Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 3 hodiny 17 min zpět

Rok od ničivého tornáda na Moravě: V zasažených obcích probíhá čilý stavební ruch, největší výzvou je elektrifikace

Pá, 06/24/2022 - 00:00
Před rokem zasáhlo oblast jižní Moravy ničivé tornádo. 365 dní od této smutné události probíhá v zasažených obcích čilý stavební ruch. V Mikulčicích je největší stavebním projektem elektrifikace obce.

Vojtěch Munzar: Blokováním zrušení EET se opozice dopustí rizika znovuzavedení evidence nejen pro restaurace, ale nově i pro kadeřnice nebo řemeslníky

Čt, 06/23/2022 - 00:00
Občanští demokraté dlouhodobě označují EET za především nesmyslnou a byrokratickou zátěž pro malé a střední podnikatele. Je klíčové, aby proces zrušení EET proběhl ještě do konce roku. V současné době je totiž elektronická evidence pouze pozastavena a pokud k aktuálně navrhovanému zrušení nedojde, od 1. ledna 2023 se znovu automaticky evidence obnoví pro restaurace, ubytovací služby i maloobchod, nově by se k nim ale přidali i lidé z další vlny, jako jsou kadeřnice, řemeslníci, trhovci i všichni další, kdo v současné době přijímají platby v hotovosti.

Poslanci ODS odmítají zelenou politiku, která vede k růstu cen

St, 06/22/2022 - 19:23
Evropský parlament dnes prohlasoval značnou část zeleného balíčku Fit for 55, včetně revize systému obchodování s emisními povolenkami (EU ETS), zavedení uhlíkového cla (CBAM) a sociálního klimatického fondu (Social Climate Fund). Poslanci ODS hlasovali proti.

Programové týmy ODS se rozjíždějí, přínosem je i práce mladých občanských demokratů

Út, 06/21/2022 - 11:07
Občanští demokraté už zahájili intenzivní práci v programových týmech strany, ve kterých postupně zapojují členy vlády, parlamentu, europarlamentu, ale i osobnosti ze samospráv a další experty a členy ODS. Jedním z cílů nové platformy je tvorba expertního zázemí uvnitř ODS a komunikace důležité agendy nejen uvnitř strany, ale i s další veřejností.

Události, komentáře ČT24

Po, 06/20/2022 - 22:02
Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček v Událostech, komentářích ČT24 komentoval kauzu kolem Petra Hlubučka. Podle něj zásah v pražském dopravním podniku dokazuje nezávislost policejní práce.

Interview ČT24: Přeju vládě, aby se kvůli kauze kolem Hlubučka nerozpadla

Po, 06/20/2022 - 18:30
Kauza kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) se rozrůstá. Hledá se nový ministr školství, šéf hnutí STAN Vít Rakušan čelí výzvám k odchodu z postu ministra vnitra. Starostka Prahy 2 a zastupitelka Prahy Alexandra Udženija z ODS si myslí, že je to na členech vlády, zda Rakušana na vnitru chtějí či nikoliv. Je přesvědčená o tom, že rozkol kabinetu by nebyl dobrou vizitkou před konáním předsednictví České republiky v Radě EU. Udženija byla hostem Interview ČT24.

TN.cz: Předsednictví EU je příležitost, vyžaduje však uměřenost

Po, 06/20/2022 - 18:00
Zvládnutí uprchlické krize a poválečná obnova Ukrajiny, ale také energetická bezpečnost, posílení obranných kapacit nebo odolnost demokratických institucí. To vše bude prioritami Česka při předsednictví v Radě EU. K němu se vyjádřil europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Iniciativa Trojmoří by se mohla stát platformou pro obnovu Ukrajiny

Po, 06/20/2022 - 17:31
Předseda Senátu Miloš Vystrčil reprezentoval Českou republiku na summitu Iniciativy Trojmoří, neformální platformy sdružující dvanáct zemí střední a východní Evropy. Na svém sedmém setkání v Lotyšsku vrcholní zástupci států jednali v kontextu ruské války na Ukrajině. Hlavním poselstvím všech účastníků byla jednoznačná podpora Ukrajiny. Nastíněna byla i budoucnost iniciativy stát se mj. efektivní platformou pro obnovu Ukrajiny.

Zákaz spalovacích motorů odmítáme, měl by negativní dopad na občany i celou ekonomiku

Po, 06/20/2022 - 11:30
Občanští demokraté zásadně odmítají kroky směřující k zákazu spalovacích motorů od roku 2035. Direktivní podpora elektromobility k nezávislosti na ropě z Ruska nepovede. Návrh na svých jednáních ještě projedná Rada EU a Evropská komise.

Je pět minut po dvanácté. V diskusi o středních školách zaniká naprosto základní systémový problém

Po, 06/20/2022 - 09:00
V těchto týdnech vrcholí dvojí krize spojená s přijímacím řízením do středních škol. K obvyklému problému frustrace řady žáků, kteří se nedostali na vysněnou školu či obor, přistupuje v některých částech země v 21. století zcela nepochopitelný problém dostat se z kapacitních důvodů na vůbec nějakou střední školu.

