Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Agregátor zdrojů

Praha volí SPOLU! Pražské organizace ODS, TOP 09 a KDU-ČSL vytvořily předvolební koalici pro letošní komunální volby

Zprávy ODS - 10 hodin 26 min zpět
Marek Benda, Jiří Pospíšil a Vít Šolle podepsali memorandum o vytvoření předvolební koalice SPOLU pro volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy. S vědomím společné vůle prosazovat programová východiska a hodnoty, které tyto strany dlouhodobě hájí a uplatňují jak na celostátní, tak na komunální úrovni, a s odpovědností k dalšímu komplexnímu a vyváženému rozvoji hlavního města Prahy a jeho městských částí.

Potřebujeme silnější veřejnoprávní média

Zprávy ODS - 1 hodina 16 min zpět
Potřebujeme silnější veřejnoprávní média. To je plán ministra kultury Martina Baxy (ODS). K větší nezávislosti České televize i Českého rozhlasu mohou podle něj pomoci i vyšší koncesionářské poplatky, které platí každá domácnost, která má televizi nebo rádio

CNN Prima News: Teslu si nemůžu dovolit. Lidé nemají ani na elektřinu, natož na elektromobily

Zprávy ODS - Po, 01/24/2022 - 22:02
Elektromobily jsou aktuálně tak drahé, že si je běžný člověk nemá šanci pořídit. Ve vysílání pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Připomněl, že řada lidí má problémy, aby vůbec zaplatila za elektřinu.

Praha se k seniorům chová macešsky. Přitom řešení tu je!

Zprávy ODS - Po, 01/24/2022 - 06:03
Úroveň státu se pozná i podle toho, jak se dokáže postarat o důchodce, říkal kdysi písničkář Karel Kryl. Dovolila bych si k tomu dodat, že nejen úroveň státu, ale i města. Včetně toho hlavního, tedy Prahy.

Partie CNN Prima News: Nemusíme všechno měnit

Zprávy ODS - Ne, 01/23/2022 - 12:30
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Partie CNN Prima News

Zprávy ODS - Ne, 01/23/2022 - 12:00
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Nikde se nestalo, že by se věci urychlily nebo zjednodušily tím, že vymyslíte nový úřad

Zprávy ODS - So, 01/22/2022 - 09:30
Na vybraných úsecích dálnic by se za příznivých podmínek mohl zvýšit rychlostní limit o 20 kilometrů v hodině na 150 km/h a do silničního provozu by mohli vyrážet mladí lidé za asistence už o rok dříve, v 17 letech. Právu to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Události, komentáře: Modernizace české armády

Zprávy ODS - Pá, 01/21/2022 - 22:02
Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byla ministryně obrany Jana Černochová.

ČRo: Nechci zpřísňovat opatření v kultuře kvůli omikronu

Zprávy ODS - Pá, 01/21/2022 - 10:32
Aktuální fungování kulturních institucí v sevření pravidel kolem covidu, legislativní priority i rozdělování peněz na kulturu z Národního plánu obnovy, to jsou témata, o kterých v rozhovoru mluvil nový ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Peníze na modernizaci armády i v těžkých časech uhájím

Zprávy ODS - Pá, 01/21/2022 - 09:45
Její předchůdce rozjel velkou modernizaci armády, která však může narazit na nutnost šetřit ve výdajích státního rozpočtu. Nová ministryně obrany Jana Černochová (ODS) přesto věří, že uvnitř vládní pětikoalice podporu pro vojáky udrží. „Všichni slíbili dodržet závazekna dvě procenta HDP na obranu,“ tvrdí ministryně v rozhovoru pro HN.

ČRo Plus: Budujme obranyschopnost. Ale verbální snění o evropské armádě podkopává vztah s NATO

Zprávy ODS - Pá, 01/21/2022 - 09:33
Nová česká vláda odmítá budování společné evropské armády. Podle ní ambice Evropské unie nesmí být konkurenční vůči NATO, musí být v souladu. Společnou unijní obranu chce ale rozvinout Francie, která právě předsedá EU. Jeho kolega Alexandr Vondra (ODS) s tím nesouhlasí a tvrdí, že členství části evropských zemí v NATO je dostatečné.

Musíme rychle pochopit, jak Green Deal promění vzdělávání. V Česku o tom prakticky nemluvíme, ale přijde obrovská změna zejména pro venkov

Zprávy ODS - Pá, 01/21/2022 - 09:15
Expert na školství, vzdělávání a vědu Jiří Nantl je nejen náměstek Jihomoravského hejtmana. Aktuálně se stal jedním z poradců premiéra Petra Fialy. O „svých“ tématech mluví v rozhovoru pro INFO.CZ a upozorňuje na důležitou věc, o které podle něj v Česku zatím prakticky nemluvíme: evropský Green Deal je u nás vnímán primárně jako záležitost energetiky a automobilismu, Nantl ale upozorňuje, že bude mít zásadní, rychlé a dlouhodobé dopady také na potřebné dovednosti společnosti. A tedy na celé naše školství.

