Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 1 den 1 hodina zpět

Paní poslankyně, jaký jste měla program? Aneb fízlování podle Anofertpressu

Pá, 02/23/2018 - 09:00
Stalo se určitým evergreenem, že v době, kdy některý z našich „investigativních novinářů“ nemá dostatek témat - však se u nás teď nic zásadního neděje, že? - sedne do auta a začne objíždět kanceláře poslanců v jejich regionech.

Události, komentáře: Summit EU

Čt, 02/22/2018 - 22:00
Jak bude vypadat Evropská unie bez Velké Británie a jak se bude financovat – o tom bude na dalším summitu v Bruselu debatovat zbývajících 27 členů společenství. Konkrétní závěry se nečekají, účastníci mají prý zatím jen neformálně probrat návrhy na změny klíčových smluv, způsobu rozhodování v Unii nebo jednotné kandidátky do Evropského parlamentu. Jediným bezproblémovým bodem by mělo být potvrzení snížení počtu europoslanců po brexitu – ze 751 na 705. Jaké jsou české představy o další podobě EU a bude je umět domácí politika prosazovat jednotně? Téma Událostí, komentářů pro člena evropského výboru PS PČR Jana Skopečka.

90′ ČT24: Hledání nové české vlády

Čt, 02/22/2018 - 20:00
Jedinou variantou vlády, která je nyní na stole, je podle premiéra v demisi Andreje Babiše kabinet ANO a ČSSD s podporou komunistů. Babiš to řekl včera po jednání se špičkami ČSSD a ODS. Občanští demokraté podle něj spolupráci opět odmítli. Prezident Miloš Zeman očekává, že Babiš sestaví novou vládu nejpozději do prázdnin. Pokud by se tak nestalo, už by tak shovívavý nebyl. Po jednání se Zemanem to řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Politické schůzky pokračují i dnes, kdy se sejde hnutí ANO a STAN. Může toto setkání zamíchat politickými kartami? Téma Devadesátky ČT24 pro 1. místopředsedkyni ODS Alexandru Udženija.

ODS Praha : Současná pražská koalice v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou je v klinické smrti. ODS nabízí Pražanům pomoc a řešení.

Čt, 02/22/2018 - 15:40
Dnešní jednání zastupitelstva opět ukázalo, že současná vládní koalice ANO, ČSSD, Lidovci, Zelení a STAN je v současnosti naprosto paralyzována.

Brusel nám zařídí referendum o czexitu

Čt, 02/22/2018 - 01:00
Několik dní strávených rozhovory v Bruselu mne naplnilo obavami, že se české referendum o vystoupení z EU nezadržitelně blíží. Úhelným kamenem, jak tušíme, budou smlouvy o trvalém mechanismu na přerozdělování migrantů.

Evropské nařízení o migraci – nesmí se jednat o nás bez nás

St, 02/21/2018 - 18:00
Jaké jsou priority Česka v zahraničí a co chce ČR v rámci Evropy dosáhnout? To jsou témata, o kterých debatoval předseda ODS Petr Fiala s Andrejem Babišem. Fiala o prioritách své strany v této oblasti mluvil v rozhovoru pro Echo TV s Daliborem Balšínkem. Dublin IV, tedy dohoda o přerozdělování uprchlíků, nesmí být podle Fialy o nás bez nás a kvůli tomu se musíme povznést i nad spory mezi politickými stranami v Česku. „To je totiž téma, které musí překračovat tady ty vnitropolitické spory z jednoho důvodu, protože pak se zase probudíme a zjistíme, že někdo bez nás rozhodl o věcech, které se našeho každodenního života vlastně dotýkají, to se prostě nesmí stát,” řekl Fiala.

Komentář k jednání s předsedou vlády Andrejem Babišem o zahraniční politice

St, 02/21/2018 - 17:30
Dnešní setkání s premiérem v demisi Andrejem Babišem nebylo jednáním o sestavování vlády, ale o zahraniční politice a roli České republiky v Evropské unii.

