Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Agregátor zdrojů

Premiér Petr Fiala s dalšími členy vlády přijel do Kyjeva v rámci česko-ukrajinských mezivládních konzultací

Zprávy ODS - Po, 10/31/2022 - 10:39
Na setkání za svými ukrajinskými protějšky přijela v pondělí 31. října do Kyjeva delegace členů vlády v čele s premiérem Petrem Fialou. Prvních česko-ukrajinských mezivládních konzultací se kromě předsedy vlády účastní první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan, místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, ministryně obrany Jana Černochová, ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, ministr financí Zbyněk Stanjura a ministr dopravy Martin Kupka.

Rozumně nastavené daně znamenají doma danící firmy

Zprávy ODS - Po, 10/31/2022 - 05:01
Danění kryptoměn není v Česku dobře nastavené a ubírá nám konkurenční výhodu. S celoevropskou regulací kryptoměn se navíc může propast ještě zhoršit, domnívá se člen Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a člen Rozpočtového výboru poslanecké sněmovny Jiří Havránek. S nejmladším poslancem Parlamentu České republiky jsme hovořili také o hojně diskutované dani z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax.

Partie CNN Prima News

Zprávy ODS - Ne, 10/30/2022 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Premiér Petr Fiala se zúčastnil oslav Dne vzniku samostatného československého státu

Zprávy ODS - Pá, 10/28/2022 - 11:30
Předseda vlády Petr Fiala se v pátek 28. října zúčastnil v Národním památníku na Vítkově oslav 104. výročí vzniku samostatného československého státu. Setkal se také se synem sira Nicholase Wintona a státní svátek zakončí účastí na předávání nejvyšších státních vyznamenání během slavnostního večera na Pražském hradě.

Vláda připravila novelu stavebního zákona, vyřešila také problém se zajištěním dodávek plynu některým odběratelům

Zprávy ODS - Čt, 10/27/2022 - 17:30
Zajistit rychlé, transparentní, digitální a občanovi blízké stavební řízení prostřednictvím Portálu stavebníka a zabránit kolapsu stavebního řízení v České republice má novela stavebního zákona, kterou na schůzi ve čtvrtek 27. října 2022 projednala vláda Petra Fialy. Schválila také nové nařízení, kterým přikazuje vybraným dodavatelům plynu sjednat smlouvu se žadatelem za zastropovanou cenu. Rozhodla o prodloužení zvýšené ostrahy hranic se Slovenskem o dalších patnáct dnů a odsouhlasila také návrh novely zákona, který vrací členům vlády a jejich náměstkům povinnost prokázat se negativním lustračním osvědčením.

CNN Prima News

Zprávy ODS - Čt, 10/27/2022 - 17:00
Hostem diskusního pořadu CNN Prima News Co na to vaše peněženka byl poslanec Jiří Havránek.

Online debata Deníku

Zprávy ODS - Čt, 10/27/2022 - 09:02
Trojkoalice SPOLU nakonec svého prezidentského kandidáta nepostavila, ale podpořila tři osobnosti, které podle lídrů ODS, KDU-ČSL a TOP 09 mohou vykonávat funkci v souladu se základními hodnotami, které zastávají jejich strany. A co je z hlediska premiérského úřadu pro vztah s prezidentem nejdůležitější? Byl končící prezident Miloš Zeman dobrou hlavou státu? Otázky Deníku v pravidelné on-line debatě Petra Fialy.

ČRo Plus: Rozpočet se mi nelíbí, ale nesmíme kvůli konsolidaci ohrozit sociální smír a firmy

Zprávy ODS - Čt, 10/27/2022 - 08:36
Státní rozpočet na příští rok, který prošel v prvním čtení v Poslanecké sněmovně, se nelíbí ani jeho předkladatelům. „Vůbec se mi nelíbí. Nelíbí se mi ani stav veřejných financí, není to jen o tom letošním rozpočtu. Radost z toho nemám, ale musím chápat, že vzhledem k válce na Ukrajině a energetické krizi není možné za cenu rychlé konsolidace veřejných financí ohrozit sociální smír a dopustit krach firem kvůli cenám energií,“ říká místopředseda sněmovny Jan Skopeček (ODS). Sám by prý sice dokázal na ministerstvech najít další úspory, přiznává ale, že tímto způsobem nelze vyřešit hlavní problém, který spočívá ve 200 miliardovém strukturálním deficitu. To je možné jedině změnou zákonů a smluv upravujících mandatorní výdaje.

