Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 18 hodin 12 sek zpět

Na 50 miliardový schodek pro příští rok musí jakákoliv trochu fiskálně odpovědná vláda zapomenout

Čt, 05/24/2018 - 14:30
Ve veřejném prostoru se objevují informace o přípravě státního rozpočtu na příští rok, který má být plánován se schodkem 50 mld. Kč. Schválený deficit na příští rok by tak měl být stejně vysoký jako schválený deficit letošní. Pokud to má být ze strany paní ministryně financí Schillerové a hnutí ANO testovací balónek, je třeba ho okamžitě a rázně odmítnout.

Mluví se o velkém zájmu Šlachty o post policejního prezidenta

Čt, 05/24/2018 - 01:00
Vláda Andreje Babiše v demisi a bez důvěry pokračuje v personálních změnách. Opozice varuje, že takové změny by měla dělat až vláda, která získá důvěru sněmovny. Naposledy kabinet hnutí ANO dočasně zprostil funkce šéfa civilní rozvědky ÚZSI Jiřího Šaška. Další změny ale mohou následovat. Například na pozici policejního prezidenta. O Tomáši Tuhém, který post zastává nyní, se v médiích objevují zprávy, že chce skončit. Tuhý to ale popírá. „Už se mluví o lidech, kteří by tento post rádi vzali. Mluví se o velkém zájmu pana Šlachty,“ říká v rozhovoru pro deník Echo24 exministr spravedlnosti a předseda sněmovní komise pro kontrolu ÚZSI Pavel Blažek.

Nemáme žádný důvod k oslavám

St, 05/23/2018 - 18:00
Slavíme náš Den nezávislosti! Přesněji řečeno na 22. května letos vyšel Den daňové svobody, čili okamžik, když lidé přestávají vydělávat na stát a začínají vydělávat sami na sebe. To si zaslouží drobnou úvahu, jestli vlastně máme co oslavovat.

ODS: Spouštíme Velký právní úklid. V první vlně rušíme 63 vyhaslých norem

St, 05/23/2018 - 11:15
Občanští demokraté dnes oznámili, že spouštějí dlouhodobý projekt s názvem „Velký právní úklid“ a předkládají první návrhy na zrušení nepotřebné součásti českého právního řádu. Podle předsedy ODS Petra Fialy je ČR přeregulovaná, a v jejím právním řádu jsou až tisíce nepoužitelných předpisů. Místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda představil na tiskové konferenci konkrétní návrhy na zrušení 63 obsoletních zákonů a vyhlášek z roku 1919.

Češi musí být solidární, nesmíme vysílat špatné signály našim spojencům

St, 05/23/2018 - 09:00
Při rozhodování o vojenské pomoci Pobaltí, jde také o naši pověst u našich nejbližších sousedů, říká šéfka výboru pro obranu Poslanecké sněmovny za ODS Jana Černochová.

Den daňové svobody o týden dříve - přesto na stát pracujeme stále zbytečně dlouho

Út, 05/22/2018 - 17:45
Dnes slavíme podle Liberálního institutu den daňové svobody. Od dnešního dne tak přestáváme vydělávat na výdaje státu a daňoví poplatníci začínají vydělávat pro sebe. Oproti minulému roku slavíme den daňové svobody o týden dříve, což je dobrá zpráva, ale bylo by chybou dávat zásluhu předešlé či současné vládě.

Sněmovna by měla zaujmout stanovisko a kauzu Novičok uzavřít

Út, 05/22/2018 - 17:00
Pravicové strany v Poslanecké sněmovně neuspěly s rozpravou ohledně výroků Miloše Zemana o údajné výrobě nervového jedu Novičok v České republice. Proti zařazení bodu do programu byla většina poslanců KSČM a hnutí ANO, zákonodárci SPD a Jaroslav Foldyna z ČSSD. Poslanec Pavel Žáček z ODS ale míní, že povinností Sněmovny je reagovat a uvést věci na pravou míru. „Sněmovna by měla zaujmout stanovisko jako celek třeba nějakým velmi jednoduchým usnesením,“ říká poslanec Pavel Žáček ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

ČSSD rozhoduje o vládě se zavázanýma očima a svázanýma rukama

Út, 05/22/2018 - 14:30
V České republice pokračuje nejdelší vládní krize v polistopadovém vývoji. ODS je připravena na to, že vznikne polokomunistická vláda, ale také na to, že taková vláda nakonec nevznikne. V takovém případě budou občanští demokraté důsledně trvat na ústavních principech. Uvedl to dnes předseda ODS Petr Fiala.

GDPR: Nepřipravenost a nejistota

Út, 05/22/2018 - 12:00
Také se Vám již stalo, že v souvislosti s nákupem například pračky prostřednictvím internetu vám následně začaly samy od sebe automaticky chodit nabídky na výhodný nákup sušičky na prádlo, ledničky apod., anebo vám dokonce najednou z ničeho nic někdo zatelefonoval a zeptal se, zda nemáte zájem o výhodný spotřebitelský úvěr?

ODS: Obce a města nesmí doplácet na výkon státní správy

Út, 05/22/2018 - 10:00
Pod názvem „Pestrý život ve městech a obcích“ se v Litomyšli uskutečnil kulatý stůl ODS s odborníky a představiteli samospráv o problémech, se kterými se setkávají ve své praxi na místní úrovni a pro které chce ODS nabídnout řešení ve svém předvolebním programu pro podzimní komunální volby. V diskusi s místopředsedy ODS Martinem Baxou a Milošem Vystrčilem účastníci debatovali o problémech ve školství, sociální oblasti, fungování veřejné správy, ale také v oblasti neziskového sektoru, bezpečnosti či rozvoje infrastruktury.

