Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 23 hodiny 14 min zpět

Ve dnech, jakým je 21. srpen, bychom měli dát najevo svoji národní hrdost

Čt, 08/16/2018 - 14:00
Občanští demokraté si připomenou památku vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa u pomníku studentky Marie Charouskové na pražském Klárově. V souvislosti s tímto významným datem vyzývá předseda ODS Petr Fiala k tomu, aby se Češi nebáli dát najevo svoji národní hrdost například vyvěšením státní vlajky i při jiných příležitostech, než jsou sportovní utkání. ODS chce při tomto významném dni zdůraznit pravý smysl vlastenectví. Oslovit chce lidi prostřednictvím sociálních sítí a v sídle ODS budou k vyzvednutí české vlajky.

Na co Václav Klaus ml. zapomněl

Čt, 08/16/2018 - 09:00
Poslanec Václav Klaus ml. napsal pro Novinky.cz a deník Právo článek o Afghánistánu a na rozdíl od většinového názoru ODS, který byl potvrzen i nedávným souhlasem s rozšířením mandátu, nevidí v této operaci smysl (Za co umírají čeští vojáci v Afghánistánu?, Právo 13. 8.).

Události, komentáře

St, 08/15/2018 - 22:00
O polovinu peněz, které stát půjčí mladým na bydlení, zažádali lidé už dnes - během prvního dne. Státní fond rozvoje bydlení má pobočky v Praze a Olomouci - fronty tam byly už od noci. Formuláře je ale možné dál poslat poštou nebo přes datovou schránku. A vládní plán na škrty v dotacích pro neziskovky - dobrý, nebo špatný nápad? O kolik by měly přijít a jak mění vláda své plány pod vlivem kritiky? Témata Událostí, komentářů ČT24 pro místopředsedu poslaneckého klubu a ekonomického experta ODS Jana Skopečka.

Senátorský klub ODS: Stát by měl občany informovat o končící platnosti technické kontroly

St, 08/15/2018 - 12:32
Senátorský klub ODS podpořil novelu zákona o provozu na pozemních komunikací, která podle Zdeňka Nytry přináší několik dobrých věcí. Jednou z nich je povinnost informovat občany o končící platnosti technické kontroly, kterou do zákona navrhl začlenit poslanec Martin Kupka. Předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil upozornil na neschopnost vlády a Úřadu pro ochranu osobních údajů implementovat GDPR a Tomáš Jirsa varoval před rozšiřováním bezzásahových zón na Šumavě.

Evropa odsouzena k zaostávání

St, 08/15/2018 - 09:00
Ačkoli obavy ze škodlivosti geneticky modifikovaných organismů nebyly vědecky prokázány, EU má nejrigoróznější regulaci GMO na světě

Nejvíce odvádí na důchody ten, kdo vychová ekonomicky aktivní děti

Út, 08/14/2018 - 17:00
Koaliční vláda chce přidat tisícovku seniorům nad 85 let. ODS v Senátu navrhla, aby přídavek dostávali senioři, kteří jsou v důchodu alespoň 25 let. Podle předsedy senátorského klubu a místopředsedy ODS Miloše Vystrčila je totiž ve vládním návrhu chyba, a občanští demokraté tak navrhují, aby odpovídající zvýšení důchodů dostalo více lidí.

Události, komentáře: Výroky šéfa KSČM o srpnové invazi

Út, 08/14/2018 - 16:00
Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa byla srpnová invaze v roce 1968 dílem především Ukrajinců, Rusové v ní nehráli tak podstatnou roli. To alespoň řekl pro britský deník Guardian. Filipův výrok v Událostech, komentářích ČT24 okomentoval místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček.

Věřím, že naše účast v zahraničních operacích a konkrétně v Afghánistánu smysl má

Po, 08/13/2018 - 21:00
„Pokud Afghánistán nebude stabilní, můžeme očekávat další a dlouhodobý příliv uprchlíků do Evropy. Jsem proto přesvědčena, že bychom se měli vrátit zpátky k modelu provinčních rekonstrukčních týmů a ke snaze napomoci ekonomickému rozvoji země. Nesmíme také zapomínat, že v Afghánistánu není aktivní jen Tálibán, ale na dvě desítky různých dalších organizací. Nesmíme zapomínat ani na organizovaný zločin, který má poměrně silnou základnu,“ říká předsedkyně výboru pro obranu a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Interview ČT24

Po, 08/13/2018 - 19:00
Hostem diskusního pořadu ČT24 byl místopředseda ODS Martin Kupka.

Reakce na komentář Václava Klause ml.

Po, 08/13/2018 - 15:45
Od smrti českých vojáků uplynul týden a nemine dne, kdy někdo tu otevřeněji, tu zastřeněji o nich hovoří jako o žoldácích, zpochybňuje naše nasazování v zahraničí, konkrétně v Afghánistánu a naše spojenecké závazky.

Praha 2 je pro mě srdeční záležitost

Po, 08/13/2018 - 13:00
Pokud by na mě nebo osobu v mé blízkosti někdo zaútočil, jsem připravena střílet, ale srnku ze zálohy bych zabít nedokázala, říká Jana Černochová, poslankyně ODS. Doufá, že se Česku podaří zmírnit přísné podmínky pro držení střelných zbraní, které stanovila Evropská unie.

