Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 1 hodina 11 min zpět

Není důvod, proč bychom před Čínou měli klečet

Pá, 07/03/2020 - 11:01
Plně podporuje stranického kolegu a stojí za ním. Předseda ODS Petr Fiala schvaluje, aby šéf Senátu Miloš Vystrčil letěl v závěru léta na Tchaj-wan, ačkoli komunistická Čína je zásadně proti. Kritičtí vůči plánované misi jsou politici vládní koalice i prezident Miloš Zeman. „Rozhodnutí navštívit Tchaj-wan je i vzkazem druhého nejvyššího ústavního činitele Miloše Vystrčila, že k představitelům České republiky si nikdo nemá dovolovat říkat, co mají dělat. Pokud se k nám nějaký stát začne chovat jako ke své vazalské republice, je čas říct dost. Neexistuje žádný důvod, proč bychom před Čínou měli klečet v předklonu,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro EuroZprávy.cz Petr Fiala, který je zároveň i místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Finanční správa nesmí úředníky motivovat k zajišťovacím příkazům. Schillerová musí věc řešit

Pá, 07/03/2020 - 09:30
​​​​​​​Další kauzu finanční správy, kde byli úředníci motivováni k využívání zajišťovacích příkazů a dražeb, označil místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček za selhání státu a nepřijatelnou praxi. Ministryně Schillerová musí podle něj celou věc řešit, ne ji nechat vyhnít. Kauzou se dnes zabývá rozpočtový výbor Sněmovny.

CNN Prima News: Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili

Čt, 07/02/2020 - 18:00
Cesta na Tchaj-wan je v zájmu hospodářské spolupráce, ale je i aktem obhajoby suverénní a demokratické republiky, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Senátu Miloš Vystrčil. Oponentem v debatě mu byl poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten naopak cestu kritizuje s tím, že Čína je naším druhým obchodním partnerem, ale Tchaj-wan až 32. v pořadí. „Proto nevidím smysl riskovat vztahy s Čínskou lidovou republikou,“ míní Kobza. Česká republika by tak podle něj přišla o tolik důležitý dovoz textilu, bot, slunečních brýlí či polotovarů. „Z ekonomického hlediska v cestě nevidím smysl,“ dodává.

Situace na Karvinsku je selháním vlády, chytrá karanténa nefunguje

Čt, 07/02/2020 - 14:30
Podle Zdenky Němečkové Crkvenjaš z ODS je situace v okrese Karviná selháním státních orgánů. Vláda by podle ní měla pozastavit těžbu ve státem vlastněné firmě a zavést další opatření, která povedou k zastavení šíření nákazy.

ODS nemá hejtmana, musíme to změnit

Čt, 07/02/2020 - 12:00
Předseda občanských demokratů Petr Fiala nepochybuje, že se jeho strana musí po krajských volbách vrátit na posty hejtmanů. Toho času nejsilnější pravicová strana podle něj voličům nabízí nejen kvalitní program, ale také silné kandidáty. V obsáhlém rozhovoru pro INFO.CZ komentuje situaci hnutí ANO v Brně, vrací se ke vzniku předvolebních koalic a kritizuje plánované navýšení schodku státního rozpočtu o 500 miliard korun. „Nechat lidem více peněz, méně přerozdělovat, snížit výdaje státu. To jsou kroky, které by pomohly nastartovat ekonomiku. Babišová vláda ji ale nenastartuje, pouze zvýší dluh,“ říká.

Koronavirovou krizi jsme zvládli skvěle především díky občanům. Vláda nemá recept na nastartování ekonomiky

Čt, 07/02/2020 - 11:30
Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala ve středu zavítal do Jihomoravského kraje podpořit lídra kandidátky Jiřího Nantla a kandidáta do Senátu Romana Krause. O den později navštívil kraj Olomoucký, kam přijel podpořit lídra Dalibora Horáka a senátní kandidáty Tomáše Kocourka a Radka Vincoura. Jak zvládla podle něho vláda koronavirovou krizi posledních měsíců, jaké ambice má ODS do nadcházejících voleb a co podle něho poškozuje Česko? O tom se rozpovídal během své cesty v rozhovoru pro Drbnu.

Česko bude platit EU víc než Slováci. I kvůli Babišovým urážkám

Čt, 07/02/2020 - 09:15
Brusel se do našich kompetencí neplete. Rezoluce k možnému střetu zájmů premiéra bude stát Česko velké peníze, říká europoslanec Alexandr Vondra (ODS) v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Dopis, kterým se česká vláda proti ní ohradila, je ostuda.

20 bilionů

Čt, 07/02/2020 - 09:00
Evropská unie navrhuje si půjčit 20 tisíc miliard nebo chcete-li 20 miliónů milionů korun na obnovu Evropy po koronavirové krizi. Převedeno na počet obyvatel se jedná o půjčku 40 tisíc českých korun na každého obyvatele Evropské unie.

Do armády musíme investovat

Čt, 07/02/2020 - 00:00
Nač máme armádu? Jaké je její poslání? K čemu slouží zahraniční mise? Kdo je spojenec a kdo nepřítel České republiky? Na všechny tyto otázky jsme se zeptali, jakožto potenciálního premiéra České republiky, pana Petra Fialy, předsedy Občanské demokratické strany.

