Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 12 hodin 1 min zpět

Poslanci ANO a ČSSD odmítli přednostně projednat zvýšení rodičovského příspěvku

Pá, 10/18/2019 - 14:00
Vládní poslanci hnutí ANO a ČSSD dnes odmítli přednostní projednání zvýšení rodičovské, komunisté se při hlasování zdrželi. Návrh na přednostní projednání zvýšení rodičovské a jeho zařazení před kontroverzní daňový balíček podal poslanec ODS a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Představujeme programové týmy, výsledky jejich práce projednáváme už tento týden ve Sněmovně

Pá, 10/18/2019 - 11:00
Prohlášení předsedy ODS po jednání předsednictva strany

Události, komentáře: Výroční zprávy ČT v Poslanecké sněmovně

Čt, 10/17/2019 - 22:00
Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byla poslankyně Miroslava Němcová.

Ministryně Schillerová by měla odstoupit, aby nevznikaly pochybnosti o tom, že kryje vyšetřování moravské Cosa Nostry

Čt, 10/17/2019 - 13:36
​​​​​​​Občanští demokraté na tiskové konferenci, která symbolicky proběhla u zadního vchodu Ministerstva financí, vyzvali šéfku resortu financí Alenu Schillerovou k rezignaci. Podle ODS je Schillerová zodpovědná za paralýzu celní správy, kterou měla na svědomí organizovaná skupina propojená s jejím zetěm Davidem Rusňákem. Pokud Schillerová neodstoupí, měl by ji podle ODS odvolat premiér Andrej Babiš.

ODS Praha: Odmítáme další zdražování života Pražanů. Průtahy rekonstrukce Libeňského mostu jsou čirý amaterismus

Čt, 10/17/2019 - 09:10
Pražští zastupitelé za ODS budou chtít na jednání zastupitelstva jednat o dalším postupu rekonstrukce Libeňského mostu, celá věc je podle nich naprosto nezvládnutá. Občanským demokratům se nelíbí ani zvyšování poplatků za odvoz komunálního odpadu a kácení stromů na Petříně. Zastupitelé nejsilnější strany na pražském magistrátu budou chtít od vedení města slyšet také to, proč koalice tolik tlačí na přesun Slovanské epopeje do Moravského Krumlova, a jak je to ve skutečnosti se schůzkami Pirátů s JCDecaux.

Pro armádu budu chtít více peněz z rozpočtu

St, 10/16/2019 - 09:30
Na obranu se má podle návrhu státního rozpočtu příští rok vydat přes 75 miliard Kč. To je o více než miliardu vyšší částka než letos. Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) však bude požadovat vyšší částku.

Interview ČT24: EU je ve vztahu k turecké ofenzivě v Sýrii zajatcem vlastní migrační politiky

Út, 10/15/2019 - 18:30
Europoslanec za ODS Alexandr Vondra kritizoval v Interview ČT24 americkou administrativu za to, že umožnila tureckou ofenzivu proti Kurdům v severní Sýrii. Turecko tím podle něj porušuje hodnoty, na kterých je postaveno NATO. Invazi provázejí činy, které jsou „nepřijatelné, odporné, odsouzeníhodné“. EU se v nastalé situaci podle Vondry stala zajatcem vlastních rozhodnutí v migrační politice.

Regulace otevírací doby obchodů je nesmysl, Sněmovna ji měla zrušit úplně

Út, 10/15/2019 - 17:00
Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS

ODS: Účinnost dva dny v roce a tabulka povinností, přelomová úprava právního řádu je na spadnutí

Út, 10/15/2019 - 17:00
​​​​​​​Poslanci dnes projednají novelu zákona, která předkladatelům zákonů ukládá ke každému předpisu sestavit tabulku povinností, kterou s sebou daná úprava nese. Novela zároveň stanovuje, že zákony mohou vstoupit v účinnost jen dva dny v roce. Podle Martina Kupky a Marka Bendy z ODS tato novela významně zpřehlední legislativní prostředí v České republice.

ODS: Víme jak státu naordinovat redukční dietu. Sněmovna projedná naše konkrétní návrhy

Út, 10/15/2019 - 15:00
Sněmovna tento týden projedná mimo jiné několik návrhů občanských demokratů, které vycházejí z programu Země, která vítězí. ODS chce prosadit především daňové úlevy, spravedlivý rodičovský příspěvek a usnadnění orientace v právním řádu.

Od začátku tvrdím, že zdanění restitucí je protiústavní. Jsem rád, že Ústavní soud rozhodl tak rychle

Út, 10/15/2019 - 14:10
Komentář předsedy sněmovního ústavně právního výboru za ODS Marka Bendy.

