Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 5 hodin 53 min zpět

Koalice SPOLU: Ústecký kraj dá lidem čistou energii!

So, 09/18/2021 - 19:58
Postupný odklon od uhlí se dotkne všech, ale nejvíce právě krajů, kterým tato surovina zajišťovala po desetiletí příjmy. Ústecký region mnoho let rostl a padal právě s těžebním a dalším těžkým průmyslem. Zdroj příjmů na straně jedné, ale na straně druhé také ekologická zátěž, která se dodnes podepisuje na zdraví občanů.

Koalice SPOLU: Liberecký kraj trápí dopravní obslužnost i ekologie

So, 09/18/2021 - 19:51
Bývalý vojenský újezd Ralsko je v současné době rozsáhlou oblastí kraje, ležící na 27 tisících hektarů převážně lesního charakteru. Území ještě není zcela vyčištěno od munice a je zde řada staveb, které musí být zbourány. Na druhé straně je to oblast s perspektivním rozvojovým územím, které je vhodné k výstavbě a je oblíbenou turistickou destinací. Velký problém vidí kraj i v dopravě. Dopravní spojení Libereckého kraje směrem na Hradec Králové je dlouhodobě nedostatečné a stavba D35 se připravuje dlouhá desetiletí. V budoucnu by měla tvořit severní páteřní trasu spojující Čechy a Moravu.

Jaké jsou hlavní úkoly ministra obrany pro další 4 roky?

Pá, 09/17/2021 - 11:10
Přinášíme rozhovor s poslankyní ODS Janou Černochovou, která je žhavou kandidátkou na post ministra obrany po letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Jak by vedla ministerstvo a co jsou hlavní úkoly na této pozici pro další 4 roky? Dočtete se v našem rozhovoru.

Buď my, nebo populisté s extremisty

Pá, 09/17/2021 - 09:45
Deník pokračuje v sérii rozhovorů s šéfy stran, které mají reálnou šanci dostat se do sněmovny. Tentokrát jsem hovořila s Petrem Fialou, lídrem trojkoalice SPOLU, který je jedním ze žhavých kandidátů na českého premiéra a kromě tohoto rozhovoru se představuje i v seriálu videodebat Deníku.

Střední školy jako široce otevřené brány

Pá, 09/17/2021 - 09:30
Střední školy nesmějí být ve vzdělávání konečnou stanicí. Musejí být široce otevřenými a dostatečně navzájem prostupnými branami, které každému studentovi nabídnou několik cest. Na studentovi pak bude výběr, zda střední školu pojme jako čistou přípravu na budoucí povolání, nebo jako přípravu na další studium. Eventuálně mu střední školy umožní jít oběma těmito cestami a o povolání se rozhodovat později.

Co nastane, až bude 75 procent proočkovaných? Začneme někdy uznávat protilátky? AntiCovid tým se ptá vlády na pět klíčových otázek

Pá, 09/17/2021 - 09:00
AntiCovid tým koalice SPOLU chce znát od vlády odpovědi na zásadní otázky, které se týkají vývoje epidemie na podzim letošního roku. Členové týmu za ODS, TOP 09 a KDU-ČSL neskrývají své znepokojení z toho, že se ministerstvo zdravotnictví opět nedokázalo poučit ze skandálních chyb, kterých se dopustilo během předešlého „řízení“ epidemie covid-19.

Koalice SPOLU: Dostavba dálnic D11 a D35 jsou pro dopravu a rozvoj Královéhradeckého kraje prioritou

Čt, 09/16/2021 - 16:00
V Královéhradeckém kraji dlouhodobě přetrvává problém dopravní infrastruktury. Přestože se za poslední období podařilo výrazně navýšit prostředky do oprav krajských silnic, stále chybí ze strany státu systémové financování. Rozvoj kraje také významně brzdí opakovaně prodloužený termín dostavby úseků dálnic D11 a D35 vedoucích na území Královéhradeckého kraje.

Koalice SPOLU: Dálnice postavíme co nejrychleji

Čt, 09/16/2021 - 15:00
Hnutí ANO za 8 let ve vládě nedokázalo otevřít v Pardubickém kraji ani jeden kilometr D35. Právě dálnice D35 má být nejdůležitější komunikací v kraji, která pomůže dopravní situaci v zemi a uleví mnoha lidem v regionu. Obyvatelé Vysokého Mýta, Litomyšle a dalších obcí na ni čekají už desítky let. Každé volby čtou stejné sliby, ale jejich městy projíždí stále statisíce automobilů. Koalice SPOLU chce urychlit výstavbu dálnic a ulevit tak Pardubickému kraji.