Bratři Mašínové ctili odkaz svého otce

Zprávy ODS - Čt, 10/27/2022 - 02:03
S předním českým diplomatem, předlistopadovým protikomunistickým aktivistou a nynějším europoslancem RNDr. Alexandrem Vondrou jsem se poprvé setkal 10. prosince 1988 na Škroupově náměstí v Praze na demonstraci za dodržování lidských práv. Seznámila nás brněnská herečka Eva Vidlařová. Demonstraci, na které vystoupil kromě jiných také Václav Havel, organizovala Charta 77 a další nezávislé iniciativy. Skomírající komunistický režim akci povolil rovněž z toho důvodu, že v Praze byl v té době na oficiální návštěvě francouzský prezident Francoise Mitterrand. S Alexandrem Vondrou jsme se pak potkali několikrát i v Brně. V nedávných dnech, koncem září letošního roku, se na pozvání europoslance Vondry uskutečnila v knihovně Evropského parlamentu beseda se slavným protikomunistickým odbojářem Josefem Mašínem. Využil jsem této příležitosti a požádal jsem Alexandra Vondru o odpověď na několik otázek.

Události, komentáře ČT24

Zprávy ODS - St, 10/26/2022 - 21:00
Poslanci ve středu v úvodním čtení schválili základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Kabinet počítá se schodkem 295 miliard korun. Premiér Petr Fiala (ODS) označil rozpočet za krizový a válečný, reaguje podle něj na dopady ruské invaze na Ukrajinu a energetickou krizi. Stejně ho v pořadu Události, komentáře hodnotí také bývalý premiér a bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a bývalý předseda vlády Vladimír Špidla (ČSSD). Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se však vláda přesto snaží šetřit.

Projev v Poslanecké sněmovně k návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2023

Zprávy ODS - St, 10/26/2022 - 08:45
Premiér Petr Fiala vystoupil ve středu 26. října 2022 v Poslanecké sněmovně s projevem k návrhu státního rozpočtu České republiky na rok 2023.

Rádio Z: Chceme, aby byla NSA řízena jako kolektivní orgán

Zprávy ODS - St, 10/26/2022 - 08:09
Poslanci včera projednávali vládní daňový balíček a změny v řízení Národní sportovní agentury. Sněmovna nejprve podpořila novelu, aby Národní sportovní agenturu vedla pětičlenná rada v čele s předsedou. Minulý týden ale prošel pozměňovací návrh, že bude rada jen tříčlenná. „Chceme, aby byla agentura řízena jako kolektivní orgán po vzoru ostatních ústředních orgánů státní správy,” říká poslanec Jakub Janda z ODS.

Senátorský klub ODS a TOP 09 navrhl na předsedu Senátu Miloše Vystrčila, klub rozšířili dva senátoři: Zdeněk Hraba s Janem Paparegou

Zprávy ODS - Út, 10/25/2022 - 17:33
Senátorský klub ODS a TOP 09 se v úterý 25. října rozšířil o další dva členy, senátoři jednohlasně odsouhlasili vstup Zdeňka Hraby (STAN) a Jana Paparegy (proMOST). V současné době tak klub čítá šestatřicet členů a je suverénně nejsilnějším v horní komoře Parlamentu ČR. Senátoři zároveň navrhli a schválili nominace na předsedu Senátu: Miloše Vystrčila (ODS), a také dva místopředsedy Senátu: Jiřího Oberfalzera (ODS) a Tomáše Czernina (TOP 09).

