Login / Create an Account
Oficiální stránky MS ODS Příbram

Zprávy ODS

Syndikovat obsah ODS.cz - články
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 20 hodin 13 min zpět

Události, komentáře: Budoucnost Evropy

Čt, 07/18/2019 - 22:00
V čele Evropské komise je Ursula von der Leyenová. Jak se líbí v Česku její vize a program? Třeba na zelený plán nebo migrační politiku? A koho vyšlou Češi do jejího týmu komisařů? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro europoslance Alexandra Vondru.

Události, komentáře: Vládní krize

Út, 07/16/2019 - 22:00
Vláda zatím pokračuje, ČSSD je z ní ale pořád jednou nohou venku a čeká, jestli prezident Zeman vymění ministry na rezortu kultury tak, jak sociální demokraté chtějí. Jak dlouho ještě krize potrvá? A jsou na stole i nečekaná řešení? Téma Událostí, komentářů ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury.

Duel Seznam.cz o zrušení přímé volby prezidenta: Zeman rozkolísal ústavní systém a premiér se bojí

Út, 07/16/2019 - 17:00
Zrušit přímou volbu prezidenta? Téma Duelu Seznam.cz pro místopředsedu ODS Martina Baxu a poslance TOP 09 Dominika Feriho. Premiér Andrej Babiš nedokáže čelit zneužívání prezidentského úřadu, ČSSD jen stále ustupuje a Miloš Zeman využívá situace a chová se neústavně, vysvětluje v Duelu Seznam.cz Martin Baxa některé z důvodů pro návrh na zrušení přímé volby hlavy státu.

Europoslanci ODS Ursulu von der Leyen nepodpoří

Út, 07/16/2019 - 15:00
Europoslanci zvolení za ODS svými hlasy nepodpoří Ursulu von der Leyen na pozici předsedkyně Evropské komise. Její představy o fungování Evropské unie jsou v přímém rozporu s programem ODS i se zájmy České republiky.

Jak se za Babiše změnilo vedení bezpečnostních složek

Út, 07/16/2019 - 09:00
Během nedávného jednání o důvěře vládě jsem kritizoval plnění programového prohlášení v otázkách vnitřní bezpečnosti a pochopitelně nešlo pominout vztah trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše k představitelům bezpečnostních sborů, policejních orgánů i zpravodajských složek. Poněkud překvapující bylo, jak náruživě hájil Babiš ministr vnitra a předseda sociální demokratů Jan Hamáček.

Vláda předvedla neuvěřitelnou míru pokrytectví

Po, 07/15/2019 - 09:06
Sněmovní daňový balíček vyvolal u řady ekonomů a opozičních poslanců tvrdou kritiku. Stát totiž vyšší daní chce postihnout tabák, líh či hazard. Větší přísun peněz si stát slibuje i od vyššího poplatku za vklad do katastru nemovitostí, zdanění plynu u domácích kotelen či dluhopisů. Největší emoce však vyvolalo zdanění technických rezerv u pojišťoven, které si odkládaly peníze na horší časy. Podle poslanec ODS a ekonomického experta strany Jana Skopečka dojde ke snížení stability na finančním sektoru. „To nikdo normálně ekonomicky uvažující nemůže považovat za zdravé a bezpečné,“ řekl pro Echo24 Skopeček.

Zelený krásný zaostalý svět

So, 07/13/2019 - 08:01
Člen předsednictva evropských Zelených Michal Berg zaútočil ve čtvrteční MF DNES na Aleše Michla z bankovní rady ČNB, který si dovolil prezentovat svůj uměřený názor v diskusi o ekologii a změnách klimatu. Prý se jím Michl „přidal do řad ekonomů, kterým se udělal názor na změny klimatu a ekologii“. To si Michl dovolil vůči „majitelům klíčů od pravdy“ hodně. Ti se totiž na základě kvaziscientistní povahy svého tématu snaží ukrást si jej již řadu desetiletí zcela pro sebe. Po nás ostatních pak chtějí jen peníze, přizpůsobení se, oběti, prostě abychom se na jejich nápady bez dalších otázek všichni skládali.

