Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Agregátor zdrojů

Místo respirátorů seniorům jimi měli být vybaveni učitelé

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 13:14
Vláda zanedbala ochranu učitelů, je přesvědčen šéf opoziční ODS Petr Fiala. „Místo respirátorů seniorům jimi měli být vybaveni učitelé,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fiala. Zásadní je podle něj nechat co nejdéle otevřené školy. A kdyby vláda přišla znovu s návrhem na nouzový stav kvůli koronaviru, občanští demokraté to podle Fialy nepodpoří.

Unie jen maskuje zelenou revoluci

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 09:15
Připravenost, tápání či skrytá agenda Evropské unie při pandemii. Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan a nejednotné směřování české zahraniční politiky. Témata, která jsou pro bývalého ministra zahraničí a obrany Alexandra Vondru v poslední době zásadní. „Miloš Vystrčil není malý kluk. Češi nemůžou být v roli hadru, se kterým si každý rád vytře podlahu,“ říká europoslanec a místopředseda ODS.

Vyhrožování a případný vznik ekonomické závislosti na Číně jednoznačně vnímám jako ohrožení svobody

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 09:00
Miloš Vystrčil má za sebou první půlrok v čele Senátu ČR. Podle jeho slov to byly měsíce velmi zajímavé, hektické a poučné.

Region se hodně změnil. Ale v Praze si lidé pořád myslí, že v Ostravě těžíme uhlí!

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 08:01
Deník navazuje na šestici rozhovorů s lídry nejsilnějších politických stran a hnutí před krajskými volbami. Skutečnosti, že mohl být vůbec prvním hejtmanem nově vznikajícího kraje, si dodnes velmi cení. Neměl to jednoduché, ale ve stejné pozici podle Evžena Tošenovského bude i nové vedení kraje, které se bude muset vypořádat s největší změnou za posledních nejméně dvacet let. „Karvinsko potřebuje fantaskní a odvážný nápad. Nemá smysl stavět vzdušné zámky, ale je třeba využít stávajících důlních děl,“ soudí současný europoslanec o lokalitě a tématu, kolem něhož se točí předvolební kampaň v podstatě všech kandidujících stran.

Ministr skončil, prý byl moc slušný

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 05:04
Když Adam Vojtěch na tiskové konferenci oznamoval, že odchází z funkce ministra, byl viditelně otřesený. Nevypadalo to na jeho vlastní rozhodnutí. Tomu, že byl po poradě premiéra s prezidentem obětován, nasvědčuje i nevídaný chvalozpěv premiéra na jeho adresu. Tak se to v palermských rodinách dělá. Zlikvidovanému vystrojit opulentní rozloučení. O co jde ve skutečnosti?

Senátor nesmí ztratit kontakt s praxí a realitou

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 04:02
V čele strakonické nemocnice stojí osmnáctý rok. Před tím v ní dvacet let pracoval jako pediatr. A jako malý v jejím areálu jezdil na tříkolce, když rodiče lékaři měli zrovna službu. Doslova v ní vyrostl – v lékaře, manažera, vedoucího týmu, celoživotního sportovce a také patriota. Patriota regionu, jehož zájmy by rád hájil v horní komoře Parlamentu České republiky. Doktor Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice a.s., se v podzimních volbách bude ucházet o post senátora za region Písecka, Strakonicka a Vimperska.

Na Senátu mi vždy imponovala schopnost dohodnout se na zásadních věcech ve prospěch České republiky

Zprávy ODS - St, 09/23/2020 - 03:15
Má za sebou 30 let ve vojenské uniformě a kandiduje do Senátu v Praze 9 a 14 jako nestraník za ODS a KDU-ČSL. Všímá si, že se v politickém boji vytahují historická témata, o nichž si myslel, že už jsou vyřešená. „Někdo si to vyhodnotil jako věc, se kterou se dá úspěšně pracovat,“ myslí si vojenský historik Eduard Stehlík.

Předvolební debata - Ústecký kraj

Zprávy ODS - Út, 09/22/2020 - 03:03
Televizní souboj lídrů politických sil, které mají největší volební potenciál v Ústeckém kraji. Hostem diskuse České televize byl kandidát na hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek.

Události, komentáře ČT24

Zprávy ODS - Po, 09/21/2020 - 22:00
Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byl místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka.