Čest hrdinům

Po, 08/13/2018 - 12:45
Minulý týden přinesl jednu velmi smutnou zprávu. Při plnění vojenských povinností v rámci mise NATO v Afghánistánu byli sebevražedným atentátníkem zavražděni tři čeští vojáci. Rotný Martin Marcin, desátník Kamil Beneš a desátník Patrik Štěpánek. Všichni tři byli mladí muži, plní síly a elánu. Jejich ztráta mě velmi zasáhla. Neztratili jsme totiž jen tři bezejmenné vojáky. Ztratili jsme muže, kteří byli ochotní za naši svobodu a bezpečí nasadit to nejcennější co měli, své životy. Ztratili jsme muže se srdcem na pravém místě, kteří jednali odvážně a správně. Ztratili jsme muže, pro něž byla služba vlasti tou nejvyšší prioritou.

Výročí 21. srpna 1968 a demokratické vlastenectví: Vyvěšme vlajky a buďme hrdí na svobodu

Po, 08/13/2018 - 09:00
Osmičkové roky mají v sobě kus politické mystiky. Odehrávaly se v nich klíčové události spojené s našim národním sebeurčením a svobodou. Vděčně můžeme vzpomínat jen na rok 1918. Události let 1938, 1948 a 1968 mají tragický rozměr. O to je potřebnější si je připomínat. Nejsou výsledkem žádných numerologických zákonitostí a tajemných sil, ale mají konkrétní příčiny. Jejich pochopení je podmínkou pro to, abychom je v nějaké modifikované podobě nemuseli prožít znovu.

Zabydlování bezdomovců nepodporuji: nejdřív práce, potom bydlení

Po, 08/13/2018 - 07:00
Třetí rozhovor Vratislava Dostála na Info.cz s kandidáty či kandidátkami na primátora Brna. Po lídrech TOP 09 a Pirátů, tedy dvou subjektů, které jsou v končícím volebním období součástí koalice, si můžete přečíst rozhovor s Markétou Vaňkovou, která povede v podzimních volbách kandidátku nejsilnější opoziční formace, tedy ODS. V rozhovoru nám mimo jiné prozradila, že v sociální politice preferuje princip zásluhovosti a že tudíž nesouhlasí s projektem zabydlování bezdomovců, který Brno začalo v posledních dvou letech realizovat. „Projekt zabydlování bezdomovců bych zcela jistě nepodporovala. Z velké většiny jde o drogově závislé osoby, o lidi, kteří mají například tendence k sebevraždám, a nepovažuji za bezpečné tyto osoby zabydlovat do domů mezi slušné, pracující a platící nájemce,“ vysvětluje.

Události, komentáře: Daň z tabáku

Pá, 08/10/2018 - 22:00
Příjmy státu ze spotřební daně u tabákových výrobků začaly klesat. Letos do konce července úřady vybraly 31 miliard a 320 milionů korun. O 340 milionů míň než před rokem. Samotná sazba se průběžně zvyšuje. Vloni podle Státního zdravotního ústavu kouřil v Česku každý čtvrtý obyvatel, postupně jich ale ubývá. Je to dobrá nebo špatná zpráva? A jak si stát poradí s alternativami, ze kterých se daně neplatí? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro ekonomického experta a místopředsedu poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka.

Superhrubá mzda byla chyba. Nepovažuji za logické, aby lidé platili daně z daní

Pá, 08/10/2018 - 17:00
Před deseti lety ODS zavedla superhrubou mzdu. Teď ji chce zrušit a zavést 15% daň z hrubého platu. Proč? A kolik by stála jimi navrhovaná změna? Téma Dvaceti minut Radiožurnálu pro poslance a ekonomického experta ODS Jana Skopečka.

Současná zemědělská politika devastuje naši krajinu

Pá, 08/10/2018 - 09:00
Jsem moc ráda, že se v této době velkých veder a nedostatku vody diskutuje o tématu, jak se suchu bránit a jak zadržet vodu v krajině. Bohužel ministr životního prostředí do této diskuze přispěl absurdním návrhem na „znárodnění“ soukromých studen pro potřeby obce. To nechám raději bez komentáře. Na celý problém se musíme spíše podívat v širších souvislostech.

ODS: Do Poslanecké sněmovny jsme předložili zrušení superhrubé mzdy a zavedení jediné 15% daně z hrubé mzdy

Čt, 08/09/2018 - 21:00
Občanská demokratická strana předložila do Poslanecké sněmovny návrh novely zákona o dani z příjmů, kterým se ruší superhrubá mzda a zavádí jediná 15% sazba z hrubé mzdy. Plní tak další z předvolebních slibů a otevírá cestu ke zvýšení čistých mezd všech zaměstnanců o 7 %.

Události ČT: Senátní důchodový návrh

Čt, 08/09/2018 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu předseda senátorského klubu ODS a místopředseda strany Miloš Vystrčil.

Vládní návrh na zvýšení důchodů je padlý na hlavu

Čt, 08/09/2018 - 15:15
Sněmovna se 22. srpna mimořádně sejde kvůli zvýšení důchodů. Senátor Miloš Vystrčil (ODS) totiž navrhl, aby všichni senioři, kteří jsou v důchodu 25 let a více, dostali tisíc korun navíc. Koalice ČSSD a ANO chce ale přidat tisícovku seniorům, kterým je 85 let a více. Vystrčil Novinkám v rozhovoru řekl, že vládní návrh je padlý na hlavu.