Babiš je slabý premiér, já bych byl silnější

Pá, 07/12/2019 - 11:11
Hostem Epicentra Blesku byl předseda ODS Petr Fiala.

Zeman se mstí. A od Babiše chce, aby Dukovany dostavěli Rusové

Pá, 07/12/2019 - 11:05
Poslankyně ODS Miroslava Němcová v rozhovoru pro deník FORUM 24 upozorňuje na to, v jak nebezpečné situaci se České republika ocitla ve chvíli, kdy je prezidentem republiky porušována Ústava. Popsala svůj pohled na chování Andreje Babiše, ČSSD, ale i na důvody jednání Miloše Zemana.

Ulehčujeme lidem život, prosadili jsme tabulku povinností ke každému zákonu

Pá, 07/12/2019 - 11:02
Díky společné aktivitě poslanců vedené zástupci ODS se podařilo zpřehlednit právní řád České republiky. Každý návrh zákona bude obsahovat přehlednou tabulku povinností, které daný předpis přináší. Tabulka bude povinně provázet všechny zákony. Zákon zavádí také začátek účinnosti zákonů pouze dva dny v roce.

Skončí zpackaný mýtný tendr mezinárodní arbitráží?

Čt, 07/11/2019 - 16:00
Krajský soud v Brně dnes rozhodl, že se Antimonopolní úřad musí urychleně znovu zabývat smlouvou mezi novým provozovatelem mýtného systému (konsorcium CzechToll a SkyToll) a ministerstvem dopravy. Podle soudu byla uzavřena protizákonně. V rozporu s tehdy platným předběžným opatřením, které podpis smlouvy zakazovalo.

Interview Plus

Čt, 07/11/2019 - 13:26
Česká republika bude mít v novém Evropském parlamentu dva místopředsedy, při obsazování nejvyšších unijních funkcí ale přišla zkrátka, stejně jako další země středoevropského regionu.

Interpelace na ministra životního prostředí ve věci hrozící kůrovcová kalamita na LZ Boubín

Čt, 07/11/2019 - 00:06
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra zemědělství Miroslava Tomana ve věci hrozící kůrovcová kalamita na LZ Boubín.

Interpelace na ministra dopravy ve věci zpoplatnění silnic prvních tříd

Čt, 07/11/2019 - 00:05
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka ve věci zpoplatnění silnic prvních tříd.

Interpelace na ministra dopravy ve věci soudních tahanic kolem mýta

Čt, 07/11/2019 - 00:04
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka ve věci soudních tahanic kolem mýta.

Interpelace na ministra životního prostředí ve věci iniciativy 10 milionů stromů

Čt, 07/11/2019 - 00:03
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra životního prostředí Richarda Brabce ve věci iniciativy 10 milionů stromů.

Interpelace na premiéra ve věci komunistické věznice v Uherském Hradišti

Čt, 07/11/2019 - 00:02
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na premiéra Andreje Babiše ve věci komunistické věznice v Uherském Hradišti.

Interpelace na předsedu vlády ve věci soudních tahanic kolem mýta

Čt, 07/11/2019 - 00:01
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na předsedu vlády ČR Andreje Babiše ve věci soudních tahanic kolem mýta.

Jan Zahradil ve vedení Výboru pro mezinárodní obchod

St, 07/10/2019 - 12:39
Europoslanec Jan Zahradil byl v Bruselu zvolen prvním místopředsedou Výboru pro mezinárodní obchod. Povede tak výbor, jehož rozhodování ovlivňuje více než polovinu HDP České republiky.

Nebojme se vícerychlostní Evropy

St, 07/10/2019 - 10:59
Komentátoři, kteří se ještě před deseti dny rozplývali nad socialistickým kandidátem Fransem Timmermansem, dnes chrlí superlativy na paní Ursulu von der Leyenovou z CDU. A kdyby náhodou neprošla za týden hlasováním Evropského parlamentu a Evropská rada musela vytáhnout další jméno (třeba od Macrona), oslavné tirády by beze změny pokračovaly.