Interview ČT24

Zprávy ODS - Po, 09/21/2020 - 18:30
Hostem diskusního pořadu Interview ČT24 byl poslanec a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda.

Je dobře, že ministr Vojtěch končí, odpovědnost ale nese premiér Babiš

Zprávy ODS - Po, 09/21/2020 - 10:35
​​​​​​​Komentář předsedy ODS k rezignaci ministra zdravotnictví

Kdyby Babiš četl méně marketingových průzkumů, možná bychom koronavirus zvládali

Zprávy ODS - Po, 09/21/2020 - 06:15
Čísla nakažených novým typem koronaviru stále dramaticky stoupají, kapacity lůžek v nemocnicích se plní. Vláda Andreje Babiše znovu zaspala a nedokázala se poučit z vlastních chyb, které udělala na jaře. Zatímco tenkrát se to ještě dalo svádět na neznalost viru i situace, dnes už jde o neschopnost a amatérismus. Jak to vidí poslanec Martin Kupka? Zná plán, kterým se vláda řídí, existuje něco takového? A jak kandidát na hejtmana Středočeského kraje hodnotí práci současné koalice v čele s Jaroslavou Pokornou Jermanovou?

Dnes Vojtěch, 3. října Babiš?

Zprávy ODS - Po, 09/21/2020 - 05:04
Adam Vojtěch určitě nebyl dobrý ministr zdravotnictví a je dobře, že ve funkci končí. Je otázkou, zda je rezignace opravdu dobrovolná, nebo pan premiér tahá za záchrannou brzdu. To ale není podstatné. Je to totiž Andrej Babiš, který nese největší politickou odpovědnost za současný stav.

Předvolební debata - Jihočeský kraj

Zprávy ODS - Po, 09/21/2020 - 01:05
Televizní souboj lídrů politických sil, které mají největší volební potenciál v Jihočeském kraji. Hostem diskuse České televize byl kandidát na hejtmana Jihočeského kraje Martin Kuba.

Jako premiér bych si nehrál se sirkami. Kroky vlády připomínají politické šílenství

Zprávy ODS - Ne, 09/20/2020 - 18:00
Předseda ODS Petr Fiala dostává často otázku, co by v současné situaci koronavirové pandemie dělal, kdyby byl premiér. Pro deník FORUM 24 popsal, jaký problém spočívá ve vládním postupu boje proti nemoci COVID-19 a jak by se k věci stavěla pravicová strana.

Partie

Zprávy ODS - Ne, 09/20/2020 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl předseda ODS Petr Fiala.

Nechci, aby se historie opakovala

Zprávy ODS - So, 09/19/2020 - 18:06
Jedním z nejvýraznějších kandidátů v nadcházejících senátních volbách je ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Proč se vydává do politiky a proč je podle něj důležité, aby Česká republika více zbrojila, nezapomínala na své hrdiny a vážila si učitelů, vědců i starých a hendikepovaných lidí? „Netvrdím, že bych chtěl být českým Churchillem, ale domnívám se, že by bylo v Senátu možné otevírat otázky, na které třeba momentálně v zahlcené Poslanecké sněmovně nezbývá čas,“ říká v rozhovoru historik a dřívější ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany s hodností plukovníka. Kandiduje jako nezávislý s podporou ODS a KDU-ČSL.

Je to schválně načasované, atmosféra houstne. Ani sudy mužného nápoje nám nepomohou

Zprávy ODS - So, 09/19/2020 - 15:00
Jedna z vlastností Andreje Babiše je zvlášť nechutná: své chyby svádí na ostatní, lže, kudy chodí. Do lží a podezřelých machinací neváhá zaplést vlastní děti.

Televizní noviny

Zprávy ODS - Pá, 09/18/2020 - 19:45
Hostem hlavní zpravodajské relace TV Nova Televizní noviny byl v živém vstupu předseda ODS Petr Fiala.

ODS Praha: Nesouhlasíme s uzavřením vysokých škol v Praze

Zprávy ODS - Pá, 09/18/2020 - 18:16
V souvislosti s nákazou COVID-19 dnes primátor Prahy, Zdeněk Hřib, vyhlásil od pondělí uzavření vysokých škol. ODS Praha s tímto plošným postupem nesouhlasí.