Seznam Zprávy: Česko potřebuje úplně nový železniční koridor

Zprávy ODS - Út, 10/25/2022 - 14:30
Unijní ministři se na posledním jednání v Praze shodli na tom, že je potřeba dál budovat síť vysokorychlostních železnic v Evropě. Kdy v Česku pojedou první rychlovlaky? A jak zlepšit stav českých dálnic? Hostem Ptám se já na Seznam Zprávách byl ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka.

Zastropování cen energií výrazně pomůže i českému sportu, je klíčem k udržitelnosti sportu v regionech

Zprávy ODS - Út, 10/25/2022 - 08:36
Zastropování cen energií výrazně pomůže českému sportu. Strop cen pro sportovní prostředí bude platit nejméně po celý rok 2023, úspora se ale projeví už v listopadu.

Duel DVTV

Zprávy ODS - Út, 10/25/2022 - 05:06
„Nálepky nejsou namístě, dokonce si myslím, že jsou nebezpečné. Nenáleží nám kádrovat, jakým způsobem bude vládnout italská premiérka Giorgia Meloni nebo jiný lídr. Máme komunikovat se všemi evropskými stranami,” oponuje poslankyně za ODS Eva Decroix.

90' ČT24: Poslední den vyjednávání o novém vedení měst

Zprávy ODS - Po, 10/24/2022 - 15:02
Povolební vyjednávání –⁠ někde už je podepsaná koaliční smlouva, někde se zatím stále jedná. Dnes ale mají zvolené strany poslední den na rozhodnutí o skladbě nového vedení měst. Jak bude vypadat finální složení vedení tam, kde ještě není rozhodnuto? A přinesla vyjednávání v některých městech překvapivé výsledky? Téma diskusního speciálu 90´ČT24. Hostem byl předseda pražské ODS Marek Benda.

ČRo Plus: Přísnější tresty extremisty ke změně chování nepovedou

Zprávy ODS - Po, 10/24/2022 - 05:06
Dvacítka lidskoprávních organizací vyzývá českou vládu a parlament, aby kvůli vraždě gayů v Bratislavě přijali opatření na zlepšení ochrany LGBT+ lidí v České republice. Poslanec ODS, člen sněmovního bezpečnostního výboru a právník Martin Major ale považuje současnou právní ochranu za dostatečnou.

Partie CNN Prima News

Zprávy ODS - Ne, 10/23/2022 - 11:00
Pokud bychom windfall tax zavedli zpětně, hrozí žaloba a velikánská ostuda, varoval v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Podobně přitom mluví i další členové strany, kteří chtějí, aby daň z neočekávaného zisku platila až od roku 2023, jak to ve středu řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Zástupci občanských demokratů se na tom ale neshodnou s koaličními Piráty.

Rozhovor pro Seznam Zprávy

Zprávy ODS - So, 10/22/2022 - 11:33
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve druhé části rozhovoru pro Seznam Zprávy říká, že koalice jeho strany s hnutím ANO ho netěší. Rozhodně si ji pak nepřeje v Praze. Šéf ANO Babiš podle něho nemá šanci uspět v boji o Hrad. Ministr financí a 1. místopředseda ODS Zbyněk Stanjura je přesvědčený, že expremiér Andrej Babiš by měl kandidovat na prezidenta. „Za mě by bylo lepší, kdyby kandidoval. Myslím si, že prohraje, takže bych uvítal, kdyby nebyl zbabělý a kandidoval,“ říká v interview pro Seznam Zprávy. Domnívá se, že šéfa ANO může znervózňovat soud v kauze Čapí hnízdo, kde čelí obžalobě. I to podle něj může stát za strategickými chybami, kterých se Babiš a vedení jeho hnutí dopustili například před druhým kolem senátních voleb, v němž jeho kandidáti neuspěli. „Myslím, že je obecně přeceňována jeho schopnost marketingu. Pamatuji si, jak jsem před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny, coby předseda volebního štábu, četl, jak skvělou kampaň Andrej Babiš má. Nakonec jsme jej porazili,“ podotýká Stanjura.