Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 13 hodin 1 min zpět

Napřímo TN.cz: Migraci EU řeší špatně

Čt, 05/16/2019 - 17:45
Hostem předvolebního speciálu pořadu Napřímo k eurovolbám byl předseda ODS Petr Fiala. ODS podle něj zformovala český postoj k migrační krizi. Tu podle něj Evropská komise řešila špatně. Fiala mluvil také o tom, jak by se měla řešit dvojí kvalita potravin či jaká varianta brexitu by pro Česko byla nejvýhodnější. Fiala by ve volbách chtěl zdvojnásobit výsledek ODS a získat 4 mandáty.

Debata uchazečů o funkci předsedy Evropské komise

St, 05/15/2019 - 21:00
Šestice lídrů evropských politických frakcí, kteří chtějí po volbách do Evropského parlamentu nahradit Jeana-Clauda Junckera v čele Evropské komise, se střetla ve velké politické debatě. Účastníky debaty byli celoevropští lídři frakcí zastoupených v Evropském parlamentu, takzvaní „spitzenkandidáti“. Jejich prostřednictvím se v roce 2014 europarlamentním formacím podařilo výrazně zasáhnout do výběru nového šéfa Evropské komise, když toto křeslo obsadil tehdejší lídr evropských lidovců Jean-Claude Juncker. Nyní o budoucnosti Evropské komise i celé Unie debatovali český europoslanec Jan Zahradil z ODS zastupující frakci Evropští konzervativci a reformisté (ECR), zástupce německé CSU Manfred Weber z Evropské lidové strany (EPP), eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová (Radikální liberální strana) ze skupiny Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) a německá europoslankyně Franziska Kellerová (Bündnis 90/Die Grünen) z frakce Zelení – Evropská svobodná aliance (Greens/EFA).

ODS: Staňkova rezignace měla přijít dřív. Kultuře nerozumí a nemá k ní vztah

St, 05/15/2019 - 17:00
Vyjádření předsedy ODS Petra Fialy a místopředsedy ODS Martina Baxy k rezignaci ministra kultury Antonína Staňka.

Předvolební debata kandidátů do Evropského parlamentu na České rozhlase

St, 05/15/2019 - 00:02
Kdo uspěje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu? Osm zástupců kandidujících stran debatovalo ve třetí z pěti debat Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus s moderátorem Janem Pokorným. Hostem byl místopředseda ODS, europoslanec a dvojka eurokandidátky ODS Evžen Tošenovský.

Uvažuji o kandidatuře na Hrad

Út, 05/14/2019 - 06:15
Lídr ODS do evropských voleb Jan Zahradil je zároveň kandidátem Evropských konzervativců a reformistů na šéfa Evropské komise. V rozhovoru pro Právo připustil, že uvažuje i o prezidentské kandidatuře.

Vláda se tváří, že jí záleží na zdraví lidí. Jde jí ale jen o výběr daní na svoji rozhazovačnou politiku

Po, 05/13/2019 - 13:00
​​​​​​​Komentář ekonomického experta ODS k návrhu na zvýšení spotřební daně z tabáku a alkoholu.

Evropu čeká velký střet o klima

Po, 05/13/2019 - 12:00
Jako lídr vede ODS do evropských voleb, v barvách nadnárodní evropské reformistické aliance ACRE se navíc uchází o křeslo šéfa Evropské komise. „Hlavním cílem je uvolit v Evropě sevření legislativní kazajky. Přicházíme s konceptem velkého právního úklidu,“ říká europoslanec Jan Zahradil.

Babišovo silné Česko vyhání lidi na náměstí. Netvařme se, že trestní stíhání premiéra je normální

Po, 05/13/2019 - 09:30
Tento text píši pár hodin před další ohlášenou demonstrací na Staroměstském náměstí v Praze. Nevím, kolik lidí přijde, ale naposledy přišlo dvakrát tolik než týden předtím – a náměstí bylo plné.

Evropská armáda - utopický, neefektivní a drahý špás

Po, 05/13/2019 - 09:16
S blížícími se volbami do Evropského parlamentu, se znovu častěji skloňuje termín „evropská armáda“. Jde o téma vracející se do debat jako bumerang, protože je to lákavý slogan vybízející k příjemnému popovídání si u kávy.

90' ČT24: Daněmi proti kouření, alkoholu, hazardu

Po, 05/13/2019 - 05:00
Zvýšením daní chce vláda bojovat proti kouření, nadměrné konzumaci alkoholu a hazardu. Daň u spotřebního lihu plánuje zvýšit zhruba o 13 %, u cigaret o 10 %. Krabička cigaret by tak od příštího roku podražila o 12 až 13 korun. Ministerstvo financí si od daňové úpravy slibuje získat do rozpočtu v letech 2020 a 2021 každoročně přes deset miliard korun. Tabákové firmy ale varují, že se zvětší černý trh s cigaretami a ve výsledku se víc peněz do rozpočtu nevybere. Opozice zase argumentuje, že sociálně ohrožené rodiny, kde jsou konzumenti těchto legálních drog, budou mít následně méně peněz například na zaopatření dětí nebo na zdravé potraviny. Omezí vyšší daně spotřebu alkoholu a cigaret v Česku?