Události, komentáře: Problémy českých dálnic

Po, 10/14/2019 - 22:00
Hrozivá podívaná na D1 – po havárii cisterny do ní ve velké rychlosti narazila další auta. A další pak najela do vozu, který nehodu signalizoval. Jak dobře funguje systém, který má řidiče před nebezpečím varovat – a jakou roli hraje chování řidičů? Jaký je aktuální vývoj kolem miliardového tendru na mýtný systém. Otázky Událostí, komentářů ČT24 pro ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (nestr. za ANO) a člena sněmovního podvýboru pro dopravu Stanislava Blahu (ODS).

ODS Praha: Bydlení v Praze se nesmí dál prodražovat, odmítáme zvýšení poplatků za odpad

Po, 10/14/2019 - 12:06
Opoziční občanští demokraté nesouhlasí s plánem pražské koalice na zvýšení poplatků za komunální odpad. Podle předsedkyně zastupitelů ODS Alexandry Udženija to povede k dalšímu zdražení bydlení v Praze.

Vláda promarní celé čtyři roky. To víme už teď

Po, 10/14/2019 - 10:50
Blížíme se k polovině volebního období. Už dnes je jasné, že tato vláda promarní celé čtyři roky svého mandátu. Nic podstatného už nestihne provést, na implementaci již není čas. Tím samozřejmě nemyslím marketingové rozhazování peněz, ale systémové změny. Naše země je potřebuje. Po dlouhé době krize a rekonvalescence z jejích následků jsme nyní měli i dostatek nezbytných prostředků.

Na podporu rodiny dáme 4 procenta HDP

Po, 10/14/2019 - 10:41
Zkušenosti z Evropy ukazují, že rodinná politika má smysl pouze tehdy, pokud na ni stát věnuje alespoň tři procenta HDP. Pokud to Česká republika myslí s podporou rodin vážně, musí do nich podstatně více investovat. Shodly se na tom první místopředsedkyně Alexandra Udženija a bývalá ministryně práce a sociálních věcí Polska Elżbieta Rafalská.

Bobtnající výdaje státu musíme zkrotit

Ne, 10/13/2019 - 01:02
Občanští demokraté v minulém týdnu představili svůj nový politický program, který mluví o efektivním hospodaření. Ekonomickou část měl na starost mimo jiné i Jan Skopeček, který v rozhovoru pro Echo24 zároveň zhodnotil návrh státního rozpočtu pro rok 2020. ODS se v programu věnuje i tématu klimatických změn. Skopeček upozorňuje, že to byly právě vlády ODS v 90. letech, za jejichž působení se životní prostředí v ČR dramaticky zlepšilo.

Žádný superúřad stavební řízení nezrychlí

Pá, 10/11/2019 - 18:00
Nevím, co to máme u nás nemoc, ale když se objeví nějaký problém v řízení státu, dříve nebo později někdo vymyslí spásné řešení ve formě nového centrálního úřadu. Naposledy se to přihodilo v oboru stavebního řízení a autorkou myšlenky je ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která nedávno prosadila na vládě záměr, jak by měl vypadat nový stavební zákon.

Vláda připravuje zdražení a omezení lokálních potravin v supermarketech. Malé zemědělce musíme ale podporovat

Čt, 10/10/2019 - 09:51
​​​​​​​Novela zákona o významné tržní síle, kterou připravuje vláda prostřednictvím Ministerstva zemědělství, obsahuje ustanovení, která ve svém důsledku zdraží potraviny a omezí přístup lokálních výrobců potravin do obchodních řetězců. Malé zemědělce a lokální výrobce potravin musíme ale spíše podporovat, než dusit.

ČR musí být země, která vítězí, představujeme kampaň za změnu

St, 10/09/2019 - 14:30
​​​​​​​Občanští demokraté dnes představují novou kampaň za změnu s ústředním heslem: ZEMĚ, KTERÁ VÍTĚZÍ. Součástí kampaně je představení tří principů slušného vládnutí a pěti programových priorit.

ODS: Kampaň za změnu začíná. Máme plán, jak dostat ČR mezi nejúspěšnější země světa

St, 10/09/2019 - 14:05
​​​​​​​Občanští demokraté představili kampaň „Země, která vítězí“. ODS chce vyslat jasný signál, že je připravena převzít vládu nad Českou republikou. Kromě nízkých daní, sociální politiky, školství a reformy státu se chce zaměřit také na životní prostředí. Jednotlivé priority představili členové Předsednictva ODS, kteří jsou zároveň garanty programového dokumentu.