CNN Prima News

Po, 06/20/2022 - 08:01
Energetická válka mezi Ruskem a Evropou se stupňuje a v jejím důsledku roste cena plynu. O tématu ve speciálu CNN Prima News diskutoval místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Vojtěch Munzar.

Partie: Udivuje mě, jak nás Babiš odstřihl od norského plynu. Komu to sloužilo?

Ne, 06/19/2022 - 11:01
Česká republika je téměř ze sta procent závislá na dovozu zemního plynu z Ruska. To je podle předsedy vlády Petra Fialy nebezpečná situace, do které nás podle něho dostal předchozí kabinet Andreje Babiše. „Norský plyn se na našem importu dříve podílel z jedné čtvrtiny. To jsou věci, které musíme napravovat, nemůžeme být tímto způsobem závislí na Rusku,“ řekl Fiala v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Premiér Petr Fiala uctil památku československých parašutistů, hrdinů heydrichiády

So, 06/18/2022 - 12:00
Předseda vlády Petr Fiala, ministryně obrany Jana Černochová, ministr kultury Martin Baxa, ministr pro legislativu Michal Šalomoun, představitelé obou komor Parlamentu ČR a další čestní hosté vzdali v sobotu 18. června 2022 hold památce sedmi československých parašutistů, kteří před 80 lety padli po hrdinném boji s německou přesilou v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Pietního aktu se zúčastnil také ministr obrany Slovenské republiky Jaroslav Naď.

ODS: Zamezíme zbytečné šikaně vodáků

Pá, 06/17/2022 - 09:15
Nová šance dát si na vodě pivo bez obav z pokuty. To má zajistit návrh na toleranci 0,5 promile pro vodáky. Současná legislativa nereflektuje fakt, že vodáctví je letní rekreační aktivitou. Nulová tolerance popírá realitu a pouze vede k šikaně vodáků.

360° CNN Prima News

Pá, 06/17/2022 - 07:02
Hostem diskusního pořadu 360° CNN Prima News byl místopředseda ODS Zdeněk Zajíček.

90' ČT24: Ceny pohonných hmot opět rostou

Čt, 06/16/2022 - 20:01
Ceny pohonných hmot v Česku opět vzrostly - za poslední týden se zvýšily o víc než korunu. Rostou navzdory opatřením, která vláda kvůli zdražování přijala. Jejich součástí bylo například snížení spotřební daně z benzinu a nafty. Vláda přistoupila kvůli zdražování paliv také ke kontrole marží - a dle Ministerstva financí marže klesají. Jsou průměrně o 1,7 Kč nižší než loni v červnu. Hostem diskusního speciálu 90' ČT24 byl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček.

Vláda jednala s předsedkyní Evropského parlamentu a členy Konference předsedů Evropského parlamentu o CZ PRES

Čt, 06/16/2022 - 15:00
Předseda vlády Petr Fiala a další členové vlády jednali ve čtvrtek 16. června 2022 v Lichtenštejnském paláci s delegací Evropského parlamentu vedenou jeho předsedkyní Robertou Metsolaovou. Hlavním tématem schůzky bylo začínající české předsednictví v Radě Evropské unie.

ODS Praha: Vyzýváme Zdeňka Hřiba i Adama Scheinherra z důvodu největší korupční kauzy v historii Prahy k okamžité rezignaci

Čt, 06/16/2022 - 14:27
Pražská ODS dnes vyzvala primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) i jeho náměstka a radního pro dopravu Adama Scheinherra (PRAHA SOBĚ) k rezignaci. Důvodem je korupční kauza na Dopravním podniku (DPP), kvůli které už rezignoval náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Primátor Hřib i náměstek Scheinherr, který je navíc předsedou dozorčí rady DPP, o korupčních praktikách věděli, ale neudělali nic pro to, aby vyvádění peněz z městské firmy zastavili. Za současný stav, kdy jsme svědky největší korupční kauzy v historii Prahy, mají jednoznačně minimálně politickou odpovědnost. I když se snaží tvrdit opak.

ČRo Plus: Uzavření pražského asistenčního centra je nesystémové a nekolegiální

Čt, 06/16/2022 - 11:01
Pražský magistrát kvůli přetížení kapacit města dočasně uzavřel krajské asistenční centrum pomoci minimálně do chvíle, než se s vládou podaří vyjednat lepší systém přerozdělování uprchlíků. „Je to signál toho, že ustupujeme od systémového řešení a připouštíme výjimky. Tak to při zvládání mimořádné situace, jako je uprchlická krize, být nemá,“ myslí si hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Vláda představila logo, motto a priority českého předsednictví v Radě EU

St, 06/15/2022 - 18:00
​​​​​​​Pět hlavních priorit bude mít předsednictví České republiky v Radě EU, které odstartuje 1. července a bude trvat do konce roku. Program českého předsednictví a jeho priority schválila vláda na jednání ve středu 15. června 2022 a spolu s logem českého předsednictví je představila veřejnosti.