Události, komentáře: Kdo s kým bude vládnout?

St, 02/21/2018 - 17:00
Plány Andreje Babiše na sestavení další vlády se zásadně mění. Po jednání s novým vedením ČSSD premiér v demisi prohlásil, že jedinou variantou ve hře je teď kabinet ANO a ČSSD s podporou komunistů. Jednání s SPD prý skončila, z velké části kvůli neshodám na parametrech referenda. Prezident Zeman pak po jednání s KSČM a SPD potvrdil, že Andreji Babišovi dává na dohodnutí nové vlády hodně času. Podle jeho představ by měla získat důvěru sněmovny do června. Jak se proměnily role stran v jednáních o novém kabinetu? Kdo nakonec bude ve vládě a kdo ji podpoří? Co jednotlivé strany dostanou a co budou muset obětovat? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro místopředsedu poslaneckého klubu ODS Marka Bendu.

Odmítáme další záchvat direktivismu ze strany kraje

St, 02/21/2018 - 13:34
Je jasné, že v ČR není moc míst, kde by bylo možné zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) zřídit a Horní Počaply k tomu mají řadu předpokladů. Zásadním problémem ale zůstává doprava. Je naprosto nesmyslné a nepřijatelné, aby kraj nutil v budoucnu všechny samosprávy svážet odpad do případného zařízení v Horních Počaplech. Tak to zatím bohužel předpokládá koncepce krajského odpadového hospodářství.

Senátoři ODS plně podporují návrh na zrušení povinného roku předškolního vzdělávání a školky pro dvouleté děti

St, 02/21/2018 - 10:00
Senátorský klub ODS plně podporuje poslanecký návrh novely školského zákona, který ruší změny v oblasti předškolního vzdělávání zavedené vládou Bohuslava Sobotky, konkrétně povinnost mateřských škol přijímat děti od věku dvou let a povinný rok předškolního vzdělávání pro každé dítě. Senátoři ODS usilovali o zamítnutí těchto změn již v době jejich projednávání na půdě horní komory v dubnu roku 2016, a proto vítají současnou poslaneckou iniciativu a věří v její brzké schválení v Poslanecké sněmovně.

Andrej Babiš by měl nejraději svoji vládu

St, 02/21/2018 - 09:00
„Andrej Babiš má dost času. Než dojde k sestavení vlády, udělá nevratné kroky a pak bude mít pohodu,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Jeho pozice je nejen ojedinělá, ale i velmi výhodná. Kubera upozornil, že když nemá důvěru, nemůže o ni ani přijít, pokud udělá nějakou blbost. Babišovu taktiku a rozehrání koaličního vyjednávání, kdy vyhoví každé politické straně v prosazení dílčí části programu, považuje za geniální. Když bude něco potřebovat prosadit sám Babiš, může si vybírat, s kým.

90′ ČT24: Bude se v restauracích opět kouřit?

Út, 02/20/2018 - 20:00
V restauracích, na sportovištích i v kulturních zařízeních by mohly opět vznikat oddělené prostory pro kouření. Počítá s tím návrh na zmírnění současné podoby tzv. protikuřáckého zákona, který ve sněmovně představil minulý týden poslanec ODS Marek Benda. Pod návrh se podle něj podepsalo 86 poslanců z osmi klubů s výjimkou poslanců KDU-ČSL. Dalším bodem návrhu je to, že v malých barech nebo výčepech o ploše do 80 metrů čtverečních by měli mít jejich majitelé možnost sami rozhodnout, zda jejich podnik bude kuřácký, nebo nekuřácký. Třetím bodem je zrušení odpovědnosti hostinských za to, že podají alkohol dospělé osobě, která bude vykonávat činnost, kterou by mohla někoho ohrozit nebo poškodit majetek. Jak si tyto kroky představuje v praxi místopředseda poslaneckého klubu Marek Benda? Odpoví v Devadesátce ČT24.

