Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Agregátor zdrojů

Rozhovor pro Pravý břeh: Populisty nelze porazit populismem

Zprávy ODS - Pá, 11/24/2017 - 14:00
S předsedou ODS Petrem Fialou o výsledcích voleb a povolební situaci: „Část voličů Andreje Babiše nebo třeba Pirátů svou volbu nechápala tak, že dávají hlas antisystémové straně. Našim úkolem je napříště je přesvědčit, že se zmýlili.“

Výsledek volby místopředsedů sněmovny ukazuje, že kdo „nepolíbí prsten“, nemá na nic nárok

Zprávy ODS - Pá, 11/24/2017 - 12:30
​​​​​​​Komentář předsedy poslaneckého klubu ODS k výsledku volby místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Nechci čtyři roky jen kvičet

Zprávy ODS - Pá, 11/24/2017 - 00:00
První velký povolební rozhovor s Václavem Klausem ml. o možné účasti ODS ve vládě, volebním kongresu a prezidentovi.

Události ČT:

Zprávy ODS - Čt, 11/23/2017 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

ODS Praha: Praze vládne koalice politických trafik. A je to potvrzeno.

Zprávy ODS - Čt, 11/23/2017 - 17:29
Už před 2 lety pražská ODS upozorňovala na to, že současná koalice primátorky Adriany Krnáčové (koalice ANO, ČSSD, Zelení, STAN a Lidovci) nejedná v zájmu Pražanů, ale jen aby si její členové udrželi svá místa v dozorčích radách. Dnešní mediální odhalení a zveřejnění přehledu placených funkcí pro pražské zastupitele hnutí ANO tuto praxi bohužel jednoznačně potvrdilo.

Výzva Seznam.cz: Babišovi se nedá věřit, je schopný i zrušit EET

Zprávy ODS - Čt, 11/23/2017 - 17:00
Člověkem, který za nás přednášel slib, byl v nové Sněmovně komunista. Jak symbolické, říká v rozhovoru pro Seznam.cz Pavel Žáček. Historik a bývalý šéf ÚSTR po týdnech spekulací ve Výzvě Seznamu potvrdil, že vstupuje do ODS. Za ni byl v říjnu nově zvolený do Sněmovny.

Máte slovo

Zprávy ODS - Čt, 11/23/2017 - 16:25
Hostem diskusního pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou byl poslanec a expert ODS pro spravedlnost Pavel Blažek.

Jednou z priorit nové vlády musí být hledání kompromisu ohledně důchodové reformy. Potůčkova komise selhala

Zprávy ODS - Čt, 11/23/2017 - 15:27
Komentář ekonomického experta a poslance za ODS Jana Skopečka k závěrům Potůčkovy důchodové komise.

V ANO je mnoho poslanců, kteří poslouchají Babiše, ale přitom přemýšlejí

Zprávy ODS - St, 11/22/2017 - 15:00
Hnutí ANO se v případě mandátového a imunitního výboru zachovalo podle sněmovního matadora Marka Bendy z ODS hluboce netakticky, protože zbytečně upozornilo na problém s Andrejem Babišem a hrozbou jeho vydání k trestnímu stíhání. Benda uvažuje nad jednáním představitelů hnutí ANO, kteří se snažili získat kontrolu nad klíčovým sněmovním výborem, který bude Sněmovně doporučovat, jak má hlasovat o zbavení imunity dvou nejvyšších představitelů hnutí ANO.

Kozel zahradníkem do správy nemocnic nepatří

Zprávy ODS - St, 11/22/2017 - 09:45
Nová krajská koalice ANO, ČSSD a KSČM nachystala průlom v řízení středočeských nemocnic. Novým generálním sekretářem Asociace středočeských nemocnic se stal Ing. Zbyněk Chotěborský.

Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

Zprávy ODS - Út, 11/21/2017 - 12:30
Komentář 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jany Černochové k nově zveřejněným okolnostem tzv. kauzy Fajád.

Překvapivě poslancem: Chybám ve sčítání hlasů můžou zabránit elektronické volby

Zprávy ODS - Út, 11/21/2017 - 09:00
Minulý týden mi přinesl životní změnu v podobě nečekaného získání poslaneckého mandátu –s měsíčním odstupem od voleb a jako důsledek přepočítání preferenčních hlasů soudem na základě stížnosti, kterou podal jeden nespokojený volič. Ten zjistil, že v jeho volebním okrsku nezapočetli preferenční hlas, který mi udělil. Tam i v řadě dalších okrsků se to stalo, protože členové komise při sčítání hlasů neotočili na druhou stranu volebního lístku, kde jsem byl uveden, protože jsem kandidoval na jednom z posledních míst – s cílem podpořit naši kandidátku a bez nějaké zvláštní ambice stát se poslancem.

