Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Agregátor zdrojů

ODS: Svobodu vybojovali lidé, kteří nebyli lhostejní

Zprávy ODS - Út, 11/19/2019 - 13:05
​​​​​​​Stále je dobré si připomínat, proč jsme přechod od totality ke svobodě zvládli tak úspěšně. Bylo to hlavně díky lidem, kteří měli odvahu a nebyli lhostejní. Řekl to předseda ODS Petr Fiala na mezinárodní konferenci nazvané Od ostnatého drátu k Schengenu. Konferenci v Poslanecké sněmovně společně pořádaly Fórum demokratické společnosti, Nadace Hannse Seidela v ČR a Občanská demokratická strana.

Události, komentáře: Kyjev – partner Prahy

Zprávy ODS - Út, 11/19/2019 - 00:00
Ukrajinci očekávají, že se lidé pracující u nás jednou vrátí do své vlasti. Řekl to Andrej Babiš, který je na návštěvě země. Vláda přitom plánuje dostat do Česka každý rok 40 tisíc pracovníků z Ukrajiny. Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu sněmovní meziparlamentní skupiny Česko–Ukrajina Pavla Žáčka (ODS).

Plukovník Stehlík toho udělal pro veterány hodně, jeho pozice by měla být zachována

Zprávy ODS - Po, 11/18/2019 - 13:00
Komentář předsedkyně sněmovního výboru pro obranu

Každý den přemýšlím, jak to dělat lépe

Zprávy ODS - Po, 11/18/2019 - 09:45
Nejsem v čele ODS proto, abych uspěl v průzkumech, ale ve volbách, říká Petr Fiala. Mluví o strategii proti hnutí ANO a Pirátům i o tom, zda má smysl spolupráce s dalšími stranami. A tvrdí: „Já neberu defétistickou argumentaci, že je tu jediný génius se třiceti procenty a my ostatní jsme slabí a nedokážeme to.“

ODS: Svoboda není samozřejmost. Oslavy pádu komunistického režimu jsou každým rokem důležitější

Zprávy ODS - Ne, 11/17/2019 - 14:04
Občanští demokraté si památku 17. listopadu připomněli tradičně na Národní třídě, kde položili kytici zástupci vedení ODS, členové i příznivci strany.

ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

Zprávy ODS - Ne, 11/17/2019 - 14:00
Na 30. výročí 17. listopadu předseda ODS Petr Fiala tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Na setkání Fiala řekl, že svoboda není nic abstraktního, ale je podmínkou dobrého života.

Sedmnáctého listopadu jsem se narodila dvakrát

Zprávy ODS - Ne, 11/17/2019 - 09:00
Poslankyně Miroslava Němcová vydala u příležitosti 17. listopadu tuto vzpomínku:

Nynější stav ÚSTR je tragický. Jde o Bludného Holanďana

Zprávy ODS - Ne, 11/17/2019 - 01:01
„Dnešní stav Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je ve srovnání se zakladatelskou érou tragický,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ Pavel Žáček, historik, poslanec a první ředitel ÚSTR. „Jde o Bludného Holanďana, který nemá své trvalé sídlo, neplní zákonné povinnosti a zjevně nakládá v rozporu se zákonem se svěřenými finančními prostředky.“

ODS: Sir Roger Scruton převzal na Žofíně Stříbrnou pamětní medaili Senátu Parlamentu ČR

Zprávy ODS - So, 11/16/2019 - 09:22
Britský filozof a politolog Roger Scruton včera na slavnostním galavečeru v Paláci Žofín obdržel z rukou předsedy Senátu Jaroslava Kubery Stříbrnou pamětní medaili Senátu jako ocenění za činnost v podzemní univerzitě a jeho boj proti komunistickému režimu v tehdejším Československu. Sir Roger Scruton se podílel na činnosti podzemní univerzity, spolu s dalšími kolegy vedl bytové semináře v Praze, Brně a Bratislavě. Pořadatelem slavnostního večera byla frakce Evropských konzervativců a reformistů Evropského parlamentu.

Nechme svou zemi tam, kde je, ale lépe se o ni starejme

Zprávy ODS - Pá, 11/15/2019 - 09:15
Myšlenka o tom, že Sametová revoluce 1989 byla někomu ukradena, se poprvé objevila už v prohlášení studentských vůdců o rok později. Od té doby si ji vzal do úst leckdo, stačí se zeptat kteréhokoli internetového vyhledávače. Já si dokonce myslím, že její prozatím poslední reinkarnací je hlavní heslo „Vezměme si svou zemi zpět“, které si zvolilo nové hnutí mého bývalého kolegy z ODS Václava Klause mladšího.