Kůrovcová kalamita se týká i Brabce

Út, 05/22/2018 - 09:00
Andrej Babiš kritizuje stát za přístup ke kůrovcové kalamitě. Podle ministra životního prostředí v demisi Richarda Brabce (ANO) stát čelí největší kůrovcové kalamitě od dob Marie Terezie. Na vině je podle Babiše bývalé vedení ministerstva zemědělství, které nedostatečně komunikovalo s ostatními resorty a nechalo situaci dojít až do současného stavu. A tak vláda promptně našla viníka a ministr zemědělství odvolal ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda.

Politika a symboly: T. G. Masaryk a Národní třída

Út, 05/22/2018 - 00:00
V dnešní vzrušené době sociálními sítěmi zrychlené komunikace mají v moderní politice mnohem významnější postavení než kdykoliv předtím symboly. Přihlášení se k nějakým hodnotám prostřednictvím jasných, stručných a sdělných symbolů, kterým bude každý občan rozumět. Ač se to nemusí někomu zdát, jde o velmi důležitou oblast vysílání politických signálů veřejnosti, vyjádření názoru a vztahu k naší minulosti i současnosti.

Vláda ohledně ochrany dat trestuhodně selhala

Po, 05/21/2018 - 22:00
Za několik měsíců naprostá většina z nás dostala žádosti různých dodavatelů služeb – počínaje bankami a pojišťovnami – o souhlas se zpracováním osobních údajů. Dělo se tak kvůli takzvanému Obecnému nařízení na ochranu osobních údajů. Tato nadnárodní legislativa, která začne platit už v pátek, zcela mění pravidla nakládání s osobními údaji v EU a přitom zavádí významné sankce. Proto se všichni v předstihu připravují.

Události, komentáře: Strašák GDPR

Po, 05/21/2018 - 18:00
Za necelé čtyři dny začne platit nová ochrana osobních údajů. Český zákon, který by evropská pravidla trochu upravil, se ale nestihne, ač na to vláda měla dva a půl roku. Přestanou se děti ve škole fotit, zastaví se podnikání, jak hrozí jeho kritici? Nebo jsou to jen mýty a fámy a každý jen - a zcela správně - dostává lepší možnost chránit své soukromí? Téma Událostí, komentářů pro předsedu ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendu.

Z Hradu se kouří nejen ze Zemanových cigaret. Prezident chce sestavovat svoji vládu

Po, 05/21/2018 - 09:00
Tak už je zase ve hře úřednická vláda. Z „dobře zasvěcených kruhů“ se dovídáme, že prezident Zeman zvažuje její sestavení. Objevují i jména možných premiérů, třeba Daniela Beneše. Mávnout rukou nad tím úplně nemůžeme. Máme přece u nás oblíbené úsloví, že „na každém šprochu pravdy trochu“. Komu to zní málo vznešeně, tomu by latiník připomenul, že flamma fumo est proxima, no prostě „není kouře bez ohně“. A z Hradu se často dýmí tak, až se všichni zalykáme.

Co týden dal, aneb osobnosti jako produkty

Ne, 05/20/2018 - 18:00
Říká se, že revoluce požírá své děti. Každá pochopitelně trochu jinak, nicméně toto „pravidlo“ platí s železnou pravidelností u každé. A tak se nemohlo vyhnout ani té naší „Velké protikorupční revoluci“.

Události, komentáře: Personální změny nynější vlády

Pá, 05/18/2018 - 22:00
České bezpečností složky se v posledních měsících významně změnily, pokud jde o jejich šéfy. Někteří šli sami, jiné vyhodili. Týká se to armády, policie i tajných služeb. A nemusí být všem dnům konec. Jde o odchody neschopných, nebo o příchody poslušných? Téma Událostí, komentářů ČT24 byl bezpečnostní expert ODS Martin Červíček.

Pro ODS i krajinu je rozhodující způsob zemědělského hospodaření

Pá, 05/18/2018 - 10:00
Diskuse nad zásadami zemědělské politiky a pojetím zemědělství v ČR byla náplní setkání expertního týmu ODS s vedením společnosti Rhea Holding, která hospodaří v regionech Vysočiny a Jihomoravského kraje.

Události, komentáře: Spor o zahraniční mise

Čt, 05/17/2018 - 22:00
Zahraniční mise. Téma, které může ovlivnit sestavování nové vlády, konkrétně podporu komunistů, kteří mají k misím zásadní výhrady. Vpodvečer se v Průhonicích setkali šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda KSČM Vojtěch Filip. Kolem půl osmé se k nim nečekaně připojil i šéf ČSSD Jan Hamáček. Senát ve stejné době zároveň hladce schválil posílení některých nynějších zahraničních misí české armády a nové působení vojáků v Pobaltí. Téma Událostí, komentářů ČT24 pro místopředsedu senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Tomáše Jirsu.

V Praze jsem doma

Čt, 05/17/2018 - 15:00
Politička Alexandra Udženija nerada nechává věci na poslední chvíli. Proto se už teď pilně připravuje na podzimní komunální volby. K tomu mají obě její dcery ruku v sádře a obě se zlomeným malíčkem. „Takže je doma veselo,“ připouští s nadsázkou Alexandra, která na svých webových stránkách vyzývá, aby se jí říkalo Sandra. Své cizokrajné příjmení vyvdala, manžel je Chorvat, ona sama má českou maminku a srbského tatínka.