Seznam Zprávy: Obrněnce letos z rozpočtu škrtnu. Nechci skončit jako Parkanová

Zprávy ODS - Pá, 01/21/2022 - 09:00
Nových obrněnců se armáda ani letos nedočká, přiznává nová ministryně obrany Jana Černochová. Obává se, aby kvůli dlouho odkládanému tendru nepřišla arbitráž. Ministryně obrany Jana Černochová vyškrtne z rozpočtu na letošní rok nákup bojových vozidel pěchoty (BVP). A to i přesto, že na dlouho odkládaný tendr za 50 miliard, tlačí armáda. Nová ministryně si chce nechat zpracovat právní posudky. „Chci vybrat řešení, které bude nejméně riskantní pro Českou republiku a taky pro mne samotnou, abych nedopadla jako Vlasta Parkanová. Že kvůli BVP budu jedenáct let chodit k soudům,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Zároveň také dodává, že závazek dosáhnout závazku 2 procent HDP na obranu, je pro ni klíčový. „Hned na začátku jednání o svém angažmá jsem řekla, že to je pro mě podmínka, abych opustila něco, co miluji, myslím teď post starostky Prahy 2,“ dodává Černochová.

Události ČT

Zprávy ODS - Čt, 01/20/2022 - 19:02
Hostem hlavní zpravodajské relace Události České televize byl v živém vstupu předseda Senátu PČR a místopředseda ODS Miloš Vystrčil.

Senátorský klub ODS a TOP 09: Příspěvek na bydlení podpoříme. Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá

Zprávy ODS - Čt, 01/20/2022 - 11:07
Senátoři dnešní 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení. Tato cílená pomoc je určena pro ty, kteří jsou zasaženi energetickou krizí kvůli zvyšujícím se cenám energií. O návrhu zákona o platech ústavních činitelů budou zástupci senátorského klubu hlasovat volně.

Události, komentáře

Zprávy ODS - St, 01/19/2022 - 22:00
Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byl předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda.

Rádio Z: Povinné očkování by byl spíše sociální experiment

Zprávy ODS - St, 01/19/2022 - 20:02
Povinné očkování by byl spíše sociální experiment, říká v Interview Martina Kováře premiér a předseda ODS Petr Fiala a dodává, že na mysli má především povinné očkování lidí nad šedesát let věku. Spolu se staršími se měli očkovat vybrané profese, ani v tomto případě ale Fiala nepovažuje povinnou vakcinaci za šťastné řešení.

Události, komentáře: Výzva k odpovědnosti se v pandemii osvědčila

Zprávy ODS - Út, 01/18/2022 - 22:02
Premiér Petr Fiala (ODS) v pořadu Události, komentáře uvedl, že výzvy k osobní zodpovědnosti v pandemii zafungovaly. Na nástup koronavirové varianty omikron je podle něj české zdravotnictví připravené díky zavedení testování ve firmách i školách a zkrácení karantény. Zmínil, že rozhodnutí vládních Starostů vrátit finanční dary od právnických osob, které obdrželi od sněmovních voleb, je správné z morálního hlediska. Odjezd poslance Jana Farského (STAN) je ale podle něj špatným signálem pro veřejnost. Ke konci vyloučil zásadní daňové změny. S premiérem hovořil Martin Řezníček.

Press klub F1: Jsem rád, že prezident pracuje. Že se nechce vidět, mě mrzí!

Zprávy ODS - Út, 01/18/2022 - 21:00
Předseda senátu Miloš Vystrčil se v našem Press klubu rozpovídal o vládním prohlášení nebo politickém bojkotu Olympijských her v Pekingu. A také zaglosoval, že s ním prezident Miloš Zeman nebude dál řešit zahraniční politiku. S nadsázkou je rád, že ji bude řešit alespoň s premiérem Petrem Fialou.

ČT: Jednání o zdanění nadnárodních firem bude v EU asi ještě složité

Zprávy ODS - Út, 01/18/2022 - 18:30
Úterního jednání Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (Ecofin) se v úterý poprvé zúčastnil Zbyněk Stanjura (ODS), český ministr financí. Po jednání odpovídal na otázky českých novinářů. Nejdříve se věnoval chystanému zdanění nadnárodních firem (minimální dani z příjmů u korporací). To navazuje na říjnovou dohodu více než stovky zemí v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.