Radní Johnová hazarduje s lidskými osudy. Její nekoncepční kroky ohrožují ty nejvíce zranitelné a potřebné.

Zprávy ODS - Čt, 11/14/2019 - 14:10
Radní Johnová svými kroky likviduje poskytování pobytových sociálních služeb v domovech se zvláštním určením. Tato zařízení jsou při tom zásadní v péči o ty nejvíce zranitelné klienty, kteří potřebují nepřetržitou péči.

Zkracujeme dlouhá stavební řízení v České republice

Zprávy ODS - Čt, 11/14/2019 - 12:24
​​​​​​​Sněmovní výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj na své dnešní schůzi přijal komplexní pozměňovací návrh poslance Martina Kupky k novele zeměměřičského a stavebního zákona, který má za cíl kompletní digitalizaci stavebního řízení v České republice.

Závan svobody: z Vratislavi do Prahy

Zprávy ODS - Čt, 11/14/2019 - 09:00
V listopadu 1989 mi bylo 32 let. Vyrůstal jsem v Praze v katolické rodině, rodiče mne nikdy nezapsali do Pionýra a logicky jsem nikdy nebyl ani členem SSM, natož KSČ. O historii a politiku jsem se zajímal celý život. Můj bývalý šéf, inženýr Jiří Rohlena mi vždycky říkal: „Jednou bude ten náš komunismus představovat jednu stránku v dějepise. Že to komunisti zkusili a nepovedlo se to. Ale bohužel, my to musíme prožít a každý den dokazovat, že to nefunguje!“

Napřímo TN.cz: Vláda neumí hospodařit a šidí občany, hlavně mladé

Zprávy ODS - St, 11/13/2019 - 18:00
Opoziční strany podají ústavní stížnost proti způsobu schvalování daňového balíčku ve sněmovně. Byl podle nich porušen jednací řád, když se předčasně ukončila rozprava. Nejen o tom promluvil předseda ODS Petr Fiala v pořadu Napřímo.

ODS: Neschválením rozpočtu hmotných rezerv vyslal hospodářský výbor jasný vzkaz vládě

Zprávy ODS - St, 11/13/2019 - 11:19
Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny na svém dnešním jednání projednal správu státních hmotných rezerv. Vláda meziročně snížila rozpočet správy, což povede k menší obnově zásob. Navíc rozhodla o postupném odprodeji barevných a drahých kovů, jehož výnos bude použit k zalepení děr ve státním rozpočtu.

Hazard ministryně Schillerové s pravdou

Zprávy ODS - Út, 11/12/2019 - 09:15
V minulém týdnu jsme byli v Poslanecké sněmovny svědky dosud nevídaného závěru první epizody seriálu s názvem schvalování vládního daňového balíčku.

ODS: Místo přehledného podnikatelského prostředí nejistota. Zavádění reverse charge je dalším fiaskem Andreje Babiše

Zprávy ODS - Po, 11/11/2019 - 23:35
​​​​​​​Ministři financí zemí EU schválili na konci minulého týdne výjimku pro Českou republiku, která umožní zavedení tzv. reverse charge, tedy systému přenesené daňové povinnosti u DPH. Z vlajkové lodi programu ANO pro boj s daňovými úniky se však stalo další fiasko.

ODS Praha: Vedení pražské ODS chce dostat Prahu z krize

Zprávy ODS - Po, 11/11/2019 - 22:36
Vedení pražské ODS si za cíl vytklo dostat Prahu z trojnásobné krize, do které ji zatáhlo nekompetentní vedení města i státu, a proto přijalo Svatomartinskou výzvu. Po dnešním regionálním sněmu o tom informoval předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

90' ČT24: Den válečných veteránů

Zprávy ODS - Po, 11/11/2019 - 20:00
Hostem interaktivního zpravodajského pořadu 90´ČT24 na téma „Den válečných veteránů“ byla 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová.

Drahé bydlení může stát zlevnit zrušením daně z nabytí

Zprávy ODS - Po, 11/11/2019 - 00:00
Kvůli přetrvávajícímu růstu cen nemovitostí, zejména v Praze a větších městech, se vlastnické bydlení stále více vzdaluje střední třídě a mladým lidem. Řešení této situace je však v nedohlednu. I přesto, že zde existuje možnost, jak alespoň částečně ulevit lidem při pořizování vlastního bydlení, a to zrušit daň z nabytí nemovitosti.