Duel Jaromíra Soukupa

Čt, 09/16/2021 - 12:00
Hostem diskusního pořadu TV Barrandov Duel Jaromíra Soukupa byl místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra.

Podnikatelé se na nás mohou spolehnout i v dalších letech

Čt, 09/16/2021 - 11:10
Předseda ODS Petr Fiala na dnešním sněmu Hospodářské komory zopakoval, že se podnikatelé mohou na ODS, respektive SPOLU spolehnout. Shrnul úspěšné návrhy ODS, které se povedlo prosadit v končícím volebním období, a představil balíček, který koalice SPOLU prosadí pro zjednodušení podnikání v období následujícím.

Dlužíme armádě jasný finanční výhled minimálně na pět let dopředu

Čt, 09/16/2021 - 09:00
Co vše se povedlo a co nepovedlo v tomto volebním období? Co resort obrany i armáda potřebují pro efektivnější modernizaci? Nejen na to jsme se zeptali na konci tohoto funkčního období Poslanecké sněmovny předsedkyně Výboru pro obranu Jany Černochové (ODS).

Předvolební Aréna Jaromíra Soukupa

Čt, 09/16/2021 - 08:08
Hostem diskusního pořadu Předvolební aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byl místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček.

SPOLU: Ano, už je dráž! Za Babiše ceny rostou nejrychleji za 13 let

Čt, 09/16/2021 - 08:01
Jsme svědky velkého zdražování, inflace je nyní nejvyšší od roku 2008. V srpnu se inflace zvýšila o 4,1 procenta. Zdražují základní potraviny jako chléb, máslo, brambory, ale také stavební materiály, bydlení, pivo nebo pohonné hmoty. Koalice SPOLU v Ústí nad Labem chce upozornit na to, jak výrazně některé komodity zdražily, jasně pojmenovat důvody, které ke zdražování vedou a s tím související řešení situace.

Les s přátelským kůrovcem nefunguje

Čt, 09/16/2021 - 07:02
Někteří zastánci usychajících lesů na Šumavě si chválí, že je okolo Šumavy ticho a nikomu nic nemusí vysvětlovat.

Písemná interpelace na premiéra ve věci rizika přechodu ČR na zemní plyn

Čt, 09/16/2021 - 00:59
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na premiéra Andreje Babiše ve věci rizika přechodu ČR na zemní plyn.

Interpelace na ministra životního prostředí ve věci předkupního práva státu na pozemky v národním parku

Čt, 09/16/2021 - 00:54
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra životního prostředí Richarda Brabce ve věci předkupního práva státu na pozemky v národním parku.

Interpelace na ministra dopravy ve věci připravenosti vysokorychlostního vážení

Čt, 09/16/2021 - 00:51
Ústní interpelace poslance Jaroslava Vymazala na ministra dopravy Karla Havlíčka ve věci připravenosti vysokorychlostního vážení.

Interpelace a ministra průmyslu a obchodu ve věci instalace měřidel spotřeby tepla v bytových domech

Čt, 09/16/2021 - 00:45
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka ve věci instalace měřidel spotřeby tepla v bytových domech.

Návrh ohledně elektromobilů je utopie. Auto by se stalo luxusem

St, 09/15/2021 - 15:15
Návrh Evropské komise ohledně elektromobilů a výstavby dobíjecích stanic vnímám jako utopii a zbožné přání. Nejsem přesvědčen, že něco takového se dá zrealizovat. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Jan Zahradil (ODS). Dodal, že k tzv. Green Dealu nemá důvěru.

SPOLU: VZP chystá volební kampaň hnutí ANO za veřejné peníze. Musí se tím zabývat zdravotní výbor

St, 09/15/2021 - 13:59
Zdravotní výbor by se měl podle SPOLU zabývat brožurou VZP, která je podle zástupců předvolebním materiálem hnutí ANO. Podle SPOLU se jedná o zneužívání veřejných peněz a závažných onemocnění k předvolební kampani.