Události, komentáře: Nová sněmovna

Zprávy ODS - Po, 11/20/2017 - 22:00
Česko má novou sněmovnu - poslanci převzali osvědčení o zvolení a složili slib. Pro 125 z nich to bylo vůbec poprvé. Pak se taky dostali do prvního sporu, když se dohadovali o složení imunitního a mandátového výboru. Nakonec museli zákonodárci počet jeho členů zvýšit až na 19, aby se dostalo na všechny strany. Znovu se poslanci sejdou ve středu, kdy by si měli zvolit předsedu, podle očekávání by měl hladce projít Radek Vondráček z hnutí ANO. Větší boj se ale čeká v pátek, kdy se bude rozhodovat o postech místopředsedů. Téma Událostí, komentářů pro poslankyni a bývalou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou.

Babiš je nebezpečný tím, že není blázen, ve sněmovně vzniká tichá dohoda ANO s SPD a KSČM

Zprávy ODS - Po, 11/20/2017 - 19:00
Tipuji, že Andrej Babiš nezačne výrazně personálně měnit tajné služby, ani resorty spravedlnosti a vnitra, říká poslanec ODS Pavel Blažek. Dokud není ustavena vláda, je otázka výborů nastolována, jinak si jich ale nikdo nevšímá. Demokratický blok vznikl jen pro účely voleb do vedení sněmovny, upozorňuje.

Vládu skládají bývalí estébáci s podporou komunisty na Hradě, což mě láme v kříži

Zprávy ODS - Po, 11/20/2017 - 12:00
Poslanecká sněmovna zahájila osmé funkční období začínající ustavující schůzí. Noví poslanci složili slib a začnou volit vedení dolní komory Parlamentu. Jak daleko se dostala povolební vyjednávání? „Místo toho, aby se Andrej Babiš věnoval sestavování sněmovny, objíždí republiku a opět si dělá kampaň,” říká poslankyně Miroslava Němcová (ODS) v Interview Plus.

Je to závazek vůči těm, kteří našli moje jméno na druhé straně lístku

Zprávy ODS - Ne, 11/19/2017 - 20:00
„Pokusím se zhostit mandátu co nejlépe. Je to i závazek vůči lidem, kteří našli moje jméno na druhé straně volebního lístku,“ říká v rozhovoru pro Český rozhlas Plus nový poslanec Martin Kupka z ODS. Jeho zvolení oznámil Nejvyšší správní soud poté, co přepočítal volební hlasy z poloviny okrsků ve Středočeském kraji. Do povolebního dění v neděli zasáhl verdikt Nejvyššího správního soudu. Díky podnětu voliče Tomáše Nováka přepočítal preferenční hlasy v 915 okrscích Středočeského kraje. Pochybení zjistil u nejméně 200 z nich. Poté ohlásil, že poslancem bude starosta obce Líbeznice a také místopředseda ODS Martin Kupka. Ten byl na 31. místě kandidátky a nahradí Petra Bendla, který byl na kandidátce čtvrtý.

Výsledek přepočtu hlasů je pro mě závazkem

Zprávy ODS - Ne, 11/19/2017 - 15:16
Komentář místopředsedy ODS Martina Kupky k výsledku přepočtu volebních hlasů Nejvyšším správním soudem.

Demokracii budeme mít tak dlouho, jak budeme chtít

Zprávy ODS - Pá, 11/17/2017 - 08:00
Vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k dnešnímu výročí událostí 17. listopadu 1989.

90′ ČT24 na téma ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny

Zprávy ODS - Čt, 11/16/2017 - 20:00
Hostem diskusního pořadu 90´ ČT24 na téma ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny byla poslankyně a bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

Babiš politiku krájí jako salám

Zprávy ODS - Čt, 11/16/2017 - 18:00
Vítěz voleb hnutí ANO zatím nemá vůbec vůli jakoukoli koalici tvořit a postupuje salámovou metodou. První kolečko je zvolení Radka Vondráčka předsedou sněmovny, každé Andrej Babiš zaplatí drobnými ústupky stranám ochotným ho podpořit. Stejně bude pokračovat dál při obsazování výborů a jednání o vládě. "Chápu, že pan Babiš je tím pádem vysmátý, co by se stresoval. Ale nejsem si jista, že je tahle strategie dlouhodobě udržitelná," myslí si místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.