Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 13 hodin 25 min zpět

Každý poslanec, který podrží vládu premiéra Babiše, přebírá odpovědnost za jeho problémy

Út, 11/20/2018 - 09:30
​​​​​​​Občanští demokraté nadále vyzývají premiéra Babiše k demisi a odmítají, že by neexistoval plán B. Na tiskové konferenci to zdůraznil předseda ODS Petr Fiala.

Interview ČRo Plus: Vláda bez trestně stíhaného premiéra je ideální scénář

Po, 11/19/2018 - 16:00
Opozice chce v pátek vyslovit nedůvěru vládě premiéra Andreje Babiše, důvodem je nejnovější vývoj v kauze Čapí hnízdo a tvrzení Babišova syna. Ten měl byt údajně nedobrovolně držen na Krymu. Prezident Miloš Zeman oznámil, že i pokud by vláda padla, pověří Babiše znovu. První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija byla hostem Interview ČRo Plus Michaela Rozsypala.

Svoboda a odpovědnost aneb Dvě strany jedné mince

Po, 11/19/2018 - 15:00
Každá mince má dvě strany. Svoboda bez odpovědnosti postrádá řád a smysl, zůstává jen chaos a anarchie. Svoboda bez odpovědnosti není lidem k užitku, jen útočí na hodnoty a ve svém důsledku vede k právu nejsilnějšího a tím i nejnebezpečnějšího. Takové zřízení je parodií na svobodu. U nás v České republice jsme si o víkendu připomněli Den boje za svobodu a demokracii. Při jeho příležitosti je dobré položit si otázku, zda stále ještě dodržujeme tu jednoduchou zásadu, že svoboda rovná se odpovědnost. A kam vlastně kráčí ta naše svoboda?

Skandální příběh z jedné Středozemské republiky. O premiérovi, co nikdy, nikdy neodstoupí

Po, 11/19/2018 - 09:00
Premiér Andrew Barnaby vládne Středozemské republice po jasně vyhraných volbách. K většině mu sice pomáhají stoupenci bývalé diktatury, ale nad tím už část Středozemců mávla rukou. Barnaby je úspěšný muž, jeden z nejbohatších lidí v zemi, podniká s rozsáhlým majetkem a vlastní i značnou část médií. Je ale obviněn z porušování zákona, z hospodářské kriminality, na níž se měla podílet i část jeho rodiny. Vyšetřování se vleče. Mezitím premiérova vláda vyměňuje některé klíčové funkcionáře bezpečnostních složek. Objevují se otázky nad korektním průběhem vyšetřování.

Babiš a Zeman radikalizují společnost. Jsem občas zoufalá z toho, co přichází z Hradu

Ne, 11/18/2018 - 15:30
„Některé výroky pana Ovčáčka jsou šílené. Vezměte si slova pana prezidenta. Umí si vůbec někdo představit, že by podobná slova říkal Tomáš G. Masaryk?“ ptá se poslankyně ODS Miroslava Němcová ve speciálu Televize Seznam k výročí 17. listopadu. Jak se dívá na kauzu premiéra Babiše? Proč neumí politici spojit českou společnost? Může za současný stav i ODS a její politika v 90. letech? 

Krym za krim je Babišův pokus změnit téma diskuse

Ne, 11/18/2018 - 15:00
V případu Krym za krim lze od samého počátku vysledovat jasnou strategii Andreje Babiše – je to pokus změnit téma diskuse, odvrátit pozornost od případu Čapí hnízdo, v níž je premiér obviněn z dotačního podvodu za 50 milionů korun, a upřít ji na způsob, jakým se redaktoři serveru Seznam Zprávy dostali k informacím od Babišova syna.

Lidé, kteří aktivně bojovali za svobodu a demokracii, jsou skuteční hrdinové

So, 11/17/2018 - 14:00
​​​​​​​Na výročí 17. listopadu předseda ODS tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Fiala označil disidenty za skutečné hrdiny. Disidenti a jejich odhodlání jsou podle Fialy inspirující dodnes.

ODS: O svobodu lze přijít snadno, proto si musíme 17. listopad připomínat

So, 11/17/2018 - 08:30
​​​​​​​Občanští demokraté si památku 17. listopadu připomněli tradičně na Národní třídě, kde položili kytici zástupci vedení ODS, členové i příznivci strany.

Kde byl 17. listopadu 1989 Andrej Babiš? Proč vůbec chodí dávat věnce na Národní třídu?

So, 11/17/2018 - 08:00
Poslanec Pavel Žáček (ODS) ve velkém rozhovoru pro EuroZprávy.cz říká, že česká společnost se ani téměř 30 let od listopadu 1989 dosud nevyrovnala s komunistickou minulostí. Tvrdí, že v posledních letech dochází k cílenému vymazávání paměti, relativizaci hodnot a falšování dějin. Do politiky by on sám jako poslanec chtěl vnést zpátky étos 17. listopadu 1989. Před letošním výročím potlačení manifestace na Národní třídě se veřejně ptá: „Kde byl tehdy Andrej Babiš?“

Demokracie není něco, co máme navždy, na věčné časy

So, 11/17/2018 - 05:00
Demokracie není podle poslance ODS Marka Bendy něco, co máme navždy, na věčné časy. „To jsou věci, které si každá generace musí svým způsobem hájit a musí se o ně starat. To není nějaký automat, který může vydržet,“ prohlásil syn známého disidenta a polistopadového politika Václava Bendy v rozhovoru PL k výročí 17. listopadu 1989. A současně uvedl, že podle něj je celá vláda Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana do značné míry rehabilitací předlistopadových poměrů.