Evropská unie není stát. Komise nemá co mentorovat národní vlády

Ne, 05/12/2019 - 17:30
Za čtrnáct dní vyberou voliči v členských zemí Evropské unie nový Evropský parlament. Česká televize nabídla v této souvislosti možnost rozhovoru všem volebním lídrům nominovaných frakcemi v europarlamentu. S českým europoslancem Janem Zahradilem (ODS) z frakce evropských konzervativců hovořil Lukáš Dolanský.

ODS: Všem, kteří toho už mají dost! Volby do EP budou dobrou možností, jak mohou čeští voliči panu premiérovi ukázat, že toho již mají dost.

Ne, 05/12/2019 - 00:55
Občanští demokraté dnes představili video, kterým chtějí upozornit na rozporuplná vyjádření premiéra Andreje Babiše, na jeho střet zájmu a manipulativní přístup v politice. Video je zároveň výzvou všem občanům, aby přišli k volbám do Evropského parlamentu. Ty totiž podle ODS nebudou pouze o tom, kdo bude příštích pět let hájit zájmy České republiky, ale i o tom, jak občané České republiky vnímají současnou politickou situaci v České republice.

EU se má vrátit k Leonardu da Vincimu

So, 05/11/2019 - 07:15
Roky patřil k elitě, která snídá v Praze, obědvá v Bruselu a večeří v Paříži. V rozhovoru pro LN ale přiznává, jak nebezpečné to má vedlejší účinky. Po sedmi letech v „karanténě“ by se bývalý vicepremiér pro evropské záležitosti a exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) rád vrátil na politické výsluní a kandiduje do europarlamentu.

Události, komentáře: Rozšíření EET

Pá, 05/10/2019 - 22:00
EET – elektronická evidence tržeb, nebo taky evergreen ekonomických tahanic. Sněmovna má za sebou další bitvu nekonečné války o jeden z klíčových návrhů premiéra Babiše. Na posuzování osmi set pozměňovacích návrhů ani nedošlo. Další střet koalice a opozice – místopředsedové rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) a Milan Feranec (ANO).

ODS: Chceme zrušit investiční pobídky, poškozují malé a střední firmy

Pá, 05/10/2019 - 09:30
​​​​​​​Na jednání Sněmovny chce ODS prosadit zrušení investičních pobídek, nebo jejich působnost omezit pouze na malé a střední podniky. Podle předkladatele návrhu Vojtěcha Munzara celý koncept narušuje podnikatelské prostředí a podporuje velké firmy na úkor malých a středních. Občanští demokraté kritizují také chaotické zavádění elektronických neschopenek a návrhy hnutí ANO na zavádění sektorových daní.

Pro a proti ČRo Plus: Naše banky prosperují, neohrožujme je nesmyslnými návrhy

Pá, 05/10/2019 - 08:01
Současná vláda chce mít více peněz z bank ve státním rozpočtu. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš přemýšlí o zřízení neurčeného fondu, do kterého by zástupci finančních domů převáděly určité procento z dividend. Sociální demokraté zase požadují zavedení sektorové daně. Mohla by nová daňová povinnost poškodit celou ekonomiku?

Události, komentáře: Odměna lékařů

Čt, 05/09/2019 - 22:00
Průměrná odměna lékaře přesáhne letos 84 tisíc vyrovná se Evropské unii – pochvaluje si ministerstvo zdravotnictví. Do sumy se ale počítají i přesčasy a příplatky za služby – oponuje část zdravotníků. Téma Událostí, komentářů pro úvodní duel poslance Bohuslava Svobody s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (nestr. za ANO).

Premiér blokuje řešení dvojí kvality potravin. Současný stav jemu a jeho firmám vyhovuje

Čt, 05/09/2019 - 11:30
​​​​​​​Dnešním tématem jednání sněmovny měla být informace předsedy vlády o evropské směrnici, která by měla mimo jiné řešit tzv. dvojí kvalitu potravin. Na tento bod, který byl vládní koalicí na pevno zařazen na dnešních 11:00 před více než třemi týdny, nedorazil ani předseda vlády, ani ministr zemědělství, ani ministr průmyslu a obchodu. Projednávání tohoto bodu tak bylo přerušeno.

ODS: Živnostníci, vydržte, až budeme ve vládě, EET zrušíme

Čt, 05/09/2019 - 10:15
Pokud se občanským demokratům nepodaří zamítnout další vlnu EET ve Sněmovně, chce toho dosáhnut v Senátu. Předseda občanských demokratů Petr Fiala na čtvrteční tiskové konferenci celý projekt kritizoval, podle něj je další vlna evidence tržeb jen pokračujícím bojem vlády s živnostníky a malými podnikateli. Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že ODS bude trvat na tom, aby se o návrzích na vyjmutí jednotlivých oborů z EET, které ODS předložila, hlasovalo jednotlivě. Podle něj tak každý uvidí absurditu vládního návrhu.

Vláda už se nezbaví podezření, že slouží k ochraně Babišových zájmů

Čt, 05/09/2019 - 09:09
Předseda ODS Petr Fiala popisuje v rozhovoru pro deník FORUM 24, jak absurdní byla vyjádření premiéra Andreje Babiše o investičním fondu. Hovořili jsme o mimořádné schůzi sněmovny a také o kampani před evropskými volbami.