Miroslava Němcová: Nechceme znormalizovanou ČT

St, 07/01/2020 - 10:00
Komentář poslankyně Miroslavy Němcové

Obce a kraje na křižovatce. Je územní samospráva na český způsob skutečnou samosprávou?

St, 07/01/2020 - 06:03
Jednou ze zvláštností veřejné debaty v Česku je, že nejsme zvyklí věnovat pozornost systémovým otázkám uspořádání státu. Jako by rozhodujícím předpokladem kvality správy státu a v něm obsažených územních celků bylo samo o sobě konkrétní personální obsazení, osobní vlastnosti a schopnosti jednotlivých volených představitelů a úředníků. Strukturální předpoklady jejich působení vesměs bývají stranou diskuse. A právě to nám v řadě případů znesnadňuje porozumět podstatě problémů, včetně toho, proč je vlastně fungování mechanismů českého státu a veřejné správy tak ­„dýchavičné“, jak to vcelku přiléhavě pojmenoval Stanislav Balík. Pojďme se proto ­podívat na některé zásadní otázky týkající se územních samosprávných celků, tedy obcí a krajů, a jejich vztahu se státem.

ODS: Vláda nemá žádný plán, my předložíme záchranný kruh pro ekonomiku

Út, 06/30/2020 - 15:00
Občanští demokraté nebudou při projednávání rozpočtu s rekordním 500miliardovým schodkem předkládat žádné pozměňovací návrhy. Chtějí ale vládu usneseními zavázat např. ke snížení daní, byrokracie nebo výdajů státu. ODS představila také vlastní balíček pro záchranu ekonomiky.

ODS spustila nový web a programový automat pro volby do Středočeského kraje

Út, 06/30/2020 - 14:37
Středočeská ODS dnes představila nový web pro krajské volby, které se uskuteční letos počátkem října. Adresa webu postavmekrajnanohy.cz přesně odráží volební heslo, které tým kandidátů vedený místopředsedou strany a starostou Líbeznic Martinem Kupkou vepsal do názvu volebního programu: Postavme kraj na nohy.

ODS: Zavedení paušální daně je náš dlouholetý program, vláda by ho neměla dále zdržovat

Po, 06/29/2020 - 15:00
Už v roce 2017 šla ODS do parlamentních voleb s programem na zavedení paušální daně. Její stávající plánované zavedení vládou tak koresponduje s dlouhodobou snahou ODS ulehčit podnikání. Neřešeným problémem zůstává vysoké zdanění práce, 7. nejvyšší ze zemí OECD, na což upozorňují i kritici paušální daně s poukazem na právě vysoké náklady na zaměstnance.

Partie

Ne, 06/28/2020 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda.

Přesvědčený demokrat musí být antikomunista

Ne, 06/28/2020 - 09:00
Miroslava Němcová vystoupila s projevem u symbolického hrobu doktorky Milady Horákové na Vyšehradě při vzpomínce na 70. výročí jejího zavraždění, jakož i na další oběti komunistického totalitního režimu. Projev přinášíme v plném znění.

Občanští demokraté uctili památku Milady Horákové

So, 06/27/2020 - 10:00
Občanští demokraté uctili památku obětí komunismu u příležitosti 70 let od justiční vraždy Milady Horákové. Předseda ODS Petr Fiala a předseda Senátu Miloš Vystrčil se zúčastnili pietního shromáždění k uctění památky obětí komunismu, další občanští demokraté se zúčastnili obdobných akcí po celé ČR. ODS na budově hlavní kanceláře také pověsila černý prapor a banner, který dnešní den připomíná.

Nejde jen o Horákovou

Pá, 06/26/2020 - 18:00
Zítra uplyne 70 let od justiční vraždy Milady Horákové. Smutné výročí je hodně vidět. V ulicích, na budovách, na sítích, v TV i radiu. Někdo by mohl říct, že možná až moc. Říkám na to: NE, NENÍ TO MOC. Naopak kampaň „Zavražděna komunisty“ se ukázala jako zásah na správném místě. Díky za ní!

Cesty na Tchaj-wan nelituji. Ještě jsem se v ní utvrdil

Pá, 06/26/2020 - 09:30
Senátoři mě k tomu, abych jel na Tchaj-wan, nenutili. Komentáře ministra vnitra Jana Hamáčka jsou nehoráznost, už ho přestávám brát vážně, říká předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS v rozhovoru, který HN poskytl během návratu ze své první zahraniční cesty ve funkci. Na Slovensku ve středu hovořil s předsedou Národní rady SR Borisem Kollárem a premiérem Igorem Matovičem. S prezidentkou Zuzanou Čaputovou se nakonec nesetkal, protože je preventivně v domácí karanténě kvůli koronaviru.

Babiš chtěl být za koronaviru mediální hvězdou a vytěžit z něj, co se dá

Pá, 06/26/2020 - 09:00
Miroslava Němcová (ODS) míří po dlouhých 22 letech strávených v Poslanecké sněmovně do Senátu. V dolní komoře je podle ní nepřátelská atmosféra plná urážení a bezohlednosti a je čas na změnu. V rozhovoru pro Novinky dále uvedla, že premiér Andrej Babiš (ANO) chtěl být během covidové krize pouze mediální hvězdou a vytěžit z toho, co se dá. Vyjádřila se i k tomu, proč je ODS vnímána spíš jako strana „pro muže”.