Nechci EU zničit, ale nechci ani superstát

Pá, 11/16/2018 - 21:00
Chci být hlasem zdravého rozumu mezi antiunijními radikály a proevropskými fanatiky, říká kandidát na předsedu Evropské komise Jan Zahradil. Europoslance ODS vysílá do boje frakce Evropských konzervativců a reformistů, a to v době, kdy vrcholí snaha dohodnout se s britskou vládou na odchodu z EU. I kdyby k dohodě nedošlo, Velká Británie se nezhroutí, ale bude to složitější, je potřeba zachovat volný pohyb osob, myslí si Zahradil.

Události, komentáře

Pá, 11/16/2018 - 06:00
Hostem diskusního pořadu ČT24 Události, komentáře byl místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Senát je jako hasiči, má význam hlavně v krizi. Vondráčkova cesta do Ruska byla za hranou, říká Kubera

Čt, 11/15/2018 - 23:45
Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) po zvolení uvedl, že by rád zvládl přerod z politika ve státníka. „Funkce mi v pozitivním slova smyslu trochu svazuje ruce, musím své emoce krotit. Z pozice předsedy Senátu mám silnější hlas než řadový senátor, proto i můj vliv na veřejné mínění je větší. To může být nebezpečné, proto musím mnohem víc vážit svá slova," říká Kubera v rozhovoru pro Deník N.

90' ČT24: Premiér vzdoruje výzvám k odstoupení

Čt, 11/15/2018 - 20:00
90' ČT24 na téma „Vládní koalice a případ Čapí hnízdo“ s předsedou senátorského klubu ODS a místopředsedou strany Milošem Vystrčilem.

Senát vyjádřil premiérovi nedůvěru

Čt, 11/15/2018 - 12:30
Senátoři na dnešním jednání přijali usnesení týkající se kauzy Čapího hnízda.

ČRo Plus: Viníkem je Babiš a jeho touha po penězích. Zatáhl svou rodinu do podvodu

Čt, 11/15/2018 - 09:30
Andrej Babiš odmítá rezignovat kvůli údajnému únosu jeho syna Andreje na Krym. Rozhovor, který s Andrejem Babišem mladším natočili reportéři Televize Seznam, označil premiér za hyenismus a slova o únosu za lež.

Události, komentáře: Kauza Babiš

Čt, 11/15/2018 - 09:05
Televize Seznam ve čtvrtek zveřejnila další zprávu odeslanou z e-mailu Andreje Babiše juniora. Autor v ní rozporuje tvrzení premiéra Andreje Babiše s tím, že „můj otec překročil červenou čáru“. Předseda vlády ve středu označil svého syna za schizofrenika a popřel dřívější vyjádření Babiše juniora, že byl přinucen pobývat na Krymu. Navíc řekl v reakci na aktuální dění v kauze Čapí hnízdo, že jeho syn nikdy nebyl českým občanem. Ve Švýcarsku studoval a dlouhodobě tam žije i jeho matka, dodal. Dál hovoří o připravené kampani. Jak celá situace dopadne? A jak na ní bude reagovat ČSSD? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro místopředsedu Senátu Jiřího Oberfalzera.

ODS Praha: Slova o spolupráci napříč zastupitelstvem byla ze strany koalice jen marketingovým trikem na voliče. Jde o omezování práce opozice.

Čt, 11/15/2018 - 09:03
Pražští zastupitelé za ODS kritizují novou magistrátní koalici, která dala ve výborech opozičním stranám historicky nejmenší zastoupení. Podle předsedkyně zastupitelů ODS takový postup jasně dokazuje, že zastupitelům Pirátů, Prahy sobě a spojených sil nejde o Prahu, ale pouze o svůj vlastní prospěch. Občanští demokraté jsou ale i nadále odhodláni prosazovat svůj program, který ve volbách oslovil nejvíce voličů. Na ustavující schůzi pražského zastupitelstva proto navrhnou změnu jednacího řádu a pokusí se prosadit funkci Zmocněnce hlavního města Prahy, který by měl pomoci s řešením nejpalčivějších problémů celoměstského významu, např. Pražský okruh.

Nová evropská telekomunikační pravidla podpoří zavedení 5G sítí a nezávislost národních regulátorů

Čt, 11/15/2018 - 03:00
Evropský parlament dnes přijal dva návrhy k rozsáhlé reformě telekomunikací v EU. Europoslanec za ODS Evžen Tošenovský byl zpravodajem ke Sdružení evropských regulačních orgánů pro elektronické komunikace (BEREC).

Revoluce na odstřel

Čt, 11/15/2018 - 01:10
Zeman, Babiš, Filip bagatelizují převrat v listopadu 1989.