj pomohla především novela mysliveckého zákona, kterou by měla předložit vláda.

90' ČT24: Jednání o 3. vlně EET

Zprávy ODS - Út, 09/10/2019 - 20:00
Hostem diskusního pořadu 90' ČT24 na téma Rozšíření EET znovu ve hře? byl místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Dvacet minut Radiožurnálu: Portfolio Věry Jourové je nedůstojné a vycucané z prstu

Zprávy ODS - Út, 09/10/2019 - 17:00
Věra Jourová se stane místopředsedkyní Evropské komise, bude mít na starosti portfolio, které nese název ochrana hodnot Evropské unie a transparentnosti. To europoslanec Jan Zahradil nehodnotí pozitivně – jde o portfolio spíše politické povahy, nadbytečné a vycucané z prstu, aby vůbec Česká republika něco získala.

Zákon o soudních tlumočnících a překladatelích přinese jen komplikace, je nutné ho zamítnout

Zprávy ODS - Út, 09/10/2019 - 15:30
Poslanecká sněmovna dnes projedná senátní vratku zákona o soudních tlumočnících a překladatelích. Senátoři návrh zákona zamítli, protože ho ministerstvo s dotčenou profesní skupinou vůbec nekonzultovalo a jeho přijetí by znamenalo pro překladatele a tlumočníky komplikace. Podle předsedy senátorů za ODS Miloše Vystrčila by zamítnutím tohoto návrhu vznikl prostor pro přípravu kvalitního zákona.

ODS: Daň z nabytí nemovitosti, zákaz prodeje o svátcích, EET – vláda dusí aktivní lidi. Chceme to zastavit

Zprávy ODS - Út, 09/10/2019 - 13:20
​​​​​​​Poslanecká sněmovna dnes projedná senátní vratky, které ruší 3. a 4. vlnu EET, daň z nabytí nemovitosti a zákaz prodeje o vybraných svátcích. Občanští demokraté doufají, že se stejně jako Senát zachovají i poslanci. Všechna tato opatření podle první místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija a místopředsedy poslaneckého klubu Jana Skopečka pouze dusí aktivní a pracovité lidi a nic dobrého nepřináší.