Babiš chce a musí zůstat hlavou té své chobotnice

Út, 02/20/2018 - 09:00
Místopředsedkyně Občanské demokratické strany Alexandra Udženija je první ženou strany. Nejen kvůli své funkci, ale také díky tomu, že na sebe upozorňuje vystoupeními, ve kterých často komentuje jak celostátní, tak také komunální politiku. V rozhovoru pro FORUM 24 výrazná politička hovoří o nepřípustnosti spolupráce ODS s hnutím ANO, důvodům, proč Andrej Babiš nepřipustí nikoho jiného za premiéra, o současné dopravní situaci v hlavním městě nebo o tom, jak je v současnosti pro politika důležitá mediální vizibilita.

Hospoda není veřejný prostor, vytlačení kuřáků na ulici dává špatný příklad dětem

Út, 02/20/2018 - 01:00
Protikuřácký zákon je příliš tvrdý, kuřáci nemají být štvanou zvěří, byl to špatný krok, teď hledáme kompromis mezi zastánci kouření a jeho odpůrci, náš návrh nebude stát nikoho ani korunu, nikoho nenutíme zřizovat kuřárnu, je to jen uvolnění, říká poslanec ODS Marek Benda o návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona. Dodává, že pokud by bylo kouření tak škodlivé, tak ho zakážeme, ale to se prý nikdo neodváží.

Varuji před další spornou reorganizaci specializovaných složek

Út, 02/20/2018 - 00:00
Reorganizace tzv. elitních útvarů vyvolala již v loňském roce vlnu komentářů v médiích a bude nadále vzbuzovat polemiky, protože skoro neexistuje kontrola nad její skutečnou realizací.

Události, komentáře: Jak zajistit energetickou bezpečnost?

Po, 02/19/2018 - 22:00
Česko bude muset v příštím desetiletí řešit tlak na dřívější odstavení bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Uvedla to předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Podle ní by to znamenalo ukončit na nich výrobu skoro o deset let dřív, než se plánovalo. Jak to do budoucna ovlivní ceny energií? Otázka pro experta ODS pro oblast hospodářství Martina Kubu.

GDPR se dotkne i soukromých subjektů v řádu statisíců

Po, 02/19/2018 - 18:00
Přestože na to měla vláda ČR 2 roky, teprve nyní byly projednány v Legislativní radě vlády návrhy zákonů, které mají do českého právního řádu adaptovat Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, které má celoevropskou platnost a které bude účinné od 25. května 2018. Obecné nařízení bylo totiž Radou a Evropským parlamentem přijato v dubnu 2016.

Rekonstrukce Libeňského mostu znamená nejistotu. Lepší je replika

Po, 02/19/2018 - 14:26
Ministerstvo kultury rozhodlo, že Libeňský most není kulturní památkou. Podle ODS si teď Praha musí dobře rozmyslet, jak s touto významnou dopravní stavbou naloží. ODS bude prosazovat řešení, které bude hospodárné, bezpečné a přinese maximální životnost.

Rozhovor pro Slovenský rozhlas o vyrovnávání se s komunistickou minulostí

Po, 02/19/2018 - 14:00
Hostem diskusního pořadu Slovenského rozhlasu Chrobák v hlave o vyrovnávání se s komunistickou minulostí v ČSFR, ČR a SR, politickým souvislostem, Státní bezpečností a problémy s agenturní sítí StB po roce 1989 byl poslanec Pavel Žáček.

Proč (takřka) nelze zachránit ČR od koalice ANO s SPD a KSČM

Po, 02/19/2018 - 09:00
Otázku, „proč nezachránit ČR od koalice ANO s SPD a KSČM“, dostávám v poslední době docela často. Skoro bych řekl, že přichází do módy. Odpověď není příjemná, ale k politice patří realismus. Odpověď zní: protože se to bohužel nedá. Kdyby se to dalo, tak to uděláme. Jenže toto rozhodnutí dnes nemá v rukou nikdo jiný než hnutí ANO. Přesněji, samozřejmě, jeho předseda.